Implanty zębowe Kraków

Chcesz wszczepić implanty w Krakowie? Zastanawiasz się, gdzie zrobisz to najtaniej? Podjęcie decyzji związanej z wyborem placówki ułatwi Ci poniższa lista 12 klinik stomatologicznych specjalizujących się w implantologii. Poznaj pracujących w nich stomatologów i zobacz proponowane cenniki. Nie zwlekaj i jeszcze dziś umów się na wizytę wstępną za pośrednictwem naszego serwisu!

Implanty zębowe Kraków - informacje

Leczenie implantologiczne to kilkuetapowa procedura uzależniona od warunków zastanych w jamie ustnej pacjenta oraz od rodzaju wybranego przez niego implantu. Implantację zwykle poprzedza chirurgiczne przygotowanie podłoża kostnego do wszczepienia zamiennika zęba. Po tym etapie, a następnie wszczepieniu implantu i trwającej od 3 do 6 miesięcy osteointegracji (zespolenia kości z powierzchnią tytanu), następuje odbudowa protetyczna.

Gabinet zabiegowy w AlbusDent Gabinet zabiegowy w AlbusDent

Czym charakteryzują się implanty zębowe?

Implanty to najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Za wyborem tego rozwiązania przemawiają m.in. właściwości tytanu, czyli materiału, z którego są one wykonane. Tytan wykazuje bowiem zdolność do zrastania się z tkanką kostną, jest odporny na korozję i bardzo rzadko wywołuje odczyny ze strony organizmu. Zabieg implantacji rozpoczyna się od wykonania nacięcia w kości i umieszczeniu w nim specjalnej śruby. Po upływie od 3 do 6 miesięcy, mocuje się łącznik i koronę zębową, np. porcelanową. W czasie oczekiwania na zrośnięcie się implantu z tkanką kostną, mocowane jest tymczasowe uzupełnienie.

Gdzie wszczepić implanty w Krakowie?

W dzielnicy Grzegórzki znajduje się klinika 3G Dentist, gdzie implanty wszczepia lek. Marek Woźniacki, właściciel kliniki, absolwent wydziału lekarskiego oraz stomatologicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizujący się w nowoczesnej endodoncji, implantologii oraz protetyce. Pacjenci ośrodka mogą wybierać spośród implantów Osstem, Thommen Medical, Camlog i SGS. W dzielnicy Krowodrza mieści się DENTestetica - placówka, której kadrę medyczną tworzy 16 wykwalifikowanych stomatologów, protetyków, periodontologów i anestezjologów. Stosowane przez nich implanty to Osstem i SGS.

Na liście krakowskich klinik stomatologicznych, które oferują implanty zębowe, znajdują się również:

 • Belldent (Stare Miasto)
 • BJB Stomatologia Estetyczna (Grzegórzki)
 • Dentamed (Stare Miasto)
 • NOVA Stomatologia (Dębniki)

Pozostałe krakowskie placówki

Gabinet zabiegowy w 3g Dentist Gabinet zabiegowy w 3g Dentist

Brakujące zęby odbudujemy w Klinice Stomatologiczno–Implantologicznej Dental Park, której głównymi dziedzinami działalności jest stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna oraz implantologia. W zakresie tej ostatniej, oferta dotyczy zarówno pojedynczych zębów, kilku w łuku, jak i bezzębia całkowitego, a z uwagi na złożoność procesu implantologicznego, szczegółowy cennik jest przedstawiany podczas konsultacji.  Implantologią i implantoprotetyką w klinice zajmuje się lek. stom. Jacek Sumara, certyfikowany w zakresie technologii m. in.: Biomet 3i, AstraTech, NeoBiotech czy Alpha Bio.

Dzięki biozgodnym wszczepom śródkostnym, w Klinice Stomatologia Beata Świątkowska nie tylko odzyskamy zęby, ale także poprawimy estetykę, fizjologię i biomechanikę jamy ustnej, zapobiegając poważnym powikłaniom, np. zanikowi kostnemu. W przypadku już postępującego zaniku kości, ofertę stanowi chirurgiczna odbudowa bazy kostnej przy pomocy sterowanej regeneracji kości GBR.

Implanty zębowe stosuje w swojej praktyce także NZOZ Centrum Stomatologii Luxdentica, która posiada w swojej ofercie dwie linie nowoczesnych i sprawdzonych implantów: Optimum oraz Premium firmy Dentsply Friadent. Opatentowana budowa wszczepów przyśpiesza gojenie i minimalizuje wystąpienie powikłań pozabiegowych. Klinika oferuję ponadto odbudowę bezzębnego wyrostka w ciągu doby dzięki systemowi Nobel Guide Teeth in an hour. Technologia pozwala na implantację bez użycia skalpela z zamocowaniem na stałe mostu na implantach.

Implant zęba. Cena w Krakowie

Cena implantów zależy przede wszystkim od ich rodzaju. Najtańszy implant (SGS) to koszt od 1850 zł. Najdroższe w Krakowie są implanty zębowe Neobiotech i MIS. Ich cena to 3500 zł.

Implanty zębowe - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 1 900 zł do 4 200 zł
 • Warszawa od 1 400 zł do 4 600 zł
 • Wrocław od 2 350 zł do 3 500 zł
 • Katowice od 1 400 zł do 4 500 zł
 • Łódź od 1 800 zł do 5 200 zł
 • Bydgoszcz od 2 000 zł do 3 200 zł
 • Poznań od 2 000 zł do 3 600 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 3 000 zł
 • Lublin od 1 500 zł do 3 400 zł
 • Gdynia od 1 750 zł do 3 500 zł
 • Gdańsk od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Gliwice od 3 000 zł do 4 000 zł
Implanty zębowe cena »

Usługa implanty zębowe w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu implanty zębowe w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.