Implanty zębowe Poznań

Synonimy: implanty stomatologiczne dwuczęściowe tytanowe, implanty dwufazowe tytanowe, implanty stomatologiczne dwuczęściowe tytanowe więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Implanty zębowe Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w M2 Clinic Gabinet zabiegowy w M2 Clinic

Implanty zębowe przeznaczone są dla osób, które utraciły własne zęby, a chcą mieć naturalny i pełny uśmiech. Z implantów mogą korzystać zarówno pacjenci, którym brakuje jednego zęba, jak i ci cierpiący z powodu całkowitego bezzębia. Implant składa się ze sztucznego korzenia, najczęściej w postaci tytanowej śruby, na którym umieszcza się koronę, która może być wykonana m.in. z metalu, akrylu, ceramiki bądź cyrkonu. Zabieg implantacji składa się z trzech etapów: pierwszy z nich to wszczepienie implantu, kolejny to wkręcenie śruby gojącej, a następny polega na zamocowaniu korony. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, jest bezbolesny i trwa od 30 minut do 2 godzin. Po ok. 14 dniach specjalista implantolog może uzupełnić implant o koronę.

Zabieg implantacji zębowej w Poznaniu

W klinice stomatologicznej Dentopolis, znajdującej się przy ul. Morawskiego stosuje się atestowane systemy implantów Bego, Alpha Bio, Cortex oraz Biomet 3i. W gabinecie można także przeprowadzić procedurę przygotowawczą do wszczepienia implantów, która polega na regeneracji kości oraz podniesieniu dna zatoki szczękowej. Prócz implantologii w ofercie Dentopolis znajduje się bogata oferta usług protetycznych w postaci m.in. wstawienia koron, mostów i licówek oraz zamontowaniu szyny relaksacyjnej i protezy szkieletowej. Można tu także dokonać resekcji wierzchołka korzenia, a także ekstrakcji z wypełnieniem zębodołu materiałem kościozastępczym. 

Przy ul. Swobody znajduje się Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny Poladent. Prócz zabiegów z zakresu implantologii można wykonać tu także wstawienie stałych bądź ruchomych protez. Gabinet dysponuje rentgenem cyfrowym, który pozwala lekarzowi opracować indywidualny plan leczenia dostosowany do potrzeb i oczekiwań pacjenta, oraz bezpiecznym znieczuleniem komputerowym. 

Centrum stomatologiczna Asko Dent, które mieści się przy ul. Sieradzkiej, w swojej ofercie ma m.in. implanty Dentsply Friadent, Straumann Dental System oraz Implanty Direct. Klinika jest jednym z ośrodków szkoleniowych kursów Curriculum Implantologii, prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne. Podczas zabiegu implantacji w Asco Dent stosuje się sedację wziewną, czyli znieczulenie za pomocą gazu rozweselającego.

Implanty zębowej w Poznaniu taniej niż za granicą

Gabinet zabiegowy w Exclusive Dental Studio Gabinet zabiegowy w Exclusive Dental Studio

W poznańskich klinikach standardowy zabieg wszczepienia implantu zębowego kosztuje ok. 2 600 zł. Jest to zdecydowanie mniej niż w innych krajach: przykładowo, w londyńskim gabinecie Forest & Ray London za taki zabieg trzeba zapłacić 2 123 euro (ok. 8 500 zł), natomiast w Dr. Bass Dental Clinic w Berlinie - ok. 800 euro (ok. 3 400 zł).

Implanty zębowe - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 2 300 zł do 3 600 zł
 • Warszawa od 1 900 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 850 zł do 3 500 zł
 • Wrocław od 2 350 zł do 3 500 zł
 • Katowice od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 5 200 zł
 • Gdańsk od 2 000 zł do 3 500 zł
 • Bydgoszcz od 2 000 zł do 3 200 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Rzeszów od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Gdynia od 1 750 zł do 3 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa implanty zębowe w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska