4,7 / 5  - 304 oceny »
Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Kobiet Medifem - logo

Informacje ogólne o Medifem

Klinika Medifem to pierwsza w Polsce klinika ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Od ponad dziesięciu lat wykonujemy najbardziej skomplikowane zabiegi i operacje z zakresu ginekologii plastycznej, estetycznej oraz ginekologii operacyjnej. Swoim doświadczeniem dzielimy się szkoląc ginekologów w zabiegach ginekologii plastycznej, w ramach PTGPiR – Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz publikując opracowania naukowe.

W naszej Klinice dostępny jest szereg zabiegów nie tylko z zakresu ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej, ale również chirurgii plastycznej i modelowania sylwetki. Nasi lekarze chirurdzy z sukcesami od lat przeprowadzają zabiegi liposukcji, abdominosplastyki oraz powiększania piersi implantami i tłuszczem, jak również plastyki i pomniejszania piersi.

W naszej Klinice dostępny jest szereg zabiegów nie tylko z zakresu ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej,  ale również chirurgii plastycznej i modelowania sylwetki. Nasi lekarze chirurdzy z sukcesami od lat przeprowadzają zabiegi liposukcji, abdominosplastyki oraz powiększania piersi implantami i tłuszczem jak również plastyki i pomniejszania piersi.

W Klinice Medifem pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę lekarsko-położniczą, wyczerpującą konsultację, komfortowe warunki, miłą atmosferę oraz dyskrecję. Posiadamy nowoczesne sale operacyjne i najwyższej jakości sprzęt medyczny. Nasi pacjenci mają do dyspozycji dwuosobowe pokoje z węzłem sanitarnym, telewizją kablową i dostępem do Internetu.

Klinika Medifem powstała w odpowiedzi na potrzeby wielu kobiet. Rozpoczęła działalność w 1992 roku jako praktyka ginekologiczno-chirurgiczna, ale z czasem zwiększał się zakres przeprowadzanych w niej operacji. Obecnie oferuje pacjentkom pełen wachlarz zabiegów kosmetologicznych. Założycielem kliniki jest dr Andrzej Barwijuk, lekarz z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Medifem to pierwsza w Polsce klinika kosmetoginekologii – miejsce, w którym pacjentki znajdą pomoc i rozwiązanie każdego problemu. Korygujemy wrodzone deformacje anatomiczne, wykonując plastykę warg sromowych (labioplastykę). Usuwamy skutki wielokrotnych porodów poprzez plastykę krocza i pochwy. Przeprowadzamy zabiegi, których celem jest poprawa jakości życia seksualnego przychodzących do nas kobiet. Zajmujemy się również diagnostyką i leczeniem urazów narządów ruchu, endokrynologią i dermatologią estetyczną.

Oferujemy gabinet internistyczny, nowoczesny sprzęt diagnostyczny (m.in. aparat ultrasonograficzny 3D/4D) oraz podstawową i specjalistyczną opiekę ginekologiczną. Pomagamy parom z problemem niepłodności i prowadzimy ciążę. Leczymy pacjentki z inkontynencją, zespołem policystycznych jajników (PCO) i endometriozą. Zdajemy sobie sprawę, że dla naszych pacjentek niezwykle istotną kwestią jest dyskrecja i poczucie bezpieczeństwa. W Medifem mogą na to liczyć – zapewniamy im komfortowe warunki pobytu, intymną atmosferę, pełen profesjonalizm medyczny, a także miłą opiekę lekarsko-pielęgniarską.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Klinika Medifem nie tylko przeprowadza innowacyjne zabiegi kosmetoginekologiczne, jest także wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Dzięki niemu może zapewnić pacjentkom w ciąży najlepsze możliwości obserwacji ruchów swojego nienarodzonego dziecka. Wśród aparatury medycznej, jaką wykorzystujemy podczas diagnostyki i zabiegów, znajduje się:

  • Aparat ultrasonograficzny 3D/4D – to zaawansowane urządzenie do diagnostyki ultradźwiękowej, dzięki któremu uzyskuje się trójwymiarowy obraz badanych struktur. Ultrasonografia 3D z funkcją czasu, czyli tak zwana ultrasonografia czterowymiarowa (4D), jest stosowana przy badaniu płodu, ponieważ pozwala obserwować ruchy i mimikę dziecka.
  • Aparat KTG – klinika posiada również kardiotokograf do monitorowania tętna płodu i czynności skurczowej macicy. Badanie stosowane jest w ramach opieki przedporodowej oraz w trakcie porodu – umożliwia to wcześniejsze wykrycie sytuacji zagrażających życiu płodu i ciężarnej.
  • IPL – urządzenie IPL (Intense Pulse Light, pulsacyjne źródło światła) w swoim działaniu przypomina laser. Emituje intensywnie pulsującą wiązkę promieni świetlnych o różnej długości i rozproszeniu, dzięki czemu docierają do poszczególnych warstw skóry i działają kompleksowo.Technologia IPL stosowana jest przy usuwaniu nadmiernego owłosienia bądź rozszerzonych naczynek krwionośnych. Wykorzystuje się ją także przy leczeniu trądziku.
  • Kamera z torem do insuflacji – nowoczesny sprzęt medyczny stosowany przy zabiegach z zakresu chirurgii laparoskopowej. Kamera pozwala na uzyskiwanie zbliżeń operowanych organów, a cały przebieg operacji widoczny jest na ekranie monitora. System nie tylko ułatwia pracę chirurgowi, ale także znacząco wpływa na zmniejszenie inwazyjności, a tym samym bolesności zabiegu. Zmniejsza się również okres rekonwalescencji.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Przykładamy ogromną wagę do zapewnienia naszym pacjentom komfortowych warunków leczenia. Pragniemy, aby pobyt u nas był przyjemnością.

  • Nowoczesny budynek – Medifem mieści się w eleganckim 2-piętrowym budynku z windą, stworzonym z myślą o wygodzie naszych gości. Priorytetem kliniki jest zapewnienie pacjentom możliwości kompleksowego leczenia w jednym miejscu. W budynku mieści się gabinet chirurgiczny-dermatologiczny, dwa gabinety ginekologiczne, punkt pobrań oraz gabinet położniczy. Posiadamy dwie sale zabiegowe, salę operacyjną, w klinice znajduje się również sterylizatornia, punkt pielęgniarski i pokój lekarski.
  • Profesjonalna sala operacyjna – sala, w której przeprowadzamy zabiegi chirurgiczne, oprócz lampy operacyjnej, stołu i aparatu do znieczuleń jest wyposażona także w nowoczesny unit laparoskopowy.
  • Stylowa poczekalnia – nasi pacjenci przed zabiegiem mogą zrelaksować się w przestronnej poczekalni. Ciepłe, pastelowe kolory ścian i szerokie, wygodne kanapy sprawiają, że wnętrze poczekalni jest przytulne mimo jej dużej przestrzeni.
  • Klimatyzacja z filtrami Hepa – wnętrza ośrodka są w pełni klimatyzowane. Na jego terenie zamontowano wysokowydajne filtry powietrza, eliminujące cząsteczki kurzu, usuwające bakterie, pyłki i zarodniki pleśni. Filtr HEPA usuwa do 99,97% zanieczyszczeń i zarazków z powietrza, tak więc w naszej klinice alergicy będą czuć się nie tylko swobodnie, ale i bezpiecznie.
  • Pokoje dla pacjentek – klinika posiada pięć dwuosobowych pokoi chorych z pełnymi węzłami sanitarnymi i TV/DVD. Przebywającym u nas gościom zapewniamy wysoki standard pobytu oraz intymną atmosferę.

Osiągnięcia i certyfikaty Medifem

Naszym najważniejszym osiągnięciem jest fakt, iż jesteśmy pionierami ginekologii estetycznej w kraju. Klinika Medifem zaczęła  wykonywać kosmetoginekologiczne zabiegi jako pierwsza na polskim rynku medycznym. Możemy poszczycić się również tym, że jako jedyni w Polsce posiadamy Certyfikaty i Członkostwo Międzynarodowego Towarzystwa Kosmetoginekologicznego

Natomiast umiejętności i doświadczenie kierującego kliniką dr Barwijuka zostały docenione przez uznane autorytety medyczne. Specjalista jest członkiem międzynarodowych towarzystw medycznych, wśród których można wymienić: Amerykańskie Towarzystwo Kosmetoginekologiczne, Amerykański Instytut Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Amerykańskie Towarzystwo Ginekologii Laparoskopowej. Doktor należy także do Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Wideochirurgii.

Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem Klinika Medifem