poniedziałek
8:00 - 16:00
wtorek
8:00 - 16:00
środa
8:00 - 16:00
czwartek
8:00 - 16:00
piątek
8:00 - 16:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Recepcja, poczekalnia Klinika Okulus Recepcja, poczekalnia Klinika Okulus Recepcja, poczekalnia Klinika Okulus Recepcja, poczekalnia Klinika Okulus Zabieg, operacja Klinika Okulus Kadra Klinika Okulus dr n. med. Iwona Filipecka z Kliniki Okulus Pacjenci Klinika Okulus Pokój, sala dla pacjentów Klinika Okulus Pokój, sala dla pacjentów Klinika Okulus Pokój, sala dla pacjentów Klinika Okulus Klinika Okulus - logo

Informacje ogólne o Klinika Okulus

Klinika Okulus to nowoczesna, doskonale wyposażona placówka okulistyczna, świadcząca kompleksowe usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oczu. W ramach naszej kliniki funkcjonują Poradnia Okulistyczna, Pracownia Angiografii Fluoresceinowej, Pracownia Laseroterapii i Tomografii Ocznej oraz Oddział Okulistyczny Chirurgii Jednego Dnia, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzać skuteczną diagnostykę i realizować szeroki wachlarz zabiegów chirurgii okulistycznej. Samopoczucie i komfort pacjentów są dla nas bardzo ważne, dlatego w naszej pracy łączymy kompetencję i fachową wiedzę z ciepłym i pełnym cierpliwości podejściem do pacjenta, jego oczekiwań i potrzeb.

Największym atutem naszej placówki jest wykwalifikowany i doświadczony zespół medyczny, który składa się z lekarzy specjalistów w dziedzinie okulistyki, systematycznie podnoszących swoje kwalifikacje na kursach i praktykach w kraju i za granicą. Nasi lekarze to także członkowie wielu prestiżowych krajowych i międzynarodowych organizacji zawodowych, w tym Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej.

Nie mniej ważne jest dla nas nowoczesne wyposażenie, pozwalające lekarzom w pełni wykorzystać ich wiedzę i umiejętności. W naszej pracy wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i chirurgiczny, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić Państwu leczenie na najwyższym poziomie. Nasza placówka wyposażona jest m.in. w biometr optyczny, fakoemulsyfikator Infiniti oraz ultrabiomikroskop USG/UMB – wszystkie urządzenia pochodzą od światowych liderów w produkcji sprzętu medycznego.

Czytaj więcej

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Mamy świadomość, że skuteczna diagnostyka i leczenie schorzeń narządu wzroku możliwe jest tylko przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń medycznych, dlatego naszą placówkę wyposażyliśmy w najnowszy sprzęt diagnostyczny i chirurgiczny, pochodzący od liderów światowego rynku w produkcji tego typu urządzeń. Dzięki temu nasz placówka jest jedną z najlepiej wyposażonych klinik okulistycznych nie tylko w regionie, ale i w kraju, co gwarantuje naszym pacjentom bardziej precyzyjną diagnostykę i mniejszą inwazyjność zabiegów. Na wyposażeniu Kliniki Okulus znajdują się:

 • Tomograf oczny OCT Stratus – tomograf renomowanej firmy Carl Zeiss, pozwalający na przeprowadzanie niezwykle dokładnych badań diagnostycznych, obejmujących zmiany w siatkówce, a także analizę tarczy nerwu wzrokowego i włókien nerwowych w diagnostyce jaskry. Dzięki wysokiej precyzji urządzenia możliwe jest osiągnięcie powiększenia, porównywalnego z obserwowaniem tkanki pod mikroskopem.
 • Funduskamera Visucam – nowoczesny aparat, wykorzystywany do angiografii fluoresceinowej i zdjęć dna oka w schorzeniach siatkówki i nerwu wzrokowego. Urządzenie wyposażone jest w bazę danych pacjentów, gdzie zapisywane są daty ich wizyt i wszystkie wykonane zdjęcia.
 • Ultrabiomikroskop USG/UBM – zaawansowane technologicznie urządzenie firmy Tomey, wykorzystywane do badania USG przedniego i tylnego odcinka oka. Ultrabiomikroskop emituje fale ultradźwiękowe, pozwalające zobrazować gałkę oczną w różnych przekrojach. Umożliwia to przeprowadzenie badania rogówki, komory przedniej, kąta przesączania, tęczówki, soczewki i ciała rzęskowego, ciała szklistego i siatkówki Badanie przy pomocy ultrabiomikroskopu stosowane jest w diagnostyce wielu różnych schorzeń narządu wzroku, w tym w chorobach rogówki i spojówki, zmianach w obwodowej części siatkówki i naczyniówki oraz w przypadku odwarstwienia i rozwarstwienia siatkówki i naczyniówki.
 • Pachymetr SP-3000 – pozwala na wykonanie pomiaru grubości rogówki, wykorzystywanego przy określeniu prawidłowego ciśnienia wewnątrzgałkowego i monitorowaniu schorzeń rogówki.
 • Biometr Optyczny IOL Master – nowoczesny aparat firmy Carl Zeiss, wykorzystywany przede wszystkim w zabiegach usuwania zaćmy. Pozwala na bardzo dokładne wyliczenie soczewki wewnątrzgałkowej – pomiary tą metodą są pięć razy dokładniejsze, niż stosowane dotychczas w tym zakresie badania USG, co pozwala pacjentowi odzyskać większy komfort widzenia po zabiegu. Badania przy pomocy biometru opetcznego wykorzystwane są też do monitorowania długości gałki ocznej w wysokiej krótkowzroczności u dzieci i młodzieży.
 • Autorefraktometr RM-8800 – komputerowy system badania wad wzroku, określający wadę refrakcji pacjenta.
 • Lampa szczelinowa SL-1E – pozwala na dokładne zobrazowanie przednich struktur oka: rogówki, komory przedniej i soczewki.
 • Keratometr Javala – pozwala na wykrycie astygmatyzmu dzięki badaniom krzywizny rogówki.
 • Gonioskop – nowoczesne urządzenie, wykorzystywane w diagnostyce jaskry do badania kąta przesączania.
 • Soczewka Volka – pozwala na dokładne obejrzenie dna oka pacjenta w obrazie stereoskopowym.
 • Holter ciśnieniowy Holicard – monitoruje całodobowo ciśnienie tętnicze pacjenta. To badanie wykorzystywane jest w przypadku pacjentów z jaskrą, u których – mimo osiągnięcia ciśnienia docelowego – postępują uszkodzenia nerwu wzrokowego.
 • Perymert optyczny FDT – urządzenie firmy Zeiss, wykorzystywane do badania pola widzenia metodą perymetrii zdwojonej częstotliwości.
 • Laser SLT – nowoczesny laser firmy ELLEX, wykorzystywany do obniżania ciśnienia przy leczeniu pacjentów z jaskrą otwartego kąta.
 • Fakoemulsyfikator Infiniti – najnowocześniejsze urządzenie z systemem Ozil firmy Alcon. Infiniti to jedyny na świecie aparat do usuwania zaćmy, w którym zamiast typowych ultradźwięków zastosowano oscylacje. Zapewnia to większe bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów i skrócenie czasu operacji, przyspiesza też gojenie rany oraz minimalizuje ryzyko powstania astygmatyzmu pooperacyjnego.
 • Mikroskop operacyjny Stativ S7 – mikroskop firmy Zeiss, stosowany w trakcie zabiegów okulistycznych. Dzięki uzyskaniu dużego powiększenia obrazu, co znacznie ułatwia pracę i pozwala na osiągnięcie lepszych efektów zabiegu.
 • Mikroskop endotelialny firmy Topcon – nowoczesne urządzenie, służące do pomiaru śródbłonka i bezkontaktowej pachymetrii.
 • Laser Visulas-Yag III – nowoczesny laser firmy Zeiss posiada wbudowane dwa moduły laserowe, dzięki czemu może być wykorzystywany zarówno w celu usuwania zaćmy wtórnej, tzw. YAG-kapsulotomia, irydektomii laserowej, jaki i w zabiegach laserowych na siatkówce.
 • Sulla 808V – nowoczesny aparat do znieczulenia firmy Drager, zwiększający komfort pacjentów w trakcie zabiegu.
 • Kardiomonitor MEC-1000 – urządzenie, monitorujące czynności życiowe pacjenta podczas zabiegu.
 • Sterylizator kasetowy Statim 5000S – urządzenie do sterylizacji, pozwalające nam zachowywać najwyższe standardy bezpieczeństwa w trakcie zabiegów.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Zależy nam, by nasi pacjenci czuli się w Klinice Okulus dobrze i swobodnie, dlatego dbamy o miłą i przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście do ich potrzeb. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo pacjentów i ich komfort, dlatego naszą placówkę wyposażyliśmy w szereg udogodnień.

 • Komfortowa poczekalnia – na zabiegi nasi pacjenci oczekują w komfortowej poczekalni, wyposażonej w telewizor.
 • Nowoczesna sala operacyjna – operacyjne leczenie pacjentów odbywa się na na nowoczesnej, kompleksowo wyposażonej sali operacyjnej (m.in. nowoczesny aparat do znieczulenia firmy Drager oraz urządzenie, monitorujące czynności życiowe pacjenta podczas zabiegu).
 • Szeroki zakres usług – w ramach naszej placówki funkcjonuje Poradnia Okulistyczna, Pracownia Angiografii Fluoresceinowej, Pracownia Laseroterapii i Tomografii Ocznej oraz Oddział Okulistyczny Chirurgii Jednego Dnia, dzięki czemu możemy zapewnić pacjentowi kompleksową opiekę okulistyczną i szeroki zakres zabiegów diagnostycznych oraz leczniczych.
 • Innowacyjne zabiegi – w naszej ofercie znajduje się wiele zabiegów, przeprowadzanych w nielicznych ośrodkach okulistycznych w kraju. Ogromna wiedza i doświadczenie kliniczne naszej kadry lekarskiej pozwala nam przeprowadzać zaawansowane badania diagnostyczne oraz stosować najnowocześniejsze metody wad wzroku: w 2011 roku jako czwarty ośrodek w Polsce rozpoczęliśmy leczenie wysokiej krótkowzroczności przy pomocy soczewek przedniokomorowych fakijnych Cachet, pierwsi w kraju wprowadziliśmy też Program Personifikacji Doboru Soczewki w zabiegach zaćmy i wszczepu soczewki.
 • Leczenie okulistyczne dzieci – od 2011 roku w naszym ośrodku funkcjonuje Poradnia Okulistyczna Dla Dzieci. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem okulistycznym dzieci od pierwszego miesiąca życia, a dzieciom aktywnym polecamy specjalistyczne okulary sportowe lub pływackie z możliwością montażu soczewek korekcyjnych.
 • Leczenie pacjentów po 60. roku życia – zaawansowany wiek niesie ze sobą ryzyko licznych schorzeń narządu wzroku, takich jak jaskra, zaćma czy AMD (zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem). Osobom starszym proponujemy szeroki zakres specjalistycznych badań diagnostycznych w kierunku tych chorób, w tym tomografię oczną, mikroperymetrię oraz angiografię fluoresceinową.
 • Możliwość hospitalizacji pacjentów – by zapewnić naszym pacjentom jeszcze lepszą opiekę po zabiegu okulistycznym, mamy możliwość ich hospitalizacji w komfortowych warunkach prze okres do 48 godzin.
 • Pielęgniarska opieka długoterminowa – nasz klinika oferuje domową pielęgniarską opiekę długoterminową pacjentom przewlekle chorym przebywającym w domu, którzy ze względu na istniejące problemy zdrowotne wymagają systematycznej, intensywnej opieki pielęgnacyjnej udzielanej w warunkach domowych.
 • Zakład optyczny – na terenie naszej kliniki funkcjonuje zakład optyczny, oferujący pacjentom soczewki okularowe oraz oprawy renomowanych firm. W ofercie zakładu znajdują się nowoczesne soczewki okularowe wykonane z lekkich i odpornych materiałów, okulary sportowe oraz pływackie a także soczewki progresywne.
 • Pełna informacja – zależy nam, by nasi pacjenci posiadali pełną wiedzę na temat swojego schorzenia oraz wszystkich dostępnych metod leczenia.
 • Pakiety badań – badania okulistyczne w naszej placówce połączyliśmy w pakiety (pakiet AMD, pakiet jaskrowy), które pozwalają na kompleksową diagnostykę w atrakcyjnej cenie.
 • Zniżka rodzinna – naszym pacjentom oferujemy dwudziestoprocentową zniżkę na okulistyczną wizytę prywatną podstawową i rozszerzoną dla najbliższej rodziny.
 • Różne formy płatności – nasi pacjenci za leczenie okulistyczne w Klinice Okulus mogą płacić zarówno gotówką, jak i i kartą czy przelewem bankowym. Istnieje także możliwość płatności ratalnej.
 • Współpraca z NFZ – nasi pacjenci mogą poddać się zabiegom okulistycznym zarówno odpłatnie, jak i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
 • Bezpłatny parking – dla wygody pacjentów zmotoryzowanych przy klinice znajduje się obszerny, bezpłatny parking prywatny.
 • Dla pacjenta zagranicznego – by ułatwić komunikację z pacjentami zza granicy nasz personel posługuje się biegle językiem angielskim.

Osiągnięcia i certyfikaty Klinika Okulus

Klinika Okulus to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych placówek okulistycznych w kraju, która swoim pacjentom zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń narządu wzroku. Każdego roku leczymy ponad siedemnaście tysięcy pacjentów, a o najwyższych standardach świadczonej przez nas opieki lekarskiej świadczy Certyfikat Jakości ISO 9001:2008. Potwierdzeniem jakości usług medycznych w Klinice Okulus jest także certyfikat Przyjazna Przychodnia, przyznawany przez Wydział Innowacyjności Agencji Rozwoju Lokalnego. Nasza klinika cieszy się uznaniem nie tylko pacjentów, ale i lekarzy: jest popularnym centrum szkoleniowym, odwiedzanym regularnie przez współpracujących okulistów.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, a także ogromnej wiedzy i doświadczeniu naszych lekarzy jesteśmy pionierami wielu badań i zabiegów nie tylko w regionie podbeskidzkim, ale także w skali całego kraju. Realizujemy szeroki zakres zabiegów chirurgii okulistycznej w ramach Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia, jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy Program Personifikacji Doboru Soczewki (PPDS) w zabiegach usuwania zaćmy i wszczepu soczewki. Jako jeden z dwóch ośrodków w kraju wykonujemy mikroperymetrię PHP, pozwalającą na najwcześniejsze wykrywanie zmian zwyrodnieniowych w siatkówce, jesteśmy także jedyną w Polsce Południowej Okulistyczną Kliniką Chirurgii Jednego Dnia. Klinika Okulus jako pierwszy ośrodek okulistyczny na Podbeskidziu zakupił tomograf oczny OTC, którym każdego roku przeprowadzamy tysiące badań diagnostycznych. Możemy także poszczycić się tym, że jesteśmy pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu i trzecim na Śląsku, który wykonuje zabiegi trabekuloplastyki laserowej SLT, stanowiące uznaną na całym świecie, bezpieczną i powtarzalną metodę laserowego obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego w jaskrze otwartego kąta. Klinika Okulus to także pierwszy ośrodek na Podbeskidziu i jeden z nielicznych w Polsce, przeprowadzający badania ultrabiomikrospokowe, i jedyna na Podbeskidziu placówka, mająca w swojej ofercie iniekcje doszklistkowe preparatu Lucentis przy leczeniu wysiękowej odmiany AMD.

Warto wspomnieć, że Klinika Okulus należy do wąskiego grona liderów medycznych w zakresie usług okulistycznych. W 2012 roku w naszej placówce wykonano 13% wszystkich zabiegów wszczepienia multifokalnych soczewek torycznych (najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki wszczepialne, wykorzystywane w leczeniu zaćmy, astygmatyzmu i presbiopii) w Polsce.

Angażujemy się także w prowadzenie różnorodnych akcji charytatywnych i kampanii społecznych, mających na celu propagowanie dostępu do usług okulistycznych. Jedną z nich jest Szkoła Zdrowego Widzenia – akcja profilaktyczno-edukacyjna, w ramach której od lutego do czerwca 2012 roku przebadaliśmy wzrok 1181 pierwszoklasistów ze szkół podstawowych powiatu bielskiego. Nasze działania charytatywne wykraczają też poza granice Polski: w 2012 roku w ramach zorganizowanej przez nas akcji „Okuliści dla Afryki" dr Iwona Filipecka i mgr Agnieszka Lembowicz badały wzrok dzieci w Kamerunie. W czasie trwania akcji udało się przebadać oczy 1700 dzieci, a wszyscy mali pacjenci z wadami wzroku otrzymali okulary korekcyjne. Oprócz tego czynnie włączamy się w pomniejsze akcje społeczne, w trakcie których przeprowadzamy bezpłatne badania wzroku dzieci i dorosłych w Bielsku-Białej i okolicach. Nasz ośrodek zaangażował się także w kampanię „Twoja krew może uratować komuś życie".

Klinika Klinika Okulus Klinika Klinika Okulus

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2016 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2016 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Zgłoś uwagi do strony