Kolonoskopia Częstochowa

Musisz poddać się kolonoskopii, ale nie wiesz, w której placówce w Częstochowie wykonywane jest to badanie? Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie miejsce! Poniżej znajdziesz listę 2 ośrodków medycznych, które posiadają w swoich ofertach kolonoskopie. Z nami wygodnie zapiszesz się zarówno na samo badanie, jak i na konsultację ze specjalistą! Nie zwlekaj i zrób to jeszcze dziś!

Kolonoskopie - badanie w Częstochowie - informacje

Kolonoskopia to jedno z podstawowych badań wykonywanych w celu zdiagnozowania stanu jelita grubego. Polega ono na wprowadzeniu przez odbyt wziernika, dzięki czemu lekarz może obejrzeć jelito w całości i ocenić wygląd błony śluzowej. Wskazania do przeprowadzenia kolonoskopii to przede wszystkim: krwawienie z odbytu, częste bóle brzucha połączone z biegunką, oraz stany sklasyfikowane jako przednowotworowe. W razie konieczności, specjalista gastroenterolog może wykonać kolonoskopię połączoną z polipektomią.

Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Gdzie w Częstochowie udać się na kolonoskopię?

Kolonoskopię diagnostyczną posiada w swojej ofercie m.in. dr n. med. Zbigniew Jabłonka - specjalista chirurgii ogólnej. Diagnostykę z użyciem endoskopu przeprowadza on już od 1987 roku! Dr Jabłonka wprowadził metodę operacji raka jelita grubego bez wytwarzania odbytu brzusznego, mającą oszczędzać zwieracze. Oprócz kolonoskopii wykonuje on także gastroskopie, rektoskopie i anoskopie. Kolonoskopii diagnostycznej można poddać się również w Centrum Medycznym Klara. Dodatkową opcją jest tu zastosowanie znieczulenia anestezjologicznego do kolonoskopii. Osoby, które muszą wykonać badanie z usunięciem polipów powinny zajrzeć do Centrum Medycznego Alfamedica Silesia North. Dostępne jest tu także znieczulenie ogólne dla pacjentów, którzy tego wymagają.

Pozostałe częstochowskie placówki

Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki

Kolonoskopię może przeprowadzić w swoim częstochowskim gabinecie gastrolog lek. med. Alina Niska. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się ona w szczególności leczeniem choroby refleksowej, zespołu jelita drażliwego oraz profilaktyką raka jelita grubego. U pacjentów przeprowadza nie tylko kolonoskopię, ale również gastroskopię oraz USG jamy brzusznej, narządów wewnętrznych i jelit.

Kolonoskopie znajdują się również w ofercie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Medycznego Amicus. W ramach Pracowni Endoskopii wykonywana jest tam kolonoskopia z polipektomią, gastroskopia, a także pobiera się wycinki do badań histopatologicznych. W razie potrzeby specjaliści mogą przeprowadzić kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym. W ofercie placówki znajduje się także badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej.

Ile kosztuje kolonoskopia w Częstochowie?

Za kolonoskopię diagnostyczną zapłacimy minimum 370 zł. Koszt znieczulenia to zwykle od 250 do 350 zł. Kolonoskopia z usunięciem polipów wiąże się z wydatkiem od 400 zł wzwyż.

Kolonoskopie - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 400 zł
 • Warszawa od 300 zł do 670 zł
 • Toruń od 720 zł do 2000 zł
 • Kraków od 466 zł do 550 zł
 • Wrocław od 900 zł do 1190 zł
 • Gdańsk od 770 zł
 • Bydgoszcz od 800 zł
 • Łódź od 390 zł
 • Lubin od 450 zł do 750 zł
 • Sosnowiec od 450 zł
 • Tychy od 450 zł
 • Białystok od 280 zł
Kolonoskopie cena »

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.