Klinika Pawlikowski

poniedziałek
9:00 - 23:00
wtorek
9:00 - 23:00
środa
9:00 - 23:00
czwartek
9:00 - 23:00
piątek
9:00 - 23:00
sobota
9:00 - 20:00
niedziela
nieczynne
Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Wygląd zewnętrzny Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Wygląd zewnętrzny Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Wygląd zewnętrzny Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski Klinika Klinika Pawlikowski

Informacje ogólne o Klinice Pawlikowski

Mieszcząca się w Łodzi Klinika Pawlikowski specjalizuje się w laseroterapii, dermatologii klinicznej, estetycznej i dziecięcej, trychologii, zabiegach z wykorzystaniem tłuszczu autologicznego a także dermatochirurgii. Dzięki wyposażeniu placówki m.in. w nowoczesne lasery wykonujemy szerokie spektrum zabiegów, w tym redukcję blizn, popękanych naczynek, rozstępów i tatuaży, procedury odmładzające, modelujące i wysmuklające sylwetkę. Zabiegi najczęściej mają charakter weekendowy tzn. krótki okres rekonwalescencji.

Zapraszamy na laserowy lifting twarzy LiftPico, wykonywany przy użyciu lasera Discovery Pico, najnowocześniejszego obecnie na świecie urządzenia laserowego. Ów system wykorzystujemy również w nieinwazyjnym, laserowym liftingu powiek EyePico. Wszystkie procedury z zastosowaniem lasera przeprowadzają dermatolodzy posiadający certyfikat potwierdzający ukończenie stosownego szkolenia. Lasery to najnowsze na rynku urządzenia z potwierdzoną w badaniach naukowych skutecznością.

W ramach laseroterapii zajmujemy się leczeniem trądziku oraz redukcją blizn o różnej etiologii. Za pomocą laserów (pikosekundowy, Nd:YAG, Er:YAG w technologii frakcyjnej) usuwamy przebarwienia skórne. Przy użyciu lasera (Nd:YAG) oraz aparatu IPL zamykamy rozszerzone naczynka na twarzy i nogach. Systemy laserowe wykorzystujemy w odmładzaniu skóry i przywracaniu jej jędrności i elastyczności, jak również w zabiegach usuwania rozstępów i niechcianych tatuaży.

Oferujemy Państwu profilaktykę i diagnostykę problemów skórnych. Wykonujemy dermatoskopię celem oceny skóry, a przed zabiegami estetycznymi – wideodermatoskopię, dzięki której analizujemy powierzchnię niezmienionej chorobowo skóry. Przeprowadzamy też podstawowe badanie obrazowe skóry owłosionej głowy, ustalając typ łysienia (trichoskopia). 

Zajmujemy się dermatologią kliniczną, w ramach której oferujemy Państwu m.in. fototerapię LED. Stanowi klinicznie potwierdzoną metodę redukcji oznak starzenia skóry oraz leczenia szeregu schorzeń skórnych typu trądzik czy łuszczyca. Usuwamy zmiany skórne metodą chirurgiczną. Z kolei zmiany chorobowe takie jak włókniaki miękkie, brodawki, mięczaki, rogowacenie słoneczne czy wybrane przypadki raka podstawnokomórkowego leczymy za pomocą elektrokoagulacji oraz terapii fotodynamicznej. Wykonujemy badania mykologiczne pozwalające na identyfikację rodzaju grzybów atakujących chorobowo zmienione miejsce i dobór odpowiedniej metody terapii.

W zakres usług z dziedziny dermatologii estetycznej wchodzi wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust preparatami kwasu hialuronowego. Stosujemy też biostymulatory, np. preparat Sculptra®, naturalnie i trwale wygładzający bruzdy i zmarszczki, jak również wypełniacz Ellanse. Wykonujemy wolumetrię twarzy. W zabiegach odmładzających wykorzystujemy również preparaty toksyny botulinowej, skutecznej w spłycaniu zmarszczek mimicznych. Botox stosuje się także w leczeniu nadpotliwości, migren oraz bruksizmu.

Pacjentom z odwodnioną, wysuszoną przez słońce skórą z przebarwieniami proponujemy mezoterapię igłową. Wykonujemy ją na twarzy, szyi i dekolcie (nawilżająco-odżywczy Hydrabooster lub liftingująco-odżywczy Liftbooster). Zalecamy zabieg również osobom z problemem wypadania włosów. Pacjenci pragnący zwiększyć napięcie i elastyczność skóry mogą poddać się mezoterapii biomimetycznej.

Ważne miejsce w ofercie zajmują zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP). Pozyskane z krwi własnej pacjenta osocze stymuluje odbudowę tkanek, dając spektakularne efekty w mezoterapii skóry twarzy, szyi, dekoltu i skóry owłosionej głowy. Sprawdza się także w leczeniu nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn. Osocze można stosować również w postaci maski komórkowej po zabiegach laserowych – przyspiesza gojenie i skraca czas regeneracji.

Wykonujemy peelingi medyczne, dobierane indywidualnie do potrzeb skóry danego pacjenta. Wśród naszych propozycji znajduje się m.in.Yellow peel, peeling migdałowy, TCA, peeling z kwasem mlekowym, glikolowy, salicylowy czy Retises CT.

Przyjmujemy dorosłych oraz dzieci. W ramach dermatologii dziecięcej wykonujemy m.in. videodermatoskopię znamion, elektrokoagulację włókniaków, brodawek i mięczaków, fototerapię LED oraz zabiegi usuwania zmian skórnych: chirurgicznie, krioterapią i łyżeczkowaniem.

W ramach inwazyjnych zabiegów przeprowadzamy zabiegi odmładzające, m.in. lifting przy użyciu nici Aptos (korekta wiotkiej skóry twarzy). Można je stosować na twarz i ciało. Korzystamy również z nici hialuronowych. Zapraszamy osoby pragnące odmłodzić swój wygląd, szczególnie okolic oczu. Przeprowadzamy blefaroplastykę, redukując nadmiar skóry powiek i „otwierając” wizualnie oko. Usuwamy zmiany skórne – ze względów estetycznych oraz przy ryzyku transformacji zmiany w nowotwór.

W ofercie Kliniki Pawlikowski znajduje się zabieg Blunt Subcision Blade – podcinanie blizn potrądzikowych, polegający na przecięciu specjalnym nożem włókien tkanki łącznej znajdujących się między powierzchnią skóry a tkanką podskórną. Proponujemy go pacjentom pragnącym pozbyć się przerośniętych i zanikowych blizn potrądzikowych.

Zachęcamy do odwiedzin w klinice osoby zainteresowane modelowaniem sylwetki i redukcją tkanki tłuszczowej. Wykonujemy minimalnie inwazyjny zabieg lipolizy iniekcyjnej i liposukcji sekwencyjnej (nieinwazyjne odsysanie tłuszczu w znieczuleniu miejscowym), skuteczny w likwidacji depozytów tłuszczu m.in. na biodrach, brzuchu, pośladkach i kolanach, jak również fałd na plecach czy podwójnego podbródka. 

Wykonujemy wybrane zabiegi z zakresu urologii oraz urologii estetycznej, takie jak plastyka krótkiego wędzidełka czy obrzezanie. Powiększamy penisa autologicznym przeszczepem tłuszczu wzbogaconym o osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste, kwas hialuronowy.

Osoby cierpiące z powodu niewydolności żylnej zapraszamy na zabiegi skleroterapii i zamykania wenektazji laserem.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Dla zapewnienia pacjentom najwyższej jakości usług korzystamy z najnowocześniejszego, certyfikowanego sprzętu medycznego. Dysponujemy m.in. platformą laserową Harmony XL Pro izraelskiej firmy Alma, kompatybilną z głowicami takimi jak:

 • Harmony XL DvL – wykorzystuje najbardziej zaawansowaną odmianę światła: wysokopasmowego i pulsacyjnego. Służy do usuwania zmian barwnikowych i zamykania popękanych naczyń krwionośnych.

 • Harmony Pro iPixel – laser frakcyjny, rozdzielający pojedynczą wiązkę lasera Erb:Yag na kilkadziesiąt punktowych mikrowiązek, co pozwala na wykonywanie zabiegów w okolicy oczu i na szyi, na dłoniach, w obrębie skóry cienkiej i bardzo wrażliwej. System sprawdza się w delikatnym resurfacingu skóry, usuwaniu drobnych zmarszczek, zmian i rozstępów.

 • Harmony Pro Clearlift – stosowany w redukcji oznak starzenia (wiotkość skóry, zmarszczki). Działa na zasadzie przekazywania w głąb skóry wysokiej energii w postaci frakcyjnej wiązki o ultrakrótkich impulsach Q-Switch. Skuteczny także w usuwaniu tatuaży,

 • Discovery Pico – laser pracujący w technologii piko- i nanosekundowej. Zabiegi z jego użyciem są komfortowe dla pacjenta, a okres rekonwalescencji po nich – bardzo krótki. Największą zaletą systemu jest jego wszechstronność: może być stosowany w odmładzaniu, redukcji blizn i rozstępów oraz w usuwaniu niechcianych tatuaży.

 • Cutera Excel V – amerykański laser naczyniowy. Zapewnia natychmiastowe efekty, pozwala na usuwanie zmian naczyniowych zlokalizowanych w różnych miejscach, o zróżnicowanym nasileniu, bez względu na typ skóry pacjenta. Jest wyposażony w unikalny system chłodzenia, dzięki któremu minimalizuje się dyskomfort pacjenta w trakcie zabiegu.

 • Laser tulowy – urządzenie łączące możliwości lasera ablacyjnego i nieabalcyjnego, działający w głębokich warstwach skóry i na jej powierzchni. Doskonale sprawdza się w leczeniu blizn każdego rodzaju, przebarwień, drobnych zmarszczek i przebudowie skóry.

 • Harmony PixelCO2 – laser CO2 o wysokim stopniu precyzji do usuwania zmian skórnych, agresywnej przebudowy blizn zanikowych i przerosłych oraz drobnych zmarszczek.

 • Dermatoskop i wideodermatoskop, umożliwiające ocenę zmian i ich kwalifikację do zabiegu,

 • Analizator skóry Adonia, z opcją wizualizacji efektów planowanych procedur medycyny estetycznej

 • Aparat do komputerowego badania włosów i owłosionej skóry głowy (trichoscan).

 • Dermalux LED – urządzenie do fototerapii,

 • urządzenie do elektrokoagulacji, wykorzystujące właściwości prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Służy do usuwania zmian skórnych o różnej etiologii,

 • opatentowany nóż chirurgiczny do podcinania blizn,

Udogodnienia dla pacjentów

Dbamy nie tylko o bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów, lecz również o komfort pacjenta i miłą atmosferę w czasie wizyty. Oferujemy liczne udogodnienia, w tym:

 • zespół lekarzy specjalistów o wysokich kwalifikacjach

 • zaawansowany technologicznie sprzęt zabiegowy

 • rzetelna diagnostyka z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury

 • dogodne godziny przyjęć – w tym wizyty nocne

 • jasno określone standardy leczenia i obsługi pacjenta

 • nowoczesna komunikacja z pacjentem

 • proste procedury rejestracji

 • różne formy znieczulenia do zabiegów: maść znieczulająca, znieczulenie miejscowe, znieczulenie ogólne

 • kącik zabaw dla dzieci

 • płatność kartą

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska