4,5 / 5  - 1096 ocen »
Wygląd zewnętrzny Klinika Galena Recepcja, poczekalnia Klinika Galena Gabinet konsultacyjny Klinika Galena Gabinet konsultacyjny Klinika Galena Recepcja, poczekalnia Klinika Galena Recepcja, poczekalnia Klinika Galena Recepcja, poczekalnia Klinika Galena Sala operacyjna Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Kadra Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Zabieg, operacja Klinika Galena Kadra Klinika Galena Aparatura, sprzęt zabiegowy Klinika Galena Aparatura, sprzęt zabiegowy Klinika Galena Aparatura, sprzęt zabiegowy Klinika Galena Aparatura, sprzęt zabiegowy Klinika Galena Pacjenci Klinika Galena Widok ogólny Klinika Galena Widok ogólny Klinika Galena Pokój, sala dla pacjentów Klinika Galena Pokój, sala dla pacjentów Klinika Galena Udogodnienia dla pacjentów Klinika Galena Udogodnienia dla pacjentów Klinika Galena Udogodnienia dla pacjentów Klinika Galena Udogodnienia dla pacjentów Klinika Galena Udogodnienia dla pacjentów Klinika Galena Recepcja, poczekalnia Klinika Galena Recepcja, poczekalnia Klinika Galena Recepcja, poczekalnia Klinika Galena Recepcja, poczekalnia Klinika Galena Recepcja, poczekalnia Klinika Galena Wygląd zewnętrzny Klinika Galena Klinika Galena - logo

Informacje ogólne o Klinice Galena

Klinika ginekologiczna Galena powstała z inicjatywy lek. med. Bogdana Szymali. Stworzono ją z myślą o kompleksowej opiece medycznej  nad pacjentami w każdym wieku, począwszy od profilaktyki, poprzez badania diagnostyczne z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, a skończywszy na leczeniu operacyjnym, zwłaszcza w oparciu o małoinwazyjne metody laparoskopowe, które są naszą specjalnością.

Klinika Galena oferuje pełen zakres procedur laparoskopowych i histeroskopowych w obrębie narządów rodnych pacjentek. Zabiegi te pozwalają na dokładną diagnostykę i niezwykle precyzyjne leczenie chirurgiczne miejsc zmienionych chorobowo. W odróżnieniu od tradycyjnych metod (laparotomii) laparoskopia znacznie zmniejsza inwazyjność zabiegów oraz skraca czas rekonwalescencji. W Klinice wykonuje się np. zabiegi usunięcia torbieli jajników i jajowodów, mięśniaków macicy oraz eliminowania ognisk endometriozy.

W 2015 roku w Klinice Galena wykonano nowatorski zabieg usunięcia ognisk endometriozy za pomocą laparoskopu i lasera CO2. Dzięki połączeniu tych dwóch metod specjaliści byli w stanie niezwykle precyzyjnie zidentyfikować rozsiane ogniska endometriozy i usunąć je bez naruszania zdrowych tkanek, co ma niebagatelne znaczenie dla pacjentek w trakcie leczenia niepłodności.

Nowością w Klinice są zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonywane przy pomocy lasera SmartXide2 V2LR włoskiej firmy DEKA. Ten wysokiej klasy sprzęt stworzony z myślą o poprawie życia intymnego kobiet sprawia, że zabiegi Mona Lisa Touch są całkowicie bezbolesne, minimalnie inwazyjne i niezwykle skuteczne. Emitowana w okolice miejsc intymnych wiązka lasera powoduje napięcie i obkurczenie ścianek pochwy oraz stymuluje błonę śluzową do wytwarzania kolagenu. W efekcie pochwa staje się bardziej elastyczna, zwarta, nawilżona, a to przekłada się na poprawę życia seksualnego, zmniejszenie dolegliwości związanych z menopauzą i nietrzymaniem moczu, a także na przyśpieszenie procesu rehabilitacji po porodzie.

Klinika Galena oferuje także szeroką gamę zabiegów chirurgicznych z zakresu ginekologii estetycznej, które mają na celu nie tylko poprawę wyglądu miejsc intymnych, ale także rozwiązanie wielu problemów i dolegliwości związanych z budową i kształtem narządów płciowych, niezależnie od tego, czy mają charakter wad wrodzonych, powstały w wyniku uszkodzenia w czasie porodu, czy też są spowodowane naturalnymi procesami starzenia się organizmu. W Galenie pacjentki mogą się poddać plastyce warg sromowych (labioplastyka) oraz pochwy (waginoplastyka), która z różnych przyczyn traci na elastyczności, a to przekłada się na zmniejszenie jakości życia kobiety.

Zapraszamy również na zabiegi z zakresu modelowania sylwetki. Liposukcja Body Jet to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, szczególnie w takich obszarach ciała, jak łydki, kolana, ramiona, uda, brzuch oraz talia. Zabieg odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnej metody, mniej inwazyjnej i bezpieczniejszej niż standardowa liposukcja. Dzięki nowoczesnej technologii wykorzystywanej podczas przeprowadzania zabiegu Body Jet obrzęk pozabiegowy jest mniejszy, a jego efekt widoczny od razu. Do naszej oferty zabiegów medycyny estetycznej należy bardzo popularny w ostatnim czasie zabieg Endermologie LPG INTEGRAL na twarz i ciało, który polega na masażu podciśnieniowym. Wpływa on pozytywnie na redukcję cellulitu, wspiera usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz poprawia napięcie i elastyczność skóry. 

Klinika zapewnia parom bezskutecznie starającym się o dziecko precyzyjną diagnostykę i aktualnie rekomendowane przez ESHRE metody stymulacyjne w leczeniu niepłodności. Jej oferta jest kierowana do tych pacjentów, którzy nie kwalifikują się do metod rozrodu opartych na zapłodnieniu pozaustrojowym (in vitro).

Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz kompleksowe badania diagnostyczne, w tym badanie jakości nasienia. W Galenie mają Państwo możliwość ultrasonograficznego monitorowania owulacji przy użyciu najnowocześniejszego aparatu do USG Voluson E8 Expert z oprogramowaniem BT13 z możliwością pomiaru pęcherzyków jajnikowych, co pozwala na przeprowadzenie jeszcze skuteczniejszej stymulacji.

Klinika Galena oferuje także zabiegi inseminacji, a parom kwalifikujących się do zabiegu in vitro zapewnia kompleksową diagnostykę, leczenie oraz możliwość przeprowadzenia zapłodnienia pozaustrojowego we współpracującej z Galeną Kliniką Parens w ramach rządowego programu finansowanego ze środków publicznych.

Pacjentkom oczekującym przyjścia na świat swojego dziecka placówka oferuje badania prenatalne wykonywane w każdym z trzech trymestrów ciąży. Polegają one na badaniach USG uzupełnionych o badania biochemiczne z krwi matki (tylko w pierwszym trymestrze), bądź w przypadku podejrzeń wad genetycznych – o aminopunkcję.

Do dyspozycji pacjentów pozostają również specjaliści z zakresu ortopedii i traumatologii, oferujący konsultacje i podejmujący się leczenia pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu, chirurgii ogólnej i onkologicznej, którzy oferują konsultacje i dokonują leczenia chirurgicznego w pełnym zakresie oraz urologii

Klinika Galena kładzie duży nacisk na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych. Pacjentki mogą skorzystać z USG piersi z funkcją elastografii, wykonywanego przy pomocy najnowocześniejszych aparatów, szczepień przeciwko HPV oraz kompleksowej profilaktyki (pierwotnej i wtórnej) w kierunku zapobiegania rakowi szyjki macicy, z badań cytologicznych metodą klasyczną i cienkowarstwową, czy oznaczeń markerów nowotworowych.

W przypadkach, kiedy badania profilaktyczne wskazują na jakiekolwiek nieprawidłowości, przeprowadzamy kompleksowe badania diagnostyczne pozwalające rozwiać wątpliwości i podjąć skuteczne leczenie.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Klinika Galena jest nowoczesną placówką wyposażoną w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i medyczny. Posiadamy między innymi:

 • kolposkop niemieckiej firmy Leisegang – umożliwia mikroskopowe obrazowanie szyjki macicy oraz pozwala na pobranie celowanych wycinków w trakcie badania,

 • ultrasonograf Voluson E8 z najnowszym oprogramowaniem BT13 i funkcją Doppler – służy do precyzyjnej diagnostyki narządów jamy brzusznej, piersi, tarczycy czy układu rozrodczego. Dzięki funkcji automatycznego pomiaru pęcherzyków jajnikowych jest wykorzystywany także w monitorowaniu owulacji,

 • platforma laserowa CO2 włoskiej firmy Deka – innowacyjny system laserowy służący do modelowania pochwy i sromu poprzez zabiegi MonaLisa Touch,

 • Body Jet - innowacyjne urządzenie do mniej inwazyjnej liposukcji, które wykorzystuje skupiony strumień wody do precyzyjnego oddzielania tkanki tłuszczowej od innych tkanek, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia,
 • Endermologie LPG INTEGRAL - system do masażu podciśnieniowego na ciało i twarz, pozwalający na poprawę napięcia skóry, redukcję cellulitu, odprowadzanie płynów i zbędnych produktów przemiany materii, wpływając na kształtowanie sylwetki,
 • histeroskop - urządzenie służące do przeprowadzania histeroskopii diagnostycznej oraz operacyjnej. Pozwala dokładnie ocenić czy i jakie patologiczne zmiany znajdują się w obrębie szyjki i jamy narządów rodnych kobiety,
 • laparoskop - urządzenie służące do diagnostyki i zabiegów w jamie brzusznej i miednicy w mało inwazyjny sposób, co skraca czas pobytu pacjenta w klinice, jak również czas jego rekonwalescencji po zabiegu. Jest to również metoda bardziej precyzyjna od klasycznej chirurgii i pozwala na wykrycie nawet bardzo małych zmian.

Udogodnienia dla pacjentów

Klinika Galena powstała z myślą o pacjentach, którzy cenią sobie wysoką jakość świadczonych usług i komfort w czasie całego procesu leczenia, dlatego placówka posiada różne udogodnienia:

 • nowoczesne wnętrza – pacjenci oczekują na zaplanowane zabiegi w jasnej i przestronnej poczekalni,

 • komfortowe sale pobytowe – o wysokim standardzie, przeznaczone dla pacjentów po zabiegach, z pełnym wyposażeniem oraz łazienkami,

 • zespół –  autem Kliniki jest grono specjalistów (zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek), którzy indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta, mając na uwadze jego zdrowie i dobre samopoczucie,

 • klimatyzacja –  Klinika Galena jest wyposażona w urządzenia klimatyzacyjne.

Osiągnięcia i certyfikaty Kliniki Galena

Klinika Galena zachowuje najwyższe standardy, czego potwierdzeniem jest Certyfikat ISO/IEC 27001:2013 oraz ISO 9001:2008 w zakresie świadczenia usług medycznych, poradni specjalistycznych oraz działalności szpitalnej. Przyznano go placówce w 2015 roku.

Klinika może się również poszczycić znakomicie wykwalifikowaną kadrą. Przyjmujący w placówce lekarze są posiadaczami licznych certyfikatów potwierdzających ukończone przez nich szkolenia w zakresie wykonywanych procedur medycznych.

Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena Klinika Klinika Galena

Filmy Klinika Galena