Kolonoskopie Warszawa

Synonimy: badanie jelita grubego, koloskopia, badanie endoskopowe okrężnicy, badanie kolonoskopowe więcej »

Filtruj wyniki

Kolonoskopie Warszawa - informacje

Kadra w MediSpace – Przychodnia Lekarska Kadra w MediSpace – Przychodnia Lekarska

Krwawienie z odbytu lub stwierdzenie stolca z obecnością krwi, a ponadto wszelkie zaburzenia związane z motoryką jelit, takie jak przewlekłe obstrukcje, to podstawowe wskazania do wykonania kolonoskopii. Zaleceniem mogą być również wątpliwości, wynikające z wcześniej przeprowadzonych badań obrazowych, które skłaniają specjalistę do podejrzeń, związanych z postępującym procesem nowotworowym jelita grubego. W trakcie badania istnieje możliwość wykonania biopsji lub polipektomii (wycięcie polipów), a pobrany materiał wysyła się do badania histopatologicznego.

Badania endoskopowe w Warszawie – kolonoskopia

Kolonoskopie – badania wnętrza całego jelita grubego lub odbytnicy i esicy (FSS) należą do szerokiej oferty badań diagnostycznych, realizowanych w Centrum Medycznym Damiana. W przypadku  stwierdzenia zmian, podczas badania pobierane są wycinki lub usuwane polipy, a zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym lub bez. Pacjenci zakwalifikowani do kolonoskopii otrzymują ścisłe zalecenia, związane z przygotowaniem do badania z zastosowaniem odpowiedniej diety oraz preparatu Fortrans. Oprócz kolonoskopii, w ramach diagnostyki, placówka oferuje także badania radiologiczne górnego odcinka przewodu pokarmowego oraz jelita grubego.

Diagnostykę i leczenie zmian na odcinku jelita grubego i żołądka oferuje w Warszawie także Pracownia Endoskopowa w Szpitalu Medicover, gdzie zakres badań obejmuje kolonoskopię z przygotowaniem z preparatami: CitraFleet, Eziclen, Fortrans oraz Moviprep, kolonografię TK oraz sigmoidoskopię. Nowoczesny sprzęt z torem wizyjnym wysokiej rozdzielczości pozwala na natychmiastowe leczenia w trakcie badania (polipektomia lub koagulacja argonowa), a procedura realizowana jest w pełnym znieczuleniu, z opieką pozabiegową. Istnieje możliwość jednoczesnego wykonania badań kolonoskopii i gastroskopii w znieczuleniu ogólnym.

Endoskopią obrazową i zabiegową przewodu pokarmowego w diagnostyce choroby Leśniowskiego-Crohna, raka jelita grubego czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, w swojej praktyce zajmuje się prof. dr hab. n. med. Krzysztof Bielecki, chirurg, chirurg onkolog  i proktolog. Członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego oraz International Society of University Colon and Rectal Surgeons, posiada certyfikat Polskiego Klubu Koloproktologii w zakresie umiejętności w koloproktologii. Jest autorem książki „Atlas kliniczno-patologiczny nieswoistych chorób zapalnych jelit”.

Kolonoskopia z biopsją – cena w Warszawie i w USA

Kadra w MediSpace – Przychodnia Lekarska Kadra w MediSpace – Przychodnia Lekarska

Jak podaje Healthcare Bluebook, cena kolonoskopii z biopsją w placówkach medycznych w USA wynosi 2 187 $ (8 310 zł), włącznie ze znieczuleniem. Warszawa pod tym względem posiada o wiele korzystniejszą ofertę, której cena wynosi 570 zł.

Kolonoskopie - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 300 zł do 450 zł
 • Częstochowa od 370 zł do 400 zł
 • Toruń od 720 zł do 2 000 zł
 • Kraków od 440 zł do 450 zł
 • Lublin od 320 zł do 380 zł
 • Wrocław od 850 zł do 1 140 zł
 • Sosnowiec od 450 zł
 • Szczecin od 400 zł do 750 zł
 • Radom od 420 zł do 620 zł
 • Bydgoszcz od 650 zł do 700 zł
 • Tychy od 450 zł
 • Łódź od 350 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu kolonoskopie w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska