Recepcja, poczekalnia KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Wygląd zewnętrzny KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Restauracja, kawiarnia, bar KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Gabinet zabiegowy KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Recepcja, poczekalnia KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Recepcja, poczekalnia KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Klinika KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości

Informacje ogólne o KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości

Wrocławska Poradnia leczenia otyłości KCM Clinic to nowoczesna placówka należąca do wysokospecjalistycznego szpitala KCM, mieszczącego się w Jeleniej Górze. Nasze Centrum zostało nagrodzone międzynarodową certyfikacją Global Clinic Rating, a z jego usług korzysta coraz więcej pacjentów z Polski i zagranicy. Konsultacje i zabiegi przeprowadzają doświadczeni specjaliści o wysokich kwalifikacjach. Świadczą usługi na najwyższym poziomie, z użyciem zaawansowanych technik i materiałów.

W Centrum Leczenia Otyłości przeprowadzamy konsultacje i kontrolne wizyty pooperacyjne, zaś same zabiegi wykonujemy w szpitalu KCM Clinic. Ponadto w Centrum prowadzimy kompleksową diagnostykę otyłości, stanowiącej problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. To choroba o cechach epidemii na skalę światową, odbierająca komfort życia i wywołująca szereg powikłań, w tym nadciśnienie, bezdech senny, problemy z krążeniem, cukrzycę czy schorzenia zwyrodnieniowe stawów. Stosujemy nowoczesne metody leczenia otyłości, zapewniając najlepsze rezultaty. Poprawiamy jakość życia pacjentów i przedłużamy je o wiele lat. Małoinwazyjne metody leczenia otyłości pozwalają szybko i trwale uporać się z chorobą, a także maksymalnie skrócić okres rekonwalescencji, umożliwiając pacjentowi powrót do codziennych obowiązków.

Przeprowadzamy kwalifikacje do zabiegów bariatrycznych metodą laparoskopii 3D. Technika pozwala uniknąć rozległych ran i komplikacji wynikających z tradycyjnych metod chirurgicznych. Wykorzystujemy różne metody chirurgicznego leczenia otyłości. Najczęściej wykonywana jest mankietowa (rękawowa) resekcja żołądka, zmniejszająca jego objętość do ok. 20%. W jej ramach dodatkowo wycina się dno żołądka (wydzielające grelinę – hormon głodu) oraz miejsce regulujące czynności motoryczne żołądka i jelit. Dzięki resekcji pacjent jest w stanie stracić między 65 a 85% masy ciała w ciągu roku od zabiegu.

Przeprowadzamy laparoskopowe zespolenie żołądkowo-jelitowe Roux En Y 3D (bypass żołądkowy). Metoda również polega na wyłączeniu części żołądka pacjenta poprzez jego podział na dwie części. Operacja skutkuje wyłączeniem większej części żołądka, co zmniejsza możliwość przyjmowania dużej ilości pokarmu, a tym samym wchłaniania zbędnych kalorii. Zabieg powoduje utratę masy ciała – nawet o 85% w pierwszym roku po operacji.

Centrum Leczenia Otyłości we współpracy z jeleniogórskim Szpitalem KCM Clinic przeprowadza także leczenie otyłości metodami nieoperacyjnymi (w tym o charakterze przejściowym). Do stosowanych metod należy założenie balona żołądkowego Orbera System na okres 6 lub 12 miesięcy. U osób z otyłością olbrzymią (BMI > 50) jest to etap przejściowy przed wykonaniem właściwej procedury chirurgicznej. Do zabiegu wykorzystywany jest endoskop, a głównym celem implantacji jest zmniejszenie łaknienia u pacjenta. Wprowadzony balon żołądkowy daje uczucie sytości, co pociąga za sobą spożywanie mniejszej ilości pokarmu. Dzięki tej metodzie chory może utracić przeciętnie między 15 a 20 kilogramów. 

Przeprowadzamy zabieg Omega Loop Bypass (mini gastric bypass, MGB, single anastomosis bypass) z wykorzystaniem metody laparoskopowej 3D.

Zakres usług Centrum Leczenia Otyłości obejmuje także założenie regulowanej opaski żołądkowej.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Dysponujemy sprzętem diagnostycznym i zabiegowym najnowszej generacji. Posiadana aparatura umożliwia nam skrócenie czasu zabiegu, ograniczenie ewentualnych powikłań oraz przyspieszenie rekonwalescencji pacjenta. W operacjach bariatrycznych wykorzystujemy aparaturę firmy Olympus oraz Johnson&Johnson (endoskop, laparoskop z technologią 3D). 

Udogodnienia dla pacjentów

  • Dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych – odpowiednio zaprojektowane łazienki i przestronne wnętrza ułatwiają poruszanie się osobom z ograniczeniami ruchowymi.

  • Komfortowe pokoje dla pacjentów – pokoje są maksymalnie dwuosobowe, z łazienkami oraz telewizją i dostępem do Internetu.

  • Grupy wsparcia – prowadzimy na Facebooku Grupy Wsparcia dla pacjentów z otyłością, w języku polskim oraz angielskim.

  • Leczenie na raty – oferujemy dogodny sposób finansowania zabiegów medycznych w systemie ratalnym, umożliwiając skorzystanie z leczenia wszystkim kwalifikującym się do niego osobom.

  • Dogodna lokalizacja.

Osiągnięcia i certyfikaty KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości

KCM Clinic posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2009, stanowiący potwierdzenie standardu usług kliniki, jak również zgodność oferowanych świadczeń z obowiązującym prawem. Gwarantuje pacjentom, osobom odwiedzającym oraz naszym pracownikom komfortowe i bezpieczne warunki pobytu i pracy. Szpital, w którym odbywają się zabiegi bariatryczne, posiada również międzynarodowy certyfikat GCR.

Szczycimy się przynależnością do wąskiego grona europejskich ośrodków laparoskopowych, przeprowadzających zabiegi w technologii 3D. Od 2017 roku nasza klinika jest również ośrodkiem szkoleniowym firmy Olympus w laparoskopii 3D. Organizuje międzynarodowe warsztaty szkoleniowe z transmisją na żywo 3D z sali operacyjnej (np. Międzynarodowa Konferencja i Warsztaty w Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej).