Iniekcja doszklistkowa preparatu Ozurdex

leczenie AMD preparatem Ozurdex, leczenie zwyrodnienia plamki żółtej Ozurdexem, iniekcja dogałkowa Ozurdexu więcej »

Iniekcja doszklistkowa preparatu Ozurdex - informacje

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Zastrzyki doszklistkowe zawierające preparat Ozurdex są wykonywane w przypadku leczenia zakrzepicy żyły w gałce ocznej, a także przy nieinfekcyjnych stanach zapalnych błony naczyniowej gałki ocznej (tylnego odcinka). Preparat ten zawiera substancje deksametazon, która uwalnia się powoli i działa przez okres 6 miesięcy. Dzięki Ozurdexowi zahamowany zostaje proces pogorszenia widzenia, a nawet poprawa widzenia.

Wyleczyć oko za pomocą zastrzyku z preparatem Ozurdex

Poradnia Okulistyczna Dobry Wzrok w Gdańsku oferuje, z zakresu okulistyki zabiegowej, iniekcje doszklistkowe różnymi lekami, m.in. preparatem Ozurdex a także Lucentis, Eylea, Avastin. Tym pierwszym lekarz wyleczy tutaj schorzenie tj. obrzęk plamki wtórny do niedrożności naczyń żylnych siatkówki oraz nieinfekcyjne stany zapalne błony naczyniowej tylnego odcinka gałki ocznej.  Zabiegi takie wykonuje dr n. med. Anna Jurska-Jaśko, specjalista okulistyki (od 2011 roku), która doświadczenie w tym zakresie zdobywała w Klinice Chorób Oczu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Specjalizuje się m.in. w iniekcjach doszklistkowych a także w chirurgii plastycznej powiek.

W Klinice Optegra mieszczącej się w Krakowie w zakres zastrzyków doszklistkowych wchodzą zabiegi z wykorzystaniem preparatu Ozurdex, a także innych, tj. Avastin, Eylea czy Lucentis. Ponadto wykonuje się tutaj także zabiegi usuwające wady wzroku (laserowe korekcje wad wzroku) czy zabiegi usunięcia zaćmy oraz terapie stożka rogówki. Pacjentami zajmuje się tutaj m.in. dr Anna Maroszyńska-Wojnowska, specjalista okulistyki I i II stopnia, która swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie-Witkowicach. Oprócz podawania preparatów doszklistkowych zajmuje się także przeprowadzaniem  zabiegów kapsulotomii tylnej Yag laserem w zaćmie wtórnej.

Ośrodek Okulistyczny mieszczący się w Jeleniej Górze oferuje z zabiegów operacyjnych iniekcje doszklistkowe z wykorzystaniem m.in. preparatu Ozurdex a także Triamcinolon, Eylea i Lucentis. Ponadto można się tutaj umówić na operacje usunięcia zaćmy, operacje na powiekach oraz na gałce ocznej. Jednym z lekarzy jest w ośrodku dr Leszek Joński, specjalista okulistyki II stopnia od 1997 roku. Doświadczenie z zakresu okulistyki zdobywał pracując w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze oraz szkoląc się na licznych konferencjach naukowych w Polsce i za granicą.

W Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w Warszawie w różnych rodzajach schorzeń oka stosuje się zastrzyki doszklistkowe. Jednym z wykorzystywanych w tych zabiegach preparatów jest Ozurdex, którym lekarz wyleczy tutaj zakrzep żyły w gałce ocznej. Ponadto preparatami Eylea, Lucentis i  Avastin wyeliminuje wysiękową postać AMD. Pacjentów przyjmuje tutaj m.in. prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik, specjalista okulistyki (I stopnia od 1972 roku oraz II stopnia od 1975 roku), który tytuł profesora nauk medycznych uzyskał w roku 1992.

Szpital Specjalistyczny Matopat w Toruniu posiada Oddział Okulistyczny, gdzie z zabiegów i operacji wykonywane są m.in. iniekcje doszklistkowe z wykorzystaniem Ozurdexu. Ponadto lekarze okuliści przeprowadzają tutaj także operacje usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem różnego rodzaju soczewek (np. soczewki zwijalnej AcrySof SA60AT firmy Alcon). Zabiegi przeprowadza m.in. dr n. med. Marzenna Brożek-Pestka, specjalista okulistyki I stopnia od 2005 roku, która doświadczenie swoje zdobywała na Oddziale Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu.

Ośrodek Chirurgii Oka prof.  Zagórskiego w Krakowie posiada w swojej ofercie zabiegi wstrzykiwania w gałkę oczną leczniczych preparatów tj. Ozurdex a także Avastin, Eylea, Lucentis oraz Triamcinolon. Zabiegi takie poprzedzone są badaniem kwalifikacyjnym, które zawiera OCT (optyczna Koherentna tomografia dna oka). Wykonywane są tutaj także drobne zabiegi ambulatoryjne z zakresu chirurgii oka, np. usuniecie gradówki lub skrzydlika. Jednym z kadry lekarskiej jest dr Arkadiusz Pogrzebielski, specjalista onkologii okulistycznej oraz chirurgii plastycznej oka. Szkolenia zawodowe przeszedł w zagranicznych ośrodkach specjalistycznych okulistycznych w Portugalii, Niemczech, USA i Wielkiej Brytanii. 

Ile kosztuje zabieg iniekcji doszklistkowej preparatu Ozurdex w polskich klinikach a ile w zagranicznych?

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Za zabieg iniekcji doszklistkowej z użyciem preparatu Ozurdex w Polsce trzeba zapłacić cenę 4,5 tys. zł (np. w klinice Optegra). W klinikach w Wielkiej Brytanii leczenie zastrzykiem z preparatem Ozurdex kosztuje £1,880 (według informacji NHS).

Iniekcja doszklistkowa preparatu Ozurdex - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 5000 zł do 5500 zł
  • Rzeszów od 5800 zł
  • Gdynia od 7000 zł
  • Kraków od 5800 zł
  • Nałęczów od 5800 zł
  • Rybnik od 6000 zł
Iniekcja doszklistkowa preparatu Ozurdex cena »

Usługa iniekcja doszklistkowa preparatu ozurdex jest najczęściej wykonywana przez okulisty.