4,4 / 5  - 1892 oceny »
Wygląd zewnętrzny Klara Centrum Medyczne Sala operacyjna Klara Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Klara Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Klara Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Klara Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Klara Centrum Medyczne Gabinet konsultacyjny Klara Centrum Medyczne Sala operacyjna Klara Centrum Medyczne Aparatura, sprzęt zabiegowy Klara Centrum Medyczne Wyposażenie Klara Centrum Medyczne Wyposażenie Klara Centrum Medyczne Oferta, ćwiczenia, zabiegi Klara Centrum Medyczne Pokój, sala dla pacjentów Klara Centrum Medyczne Pokój, sala dla pacjentów Klara Centrum Medyczne Pokój, sala dla pacjentów Klara Centrum Medyczne Pokój, sala dla pacjentów Klara Centrum Medyczne Udogodnienia dla pacjentów Klara Centrum Medyczne Udogodnienia dla gości Klara Centrum Medyczne Wnętrza, wystrój Klara Centrum Medyczne Wnętrza, wystrój Klara Centrum Medyczne Wygląd zewnętrzny Klara Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Klara Centrum Medyczne Wygląd zewnętrzny Klara Centrum Medyczne Wygląd zewnętrzny Klara Centrum Medyczne Udogodnienia dla pacjentów Klara Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Klara Centrum Medyczne Klara Centrum Medyczne -

Informacje ogólne o Centrum Medycznym Klara

Centrum Medyczne Klara to wielospecjalistyczny ośrodek oferujący pacjentom kompleksowe usługi medyczne. Posiadamy blok operacyjny, na którym wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii ortognatycznej, ortopedii narządu ruchu oraz chirurgii krótkoterminowej (chirurgia ogólna i naczyniowa, a także pododdział urologii). Nasz szpital dysponuje trzema salami operacyjnymi, w których znajduje się system nawiewu laminarnego, najnowszy sprzęt oraz aparatura medyczna. Pacjentom po zabiegach zapewniamy całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską.

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu ambulatoryjnej opieki medycznej. Pacjenci mogą zgłosić się do jednej z ponad dwudziestu poradni, w tym do chirurgii urazowo-ortopedycznej, rehabilitacyjnej i medycyny sportowej oraz dietetycznej. Oferujemy również pomoc specjalistów poradni ginekologiczno-położniczej, kardiologicznej dorosłych i dzieci, proktologicznej, neurologicznej oraz urologicznej.

W Centrum Medycznym Klara wykonywane jest nowoczesne i innowacyjne leczenie guzów nowotworowych metodą NanoKnife, która polega na wykorzystaniu techniki wybiórczego usuwania komórek rakowych. Metoda ta charakteryzuje się wysoką precyzją i niemal całkowitą skutecznością. Pacjenci z rakiem prostaty mogą poddać się u nas leczeniu sposobem brachyterapii LDR, przeprowadzanym w krótkiej narkozie.

Zajmujemy się profesjonalną rehabilitacją, prowadzimy również Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Chorób Dietozależnych. Oferujemy pacjentom kompleksową diagnostykę, począwszy od nieinwazyjnej metody analizy stanu naczyń krwionośnych, czyli kapilaroskopii, poprzez USG (w tym USG Doppler żył i tętnic), a skończywszy na rezonansie magnetycznym (MR) czy RTG. Dzięki szerokiej gamie usług umożliwiamy pacjentom dostęp do lekarzy wąskiej specjalizacji oraz innowacyjnych, trudno dostępnych technik terapii. Wykorzystujemy certyfikowane metody zarządzania jakością – posiadamy certyfikat ISO 9001 – a także współpracujemy z cenionymi partnerami medycznymi.

Oferujemy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, przeprowadzane przez lekarza z wieloletnim doświadczeniem, posiadającego certyfikat specjalisty w dziedzinie medycyny estetycznej. Należą do nich m.in. procedury wygładzania zmarszczek z wykorzystaniem preparatów na bazie toksyny botulinowej (Botox). Przy ich użyciu specjalista koryguje zmarszczki podłużne i poprzeczne skóry czoła, tzw. lwią zmarszczkę i kurze łapki oraz zmarszczki palacza. Przeprowadza również zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy kwasu hialuronowego. Prócz niwelowania przy ich pomocy zmarszczek powiększa, ujędrnia i modeluje usta. W zakres świadczonych przez niego usług wchodzi także biorewitalizacja twarzy, szyi i dekoltu poprzez zabiegi mezoterapii.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Jesteśmy nowoczesną placówką medyczną, przykładającą wiele wagi do sukcesywnego rozwoju. Zdajemy sobie sprawę z postępów, jakie medycyna osiąga każdego dnia, dlatego nabywamy kolejne urządzenia medyczne, stopniowo rozszerzając zakres świadczonych usług. W naszych pracowniach diagnostycznych wykorzystujemy najnowszy sprzęt TK, RTG i inne. Wśród wykorzystywanej przez nas aparatury medycznej znajduje się, między innymi:

 • NanoKnife – nowatorski system resekcji komórek nowotworowych, działający w oparciu o metodę nieodwracalnej elektroporacji (Irreversible Electroporation, IRE). Urządzenie wykorzystuje technologię ablacji nietermicznej, umożliwiając efektywne i precyzyjne niszczenie tkanek nowotworowych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie naczyń, nerwów oraz struktur przewodowych – w miejscach wcześniej wykluczających leczenie operacyjne.
 • MR – aparatura do rezonansu magnetycznego. Ma kształt tunelu otwartego po obu końcach i jest wyposażona w ruchomą leżankę, na której kładzie się pacjent. Zasada uzyskiwania obrazów MR jest oparta na oddziaływaniu na organizm chorego falami radiowymi o różnej częstotliwości.
 • USG – aparat ultrasonograficzny umożliwiający m.in. ocenę naczyń metodą Dopplera kolorowego i spektralnego. Przy jego pomocy wykonujemy również USG jamy brzusznej, gruczołów piersiowych i węzłów chłonnych, a także USG mięśni i stawów.
 • RTG

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Dobre samopoczucie i zadowolenie pacjentów są dla nas wartością priorytetową. Nasz doskonale wykwalifikowany personel służy im pomocą, otaczając profesjonalną opieką. Dysponujemy nowoczesną aparaturą medyczną, a zabiegi przeprowadzamy w kameralnej, intymnej atmosferze. W celu zapewnienia leczącym się u nas pacjentom wygody i poczucia bezpieczeństwa przygotowaliśmy dla nich szereg udogodnień:

 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – nasze Centrum jest w pełni przystosowane do potrzeb osób mających trudności z samodzielnym poruszaniem się bądź pacjentów na wózkach inwalidzkich. Dotarcie do gabinetów ułatwiają wygodne podjazdy, a poruszanie się po placówce – szerokie korytarze oraz windy.
 • Nowoczesna klinika – konsultacje i zabiegi przeprowadzamy w doskonale wyposażonym, nowoczesnym budynku zaprojektowanym według najwyższych norm jakościowych.
 • Komfortowa poczekalnia – czas oczekiwania na konsultację lub zabieg pacjenci spędzają w przestronnej, ale przytulnej poczekalni. Jej wnętrza są utrzymane w stonowanych odcieniach pasteli, co pozwala na odprężenie i zrelaksowanie się.
 • Indywidualne podejście do pacjenta – każdy klient traktowany jest przez nas indywidualnie od momentu rejestracji wizyty aż do zakończenia leczenia. Gwarantujemy krótkie terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty, krótki czas wykonywania badań oraz oczekiwania na ich wyniki.
 • Pokoje dla pacjentów – osoby po zabiegach przebywają w kameralnych, przytulnych 1- i 2-osobowych pokojach, w których mogą odpocząć i nabrać sił przed opuszczeniem szpitala. Każdy z nich jest wyposażony w łazienkę z natryskiem, telefon, TV plazmowy oraz notebooki z łączem internetowym. Chorzy po zabiegu operacyjnym są otaczani całodobową opieką przez doświadczony personel lekarski i pielęgniarski.
 • Zapewniamy wyżywienie dla wegetarian i wegan, a także uwzględniamy wszystkie diety i sugestie pacjentów.
 • Karta Pacjenta – osoby, które zostaną pacjentem Centrum Medycznego Klara, będą mogły korzystać z przywilejów Karty Pacjenta w naszym ośrodku oraz we wszystkich placówkach naszych partnerów.
 • Parking dla pacjentów – pacjenci zmotoryzowani mogą pozostawić swój samochód na parkingu podziemnym, znajdującym się bezpośrednio w budynku.

Jednym z naszych licznych atutów jest idealne położenie i łatwość dojazdu różnymi środkami transportu. Do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice można dojechać w ciągu 40 minut. Dotarcie do Krakowa zajmuje 1,5 godziny, zaś do Warszawy – maksymalnie 2 godziny.

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom pacjentów, oferujemy możliwość zorganizowania transportu z lotniska, a także bazy hotelowej dla osób towarzyszących, mieszczącej się w odległości 500 metrów oraz 1 km od naszego Centrum.

Zapewniamy również transport z dworca. Jest oddalony ok. 2 km od naszej placówki. Warto w tym miejscu podkreślić, że Częstochowa jest znakomicie skomunikowana z resztą kraju. Zatrzymują się w niej prawie wszystkie pociągi łącznie z Pendolino.

Prócz łatwości dojazdu atutem naszego miasta jest również zlokalizowanie na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ze względu na wspaniałe krajobrazy Jura należy do najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w kraju. Jest określana stolicą wspinaczkową Polski, przyciąga turystów także dużą liczbą rezerwatów oraz obiektów do zwiedzania (w tym sanktuarium jasnogórskim i warowniami obronnymi).

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum Medycznego Klara

Centrum Medyczne Klara to klinika, która może się poszczycić wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Są one dla nas ogromną motywacją do dalszej pracy i doskonalenia się, by służyć pacjentom jak najlepszą jakością leczenia. Nasze starania doceniają zarówno sami pacjenci, jak i krajowe oraz międzynarodowe instytucje związane z branżą medyczną. Profesjonalizm zespołu medycznego szpitala, a także nowatorstwo zabiegów i ciągłe poszerzanie oferty stawiają nas w czołówce placówek medycznych najbardziej godnych zaufania – zarówno w kraju, jak i poza granicami. Jesteśmy doceniani również przez jednostki certyfikujące. Otrzymaliśmy międzynarodowy certyfikat zarządzania jakością ISO 9001, przyznawany wyłącznie jednostkom przestrzegającym surowych ogólnoświatowych norm.

Do naszych atutów należy także to, iż jesteśmy jednym z założycieli oraz honorowych członków prestiżowej organizacji medycznej – Klaster Medivite. Jej celem jest m.in. prowadzenie zintegrowanej działalności szkoleniowej w zakresie innowacyjności, ekologii i odnawialnych źródeł energii, a członkowie rozwijają się w oparciu o nowatorskie technologie medyczne, około medyczne oraz farmaceutyczne.

Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne Szpital Klara Centrum Medyczne