Kolonoskopie Kraków

Planujesz kolonoskopię, ale nie wiesz, którą placówkę w Krakowie wybrać? Pomożemy Ci w podjęciu decyzji! Zapoznaj się z poniższą listą 2 klinik, które posiadają w swoich ofertach endoskopowe badanie jelita grubego, a następnie porównaj ceny i przeczytaj opisy placówek. Kolejny krok to telefon do naszego doradcy. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Kolonoskopie Kraków - informacje

Kolonoskopia jest endoskopowym badaniem, za pomocą którego można nie tylko przeprowadzić dokładną diagnostykę jelita grubego, ale również wykonać na nim drobne zabiegi. Wskazaniem do kolonoskopii diagnostycznej jest m.in. podejrzenie raka jelita grubego, biegunka niewiadomego pochodzenia, podejrzenie nieswoistego zapalenia jelit czy podejrzenie zaburzeń wchłaniania. W trakcie kolonoskopii zabiegowej lekarz może usunąć polipy, zahamować krwawienie z dolnego odcinka pokarmowego, a także usunąć ciało obce.

Gdzie na terenie Krakowa można wykonać kolonoskopię?

Kolonoskopię diagnostyczną przeprowadza się trybie jednodniowym. Oznacza to, że po zakończeniu badania pacjent może wrócić do domu - wymaga on jednak opieki osoby towarzyszącej i nie powinien prowadzić samochodu. Przed procedurą zazwyczaj podaje się leki uspokajające. Na życzenie pacjenta kolonoskopię można przeprowadzić również w znieczuleniu ogólnym, jednak dotyczy to wyłącznie placówek prywatnych. Jedną z nich jest Centrum Medyczne Skopia, gdzie obok kolonoskopii przeprowadza się także m.in. anoskopię. Badanie endoskopowe jelita grubego znajduje się również w ofercie przychodni LUX MED. W ośrodku tym przeprowadza się także kolonoskopię z usunięciem polipów (polipektomią).

Pozostałe krakowskie placówki

Na kolonoskopię zaprasza Centrum Medyczne Evita. Oprócz badania dolnego odcinka układu pokarmowego pacjent może poddać się tutaj także gastroskopii oraz badaniom jamy brzusznej za USG.

Kolonoskopie oferowane są także przez Pracownię Endoskopii, mieszczącą się w I Katedrze Chirurgii Ogólnej i Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera. W pracowni tej przeprowadzana jest kolonoskopia diagnostyczna, kolonoskopia diagnostyczna z biopsją, kolonoskopia z zabiegiem polipektomii, a także kolonoskopia z zabiegiem terapeutycznym w leczeniu zmian naczyniowych.

Krakowskim lekarzem, przeprowadzającym badanie endoskopowe dolnego odcinka pokarmowego, jest dr n. med. Dorota Mądroszkiewicz, specjalista chorób wewnętrznych oraz gastroenterolog. Specjalistka ta doświadczenie z przeprowadzania zabiegów w obrębie przewodu pokarmowego zdobywała w Klinice Gastroenterologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Oddziale Klinicznym Gastroenterologii i Hepatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Ile kosztuje kolonoskopia w Krakowie?

Za kolonoskopię diagnostyczną zapłacimy minimum 466 zł - średnia cena badania to 500 zł. Dodatkowo płatne jest znieczulenie anestezjologiczne oraz usuwanie polipów w trakcie procedury.

Kolonoskopie - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 466 zł do 550 zł
 • Warszawa od 300 zł do 670 zł
 • Częstochowa od 370 zł do 400 zł
 • Toruń od 720 zł do 2 000 zł
 • Wrocław od 900 zł do 1 190 zł
 • Sosnowiec od 450 zł
 • Gdańsk od 770 zł
 • Bydgoszcz od 650 zł do 700 zł
 • Tychy od 450 zł
 • Łódź od 390 zł
 • Lubin od 450 zł do 750 zł
 • Białystok od 280 zł
Kolonoskopie cena »

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.