Kolonoskopie Kraków

Synonimy: badanie jelita grubego, koloskopia, badanie endoskopowe okrężnicy, badanie kolonoskopowe więcej »

Filtruj wyniki

Kolonoskopie Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika Krakowska Gabinet zabiegowy w Klinika Krakowska

Kolonoskopia jest endoskopowym badaniem, za pomocą którego można nie tylko przeprowadzić dokładną diagnostykę jelita grubego (esicy i okrężnicy), ale także wykonać drobne zabiegi na tej części ciała. Wskazaniem do kolonoskopii diagnostycznej jest m.in. podejrzenie raka jelita grubego, biegunka niewiadomego pochodzenia, podejrzenie nieswoistego zapalenia jelit czy podejrzenie zaburzeń wchłaniania. W trakcie kolonoskopii zabiegowej lekarz może natomiast: usunąć polipy, zahamować krwawienie z dolnego odcinka pokarmowego, usunąć ciało obce a także poszerzyć zwężenie. Kolonoskopii można podać się w znieczuleniu ogólnym, a jest przeprowadzana giętkim kolonoskopem grubości palca wskazującego.

Gdzie można wykonać kolonoskopię na terenie Krakowa

Na badanie jelita grubego za pomocą kolonoskopii można udać się na terenie Krakowa do Centrum Medycznego Evita - Centrum Gastrologiczne. Oprócz badania dolnego odcinka układu pokarmowego pacjent może poddać się tutaj także diagnostyce górnego odcinka układu pokarmowego z zakresu gastroskopii, oraz badaniom jamy brzusznej za pomocą ultrasonografu cyfrowego Aplio MX marki Toshiba. Ponadto oferowane jest tutaj leczenie żylaków odbytu za pomocą nieoperacyjnej metody gumkowania według Barrona.

Kolonoskopie oferowane są także w Krakowie przez Pracownię Endoskopii, mieszczącą się w I Katedrze Chirurgii Ogólnej i Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera. W pracowni tej przeprowadzana jest kolonoskopia diagnostyczna, kolonoskopia diagnostyczna z biopsją, kolonoskopia z zabiegiem polipektomii a także kolonoskopia z zabiegiem terapeutycznym w leczeniu zmian naczyniowych. Dodatkowo przeprowadzane są tutaj zabiegi udrażniania zwężeń w zakresie dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz usuwania powierzchownych zmian metodą mukosektomii, elektrokoagulacji laserowej i argonowej.

Krakowskim lekarzem, przeprowadzającym badanie endoskopowe dolnego odcinka pokarmowego, jest dr n. med. Dorota Mądroszkiewicz, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia do 1996 i II stopnia od 2001 roku) oraz gastroenterolog (specjalizacja od 2013 roku), która doświadczenie z przeprowadzania zabiegów w obrębie przewodu pokarmowego zdobywała w Klinice Gastroenterologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Oddziale Klinicznym Gastroenterologii i Hepatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dodatkowych umiejętności zawodowych nabyła również na kursach, np. na kursie z zakresu kolonoskopii w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Ile kosztuje badanie endoskopowe jelita grubego w Krakowie, a ile za granicą?

Za wziernikowe badanie wnętrza jelita grubego trzeba w krakowskich placówkach diagnostycznych zapłacić kwotę 300 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 1 200 funtów (6 700 zł) w Parkside Hospital, mieszczącym się w Londynie.

Kolonoskopie - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 440 zł do 450 zł
 • Warszawa od 300 zł do 450 zł
 • Częstochowa od 370 zł do 450 zł
 • Toruń od 720 zł do 2 000 zł
 • Gdańsk od 770 zł
 • Bydgoszcz od 650 zł do 700 zł
 • Sosnowiec od 450 zł
 • Łódź od 350 zł
 • Lubin od 450 zł do 750 zł
 • Szczecin od 400 zł do 750 zł
 • Radom od 420 zł do 620 zł
 • Tychy od 450 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska