Kolonoskopie Częstochowa

Synonimy: badanie jelita grubego, koloskopia, badanie endoskopowe okrężnicy, badanie kolonoskopowe więcej »

Filtruj wyniki

Kolonoskopie Częstochowa - informacje

dr Zbigniew Jabłonka - gabinet zabiegowy dr Zbigniew Jabłonka - gabinet zabiegowy

Kolonoskopia to jedno z podstawowych badań, wykonywanych w celu zdiagnozowania stanu jelita grubego. Polega ono na wprowadzeniu przez odbyt wziernika, by lekarz mógł obejrzeć jelito w całości i ocenić wygląd błony śluzowej. Kolonoskop to narzędzie, które swoją budową bardzo przypomina fiberoskop, przeznaczony do badania górnej części przewodu pokarmowego. Jego długość wynosi zwykle od 130 do 200 centymetrów. Wskazaniem do przeprowadzenia kolonoskopi może być krwawienie z odbytu w trakcie rektoskopii, bóle brzucha, połączone z biegunką oraz stany, sklasyfikowane jako przednowotworowe. Częstą przyczyną przeprowadzenia diagnostyki jelita grubego jest także podejrzenie polipa jelita. Specjalista gastrolog, w razie konieczności, może wykonać kolonoskopię, połączoną z polipektomią.

Kolonoskopia w Częstochowie – gdzie się udać na badanie?

Kolonoskopię może przeprowadzić w swoim częstochowskim gabinecie gastrolog lek. med. Alina Niska, która specjalizację z zakresu gastroenterologii uzyskała w 2009 roku. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się w szczególności leczeniem choroby refleksowej, zespołu jelita drażliwego oraz profilaktyką raka jelita grubego. U pacjentów przeprowadza nie tylko kolonoskopię, ale również gastroskopię oraz USG jamy brzusznej, narządów wewnętrznych i jelit.

Kolonoskopie znajdują się również w ofercie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Medycznego Amicus. W ramach Pracowni Endoskopii wykonywana jest tam kolonoskopia z polipektomią, gastroskopia, a także pobranie wycinka do badań histopatologicznych. W razie potrzeby specjaliści mogą przeprowadzić badanie w znieczuleniu ogólnym. W ofercie placówki znajduje się także badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej.

Badanie jelita grubego metodą kolonoskopii w Częstochowie wykonać może także dr n. med. Zbigniew Jabłonka, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia, który diagnostykę z użyciem endoskopu przeprowadza od 1987 roku. Specjalizuje się w wykonywaniu operacji w obrębie przewodu pokarmowego, a w jego ofercie znajduje się m.in. leczenie operacyjne nowotworów żołądka i jelita grubego oraz odbytnicy i odbytu. Dr Jabłonka wprowadził metodę operacji raka jelita grubego bez wytwarzania odbytu brzusznego, mającą oszczędzać  zwieracze. Oprócz kolonoskopi diagnostycznych oraz połączonych z polipektomią, wykonuje też gastroskopie, rektoskopie i anoskopie.

Kolonoskopia w Polsce i Singapurze – porównanie cen

Stoł operacyjny w gabinecie dr Zbigniewa Jabłonki Stoł operacyjny w gabinecie dr Zbigniewa Jabłonki

Za badania z użyciem kolonoskopu w Lim Jit Fong Colorectal Centre w Singapurze pacjenci muszą zapłacić 2 000 $ SDG (prawie 3 500 zł). Tymczasem w częstochowskich ośrodkach medycznych cena za procedurę tego typu wynosi około 370 zł.

Kolonoskopie - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 370 zł do 450 zł
 • Warszawa od 300 zł do 450 zł
 • Kraków od 440 zł do 450 zł
 • Toruń od 720 zł do 2 000 zł
 • Tychy od 450 zł
 • Lublin od 320 zł do 380 zł
 • Wrocław od 900 zł do 1 190 zł
 • Gdańsk od 770 zł
 • Bydgoszcz od 650 zł do 700 zł
 • Sosnowiec od 450 zł
 • Łódź od 350 zł
 • Lubin od 450 zł do 750 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor: