Kolonoskopie Lublin

badanie jelita grubego, koloskopia, badanie endoskopowe okrężnicy, badanie kolonoskopowe więcej »

Kolonoskopie Lublin - informacje

Kadra w Gastromed Kadra w Gastromed

Kolonoskopia to badanie, umożliwiające dokładne obejrzenie wnętrza całego jelita grubego. Do jego wykonania używa się endoskopu (kolonoskopu), który ma grubość ok. 1 cm. Głównym celem badania jest ocena błony śluzowej jelita grubego - uznawane jest ono za profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrycia raka jelita grubego. Badanie kolonoskopowe odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub w narkozie. Na trzy dni przed wykonaniem kolonoskopii nie można przyjmować pokarmów stałych (przechodzi się na dietę płynną). Należy pamiętać, że całkowicie normalną reakcją w czasie przygotowywania się do badania kolonoskopowego są częste wypróżnienia (nawet samą treścią płynną i wodą). Samo badanie trwa ok. kilkudziesięciu minut. Kolonoskopie wykonuje lekarz specjalista gastrolog

Placówki w Lublinie, mające w swojej ofercie badanie kolonoskopowe

Centrum Medyczne Sanitas w Lublinie to wielospecjalistyczna placówka medyczna, w ramach której działa Ośrodek Gastroenterologii z kliniką jednego dnia, do którego można udać się w celu wykonania badania kolonoskopowego. Oprócz kolonoskopii w Ośrodku Gastroenterologii można wykonać także gastroskopię (badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego: przełyku, żołądka i jelita cienkiego), rektoskopię (badanie odbytu, odbytnicy i końcowego odcinka esicy), polipektomię (zabieg usunięcia polipów w trakcie kolonoskopii) oraz sigmoidoskopię (badanie zbliżone do kolonoskopii, umożliwiające lekarzowi ocenę jelita grubego od odbytnicy do esicy).

Badania metodą kolonoskopii ma w swojej ofercie także Przychodnia Top Medical w Lublinie. Kolonoskopia w placówce tej wykonywana jest przy zastosowaniu znieczulenia dożylnego i przeprowadzana jest w pozycji leżącej. Oprócz kolonoskopii w ośrodku Top Medical można wykonać także gastroskopię oraz szeroki zakres innych badań diagnostycznych, w tym mammografię, biopsje i badania ultrasonograficzne.

Również Zakład Opieki Zdrowotnej GASTROMED w Lublinie oferuje pacjentom możliwość wykonania kolonoskopii, która przeprowadzana jest zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Placówka ma w ofercie także inne procedury z zakresu gastroenterologii i endoskopii przewodu pokarmowego, a wszystkie badania (m.in. gastroskopia bezstresowa, endoskopia wysokiej rozdzielczości HD, endoskopia kapsułkow) przeprowadzane są z pomocą wysokiej klasy wideoendoskopów firm Pentax, Fujinon i Olympus, pracujących w technologii HD.

Porównanie cen kolonoskopii w Lublinie oraz w Londynie

Kadra w Gastromed Kadra w Gastromed
W lubelskich placówkach cena wykonania kolonoskopii wynosi ok. 300 – 350 zł. Natomiast w Wielkiej Brytanii, w londyńskim szpitalu King’s Collage Hospital cena prywatnego wykonania badania kolonoskopowego wynosi ok. 1 600 funtów (czyli ok. 8 200 zł).

Kolonoskopie - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 320 zł do 380 zł
 • Warszawa od 300 zł do 670 zł
 • Toruń od 720 zł do 2 000 zł
 • Kraków od 466 zł do 550 zł
 • Częstochowa od 370 zł do 400 zł
 • Łódź od 390 zł
 • Lubin od 450 zł do 750 zł
 • Białystok od 280 zł
 • Wrocław od 900 zł do 1 190 zł
 • Sosnowiec od 450 zł
 • Gdańsk od 770 zł
 • Bydgoszcz od 650 zł do 700 zł
Kolonoskopie cena »

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów oraz Puławy.