4,5 / 5  - 453 oceny »

Ceny konsultacji i zabiegów

Konsultacje

Dermatologia

Medycyna estetyczna

Okulistyka

Dietetyka

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Instytut Oka jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w Instytut Oka

W Instytucie Oka leczymy choroby oczu i wady wzroku zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Leczenie chorób siatkówki i plamki żółtej

Jako pierwsi w Polsce oferujemy rewolucyjną terapię laserem 2RT (ang. Retinal Rejuvenation Therapy – „odmłodzenie siatkówki”), pozwalającą zatrzymać zmiany chorobowe lub nawet je cofnąć w przypadku wczesnej, nie wysiękowej (suchej) postaci AMD – zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem. Laser 2RT jest wykorzystywany także w leczeniu cukrzycowego obrzęku plamki w retinopatii cukrzycowej. Jest to pierwszy laser w historii, który działając na komórki siatkówki nie uszkadza ich, nie powoduje koagulacji, a jego delikatny promień pobudza komórki siatkówki do naturalnego procesu samo odbudowy, samo regeneracji. Wykonaliśmy już ponad 1500 zabiegów 2RT u polskich i zagranicznych pacjentów.

W przypadku leczenia otworów i przedarć siatkówki (profilaktyka odwarstwienia siatkówki), zmian zakrzepowych żył siatkówki, zatorowych tętnic, degeneracji w obwodowej części siatkówki, retinopatii cukrzycowej i leczenia zmian pourazowych siatkówki stosujemy laserowe zabiegi fotokoagulacji i panfotokoagulacji laserowej.

Szczególnie w postaci wysiękowej zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), w retinopatii cukrzycowej, wysokiej krótkowzroczności oraz po zakrzepach naczyń siatkówki stosujemy terapię anty-VEGF (Elye, Lucentis, Avastin). Poprzez iniekcje doszklistkowe (zastrzyk do oka) z preparatem anty-VEGF zablokowany zostaje czynnik wzrostu nieprawidłowych naczyń krwionośnych w siatkówce oka, które, patologicznie zmienione przez chorobę, pękają, dając mikrowylewy w oku.

Leczenie jaskry

W leczeniu jaskry stosujemy zabiegi laserowe: SLT (selektywna trabekuloplastyka laserowa), wykonywane najczęściej w jaskrze z szerokim kątem przesączania, przede wszystkim w jaskrze młodzieńczej, jaskrze barwnikowej, w jaskrze z tzw. pseudoexfoliacją (PEX) i innych typach jaskry z otwartym katem przesączania. Zabieg stosuje się także, gdy występuje nietolerancja kropli obniżających ciśnienie w oku, u kobiet w ciąży i osób młodych. Irydotomia laserowa to zabieg wykonywany u osób chorych na jaskrę, u których istnieje niebezpieczeństwo całkowitego zamknięcia się kąta przesączania.

Operacje zaćmy

W Instytucie Oka każdy z zabiegów chirurgicznego usunięcia zaćmy poprzedzony jest dokładną analizą i szczegółowymi badaniami, tak by proces przygotowania, a następnie przeprowadzenia zabiegu oraz wszczepu soczewki wewnątrzgałkowej przebiegał na najwyższym światowym poziomie. W tym celu eksperci Instytutu Oka stosują najnowszej generacji System VERION, pozwalający chirurgom przygotować się do zabiegu z jeszcze większą precyzją i dokładniej przewidzieć wynik pooperacyjny. Zabiegi usunięcia zaćmy wykonujemy w Instytucie Oka na najnowocześniejszym obecnie na świecie aparacie do fakoemulsyfikacji –  Centurion Vision System. W odróżnieniu od innych aparatów do fakoemulsyfikacji system Centurion Vision wyposażony jest w innowacyjny system utrzymujący i kontrolujący ciśnienie wewnątrzgałkowe w czasie operacji usunięcia zaćmy, co jest szczególnie istotne u pacjentów ze współistniejącą jaskrą, nadwzrocznością, czy też podwichniętą soczewką, u których wysokie ciśnienie wewątrzgałkowe może mieć niekorzystny wpływ nie tylko na bezpieczeństwo zabiegu, ale i wynik pooperacyjny. W operacjach zaćmy stosujemy najnowocześniejsze obecnie na świecie soczewki wewnątrzgałkowe, a nasz zespół chirurgów to specjaliści o ogromnym doświadczeniu klinicznym.

Drobne zabiegi chirurgiczne. Nasi chirurdzy wykonują również drobne zabiegi chirurgiczne, takie jak usunięcie gradówki, brodawki czy usunięcie zmian napowiekowych. Przeprowadzają też plastykę powiek (ektropion, entropion), usunięcie skrzydlika itp.

Zamknięcie punktów łzowych. U pacjentów cierpiących na Zespół Suchego Oka w przypadku, gdy choroba spowodowana jest niewystarczającą produkcją łez, stosujemy zamknięcie punktów łzowych poprzez wszczepienie do nich specjalnych zatyczek hydrożelowych lub silikonowych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów i badań oferowanych przez Instytut Oka, którą znajdą Państwo w cenniku poniżej: