4,5 / 5  - 453 oceny »
Wygląd zewnętrzny Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Pacjenci Instytut Oka Gabinet konsultacyjny Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Oferta, ćwiczenia, zabiegi Instytut Oka Pacjenci Instytut Oka Instytut Oka - logo

Informacje ogólne o Instytucie Oka

Instytut Oka to nowoczesna klinika okulistyczna zlokalizowana w Warszawie. W naszej klinice dysponujemy najnowocześniejszym na rynku sprzętem diagnostycznym i terapeutycznym, który w rękach doświadczonych lekarzy okulistów należących do naszego zespołu pozwala na wczesną i precyzyjną diagnostykę oraz skuteczne leczenie chorób oczu i wad wzroku u dorosłych i dzieci.

Ośrodek specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki (AMD, retinopatia cukrzycowa) oraz jaskry, jak również w diagnostyce i leczeniu chorób przedniego odcinka oka (m.in. dystrofie rogówki, Zespół Suchego Oka), nowoczesnej chirurgii zaćmy, korekcji wad wzroku i terapii widzenia. Posiada osobny pion dedykowany okulistyce dziecięcej.

Jako pierwsi do Polsce wprowadziliśmy innowacyjny laser 2RT , który pozwala na leczenie wczesnych, suchych, niewysiękowych form AMD (zwyrodnienie plamki związane z wiekiem). Jest to jedyna dostępna terapia tej postaci choroby. W Instytucie Oka znajduje się również druga generacja najprecyzyjniejszego na świecie aparatu do badań OCT oka -  Spectralis HRA+OCT2, który pozwala na niezwykle dokładne obrazowanie siatkówki oka, niezbędne w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki oraz jaskry. Jako pierwsi w Europie zakupiliśmy także najnowszej generacji tomograf do badania przedniego odcinka oka AS-OCT (Casia2), a także tomograf Angio-OCT, który oferuje w pełni nieinwazyjną i bezkontaktową alternatywę do tradycyjnie stosowanej angiografii fluoresceinowej. Operacje zaćmy wykonujemy na najnowocześniejszej na świecie platformie do fakoemulsyfikacji  Centurion Vision System.

To właśnie dzięki połączeniu doświadczenia i wiedzy specjalistów z Instytutu Oka z najnowocześniejszą aparaturą, zapewniamy naszym pacjentom nowoczesne leczenie i ekspercką opiekę na najwyższym światowym poziomie.

O jakość usług świadczonych w naszej placówce dba znakomity zespół kilkudziesięciu lekarzy okulistów. Z Instytutem Oka współpracują uznani na arenie międzynarodowej eksperci, w tym Dyrektor Medyczny Instytutu Oka, Prezes Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Jaskry prof. dr hab. n. med. Krystyna Czechowicz-Janicka oraz Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Okulistycznego Dr n. med. Anna Maria Ambroziak, a także kilkudziesięciu innych ekspertów z ogromną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Nasi specjaliści czynnie uczestniczą w krajowych i zagranicznych konferencjach, a ich prace naukowe publikowane są w najważniejszych krajowych i zagranicznych pismach specjalistycznych, co stanowi gwarancję rozległych kompetencji naszych okulistów.

W trosce o najwyższy standard opieki okulistycznej zgromadziliśmy w naszej placówce najnowocześniejszy na świecie sprzęt i grono wybitnych specjalistów, by umożliwić naszym polskim i zagranicznym pacjentom dostęp do najnowszych osiągnięć współczesnej okulistyki, a tym samym oferować im kompleksowa diagnostykę i nowoczesne leczenie chorób oczu oraz wad wzroku u dorosłych i dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Instytutu Oka.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W Instytucie Oka dysponujemy najnowocześniejszym na rynku sprzętem diagnostycznym i terapeutycznym, który w rękach doświadczonych lekarzy okulistów należących do naszego zespołu pozwala na wczesną i precyzyjną diagnostykę oraz skuteczne leczenie chorób oczu.

Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i nowoczesną terapią chorób oczu i wad wzroku u dorosłych i dzieci. Specjalizujemy się w leczeniu najgroźniejszych chorób okulistycznych - takich jak jaskra, AMD (zwyrodnienie plamki związane z wiekiem), retinopatia cukrzycowa oraz inne choroby siatkówki i naczyniówki. Nasi chirurdzy przeprowadzają zabiegi usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji na najnowocześniejszej obecnie na świecie aparaturze. Zapewniamy naszym pacjentom także kompleksową diagnostykę i leczenie chorób przedniego odcinka oka (takich jak m.in.: choroby i dystrofie rogówki, Zespół Suchego Oka). Instytut Oka stworzony na wzór najlepszych światowych ośrodków specjalistycznych dysponuje osobnym pionem optometrycznym, oferującym naszym pacjentom kompleksową korekcję wad refrakcji (wad wzroku). Wykorzystujemy najnowocześniejsze nieoperacyjne metody korekcji wad wzroku m.in.: przy pomocy soczewek miniskleralnych i soczewek ortokorekcyjnych na noc.

W naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt specjalistycznych badań okulistycznych. Jesteśmy także pierwszym w Polsce ośrodkiem, który oferuje swoim pacjentom okulistyczne badania genetyczne.

Niekwestionowanym atutem Instytutu Oka jest najnowszej generacji sprzęt, który posiada placówka.  Dysponujemy ultra-precyzyjną aparaturą okulistyczną, która pozwala na wykrycie nawet najmniejszych zmian chorobowych w oku, na etapie dużo wcześniejszym niż może to zrobić konwencjonalny sprzęt okulistyczny.

Jako pierwsi w kraju posiadamy najnowszą generację najprecyzyjniejszego obecnie na świecie aparatu do badań OCT oka (optycznej koherencyjnej tomografii dna oka). Jest nim słynny Spectralis HRA+OCT2. Aparat umożliwia badanie tkanki siatkówki o wielkości nawet 1 mikromilimetra, co pozwala z niezwykłą dokładnością zobrazować strukturę włókien nerwowych w oku oraz ujawnić wszelkie zmiany patologiczne. Aparat stosowany jest w diagnostyce i monitorowaniu leczenia wszystkich schorzeń siatkówki, w tym AMD i retinopatii cukrzycowej, a także w jaskrze.

Na tym samym aparacie, oprócz wspomnianego badania OCT, przeprowadzane jest także badanie autofluorescencji oka, dzięki której obserwujemy bardzo dokładnie nabłonek barwnikowy, najgłębszą warstwę siatkówki. Z kolei angiografia fluoresceinowa umożliwia stwierdzenie występowania wysięków z naczyń siatkówki, spotykanych najczęściej w mokrej (neowaskularnej, wysiękowej) postaci AMD zwyrodnienia plamki żółtej oraz w retinopatii cukrzycowej. Oprócz tradycyjnej angiografii fluoresceinowej wykonujemy angio-OCT, bezinwazyjne badanie mikrokrążenia w siatkówce, bez użycia środka kontrastowego. Jest to jedyne badanie, które można wykonać u kobiet w ciąży, dzieci oraz osób uczulonych na fluoresceinę.

Jako pierwsi w kraju, a także nieliczni w Europie posiadamy najnowszą, drugą generację aparatu do tomografii przedniego odcinka oka – ASOCT Casia 2. Sprzęt pozwala na przekrojowe zobrazowanie struktur przedniego odcinka oka: rogówki, kąta przesączania, komory przedniej, centralnej części soczewki i tęczówki oraz wykonania niezwykle precyzyjnej topografii rogówki (mapa rogówki). Do stworzenia map rogówki przy astygmatyzmie, stożku rogówki i deformacjach rogówki wykorzystujemy także keratograf, przy pomocy którego wykonujemy również pupilometrię.

Pacjenci chorzy na jaskrę lub podejrzani o tę chorobę, a także osoby z krótkowzrocznością znajdujące się w grupie ryzyka zachorowania na jaskrę mogą poddać się u nas badaniu GDX (skaningowej polarymetrii laserowej), badaniu GCC – badanie komórek zwojowych siatkówki, które pierwsze ulegają zanikowi w procesie rozwoju jaskry, badaniu RNFL oraz badaniu ONH – obrazowaniu tarczy nerwu wzrokowego, które odgrywa kluczową rolę nie tylko w  diagnostyce i  monitorowaniu jaskry. Diagnostyce i terapii jaskry służy również specjalistyczne badanie HRT, czyli tomograficzne obrazowanie siatkówki i tarczy nerwu wzrokowego. Jest ono uznawane za jedno z najistotniejszych dla właściwego leczenia tej choroby.

Znalezienie ewentualnych ubytków w polu widzenia, pojawiających się w trakcie rozwoju choroby, ułatwia perymetria. W Instytucie Oka, oprócz konwencjonalnego badania pola widzenia (perymetria), istnieje możliwość wykonania specjalistycznego badania pola widzenia w jaskrze – perymetria zdwojonej częstotliwości (FDT), znacznie bardziej precyzyjne pole widzenia niż standardowo stosowana perymetria komputerowa, a także specjalistycznej perymetrii stosowanej w diagnostyce chorób siatkówki. Jest to tzw. mikroperymetria, którą wykonuje się przy pomocy aparatu MAIAperymetru nowej generacji, opartego na skaningowym laserze umożliwiającym śledzenie oka w czasie rzeczywistym.

Przeprowadzamy u naszych pacjentów badanie USG oka oraz UBM, czyli ultrabiomikroskopię. Obie procedury są niezbędnymi badaniami przy leczeniu jaskry, krótkowzroczności, przed operacją usunięcia zaćmy oraz w diagnostyce guzów. W placówce znajduje się aparat USG A+B+3D, dzięki któremu jesteśmy w stanie zobrazować gałkę oczną w różnych przekrojach, jej budowę i poszczególne warstwy, jak również częściowo uwidocznić struktury anatomiczne znajdujące się w oczodole. Za pomocą urządzenia możemy ocenić długość i kształt gałki ocznej, a także precyzyjnie określić zmiany w siatkówce, takie jak odwarstwienie czy otwory.

Wszyscy nasi pacjenci mają oczywiście wykonywane badanie ciśnienia w gałce ocznej (tonometria) oraz badanie grubości rogówki (pachymetria). Instytut Oka dysponuje także cyfrowym tonometrem Pascal, uzyskującym wyniki niezależne od indywidualnych cech rogówki, której właściwości takie jak np. grubość mogą w przypadku tradycyjnych aparatów prowadzić do błędnych odczytów.

Bogate zaplecze testów pozwala nam oferować pacjentom szerokie spektrum badań laboratoryjnych, takich jak np. badanie w kierunku nużeńca (demodex), adenowirusów, jak również okulistycznych badań genetycznych.

Jako pierwsza klinika w Polsce i środkowo-wschodniej Europie zakupiliśmy nowatorski laser 2RT, przeznaczony do leczenia wczesnego zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD). Działanie urządzenia polega na aplikowaniu nanosekundowych bodźców o bardzo słabej energii na niewielkiej przestrzeni wokół plamki żółtej. Impulsy tego rodzaju pobudzają uszkodzone komórki do samoodnowy, nie niszcząc przy tym zdrowych komórek wokół. W przeciwieństwie do konwencjonalnej laseroterapii metoda daje terapeutyczny efekt bez uszkodzenia struktur sensorycznych siatkówki.

Laser 2RT jest jednym z wielu laserów okulistycznych, w które wyposażona jest nasza nowoczesna pracownia laseroterapii. Nasi chirurdzy laserowi codziennie wykonują zabiegi: SLT – selektywną trabekuloplastykę laserową oraz irydotomię – zabiegi laserowe stosowane w jaskrze. Przeprowadzają również kapsulotomię – zabieg laserowy wykonywany przy zaćmie wtórnej oraz oczywiście fotokoagulację ogniskową i panfotokoagulację, stosowane w terapii chorób siatkówki oka.

Podczas operacji usunięcia zaćmy stosujemy najnowocześniejszy obecnie na świecie system do fakoemulsyfikacji – aparat  Centurion Vision System. Charakteryzuje się najwyższą jakością i powtarzalnością wykonywanych zabiegów, gwarantując tym samym bezpieczeństwo dla pacjentów.

Udogodnienia dla pacjentów

Instytut Oka zapewnia leczenie i diagnostykę utrzymaną na najwyższym światowym poziomie. Na pacjentów naszej kliniki czeka nie tylko profesjonalny i miły personel, ale również komfortowe wnętrza poczekalni, gabinetów i sal zabiegowych. Naszym pacjentom i ich osobom towarzyszącym oferujemy transport do Instytutu Oka na konsultacje, badania lub zabiegi z dowolnego miejsca w Polsce. Specjalne pakiety dodatkowe oferują oprócz transportu także wyżywienie i nocleg w hotelu na czas pobytu. Przygotowaliśmy również specjalne pakiety badań, obejmujące wszystkie procedury niezbędne do wykonania w przypadku podejrzenia określonej choroby oka. Pakiety obejmowane są atrakcyjnymi czasowymi zniżkami cen. Na gości, którzy dotarli do naszej kliniki własnymi samochodami, czeka przestronny parking. Przyjmujemy płatności kartą, przelewy bankowe oraz płatności gotówką.

Osiągnięcia i certyfikaty Instytutu Oka

Nasza klinika jest jedną z najlepiej wyposażonych i najprężniej działających placówek okulistycznych w Polsce. Efektywność i zadowolenie pacjentów zawdzięczamy m.in. zespołowi doskonałych specjalistów, którzy mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami zawodowymi i naukowymi.

Prof. dr hab. med. Krystyna Czechowicz-Janicka, dyrektor medyczny i przewodnicząca rady naukowej Instytutu Oka, jest powszechnie znana ze swojej działalności na rzecz diagnostyki i leczenia jaskry, a także rozpowszechniania wiedzy na temat tej choroby zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. O randze osiągnięć profesor Czechowicz-Janickiej świadczy m.in. uwzględnienie jej sylwetki w Złotej Księdze Nauki Polskiej – Naukowcy Zjednoczonej Europy (2006). Jest założycielką i prezesem Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Jaskry oraz laureatką szeregu nagród i wyróżnień: Nagrody Polskiego Towarzystwa Okulistycznego za cykl prac dotyczących badań nad unaczynieniem dna oka, Nagrody Polskiej Akademii Nauk (PAN) za cykl prac pt. „Logiczne aspekty diagnozowania lekarskiego”, a także Nagrody Ministra Zdrowia za podręcznik „Wybrane zagadnienia Okulistyki Współczesnej”. Oprócz tego została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej za działalność dydaktyczną oraz – jako pierwsza w Polsce – Medalem Optime de Glaucomatologia Merenti za propagowanie wiedzy o jaskrze.

Prof. dr hab. med. Janusz Czajkowski, odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i odznaką honorową „za wzorową pracę w służbie zdrowia”, jest także wyróżniony medalem Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Jaskrowego „Optime de Glaucomatologia Merenti A.D 2008”. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane lekarzom zajmującym się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem jaskry w Polsce.

Lekarze specjaliści z Instytutu Oka posiadają międzynarodowy certyfikat upoważniający do stosowania terapii 2RT, który pozwala im prowadzić kwalifikacje oraz zabiegi Retinal Rejuvenation Theraphy.

Filmy Instytut Oka