Kolposkopia

badanie kolposkopowe, badanie dolnego odcinka kobiecego narządu płciowego, ocena architektoniczna powierzchni nabłonka więcej »

Wczytaj więcej wyników

Kolposkopia - informacje

Gabinet zabiegowy w Kaar-Med Gabinet zabiegowy w Kaar-Med

Kolposkopia  (wziernikowanie szyjki macicy) to badanie, przeprowadzane przez lekarza ginekologa, polegające na oglądaniu powierzchni szyjki macicy, dolnej części jej kanału oraz pochwy i sromu przy pomocy urządzenia optycznego – kolposkopu (jest to mikroskop, przy użyciu którego można uzyskać "trójwymiarowy obraz" w powiększeniu od 4 do 50 razy). W badaniu tym oceniana jest struktura przestrzenna nabłonka, jego barwa, układ i przejrzystość oraz rysunek naczyń krwionośnych. Kolposkopia umożliwia wykrycie przedklinicznych postaci raka szyjki macicy. Badanie trwa od kilku do kilkunastu minut i jest bezbolesne. Zazwyczaj przed kolposkopią zalecane jest wykonanie wykonanie cytologii. Na kilka (ok. 7) dni przed badaniem nie należy współżyć seksualnie, dokonywać irygacji pochwy, ani poddawać się badaniu ginekologicznemu, gdyż może to wpłynąć niekorzystnie na ocenę obrazu kolposkopowego. Wziernikowania szyjki macicy nie przeprowadza się podczas miesiączki.

Placówki medyczne w Polsce, w których wykonać można kolposkopię

Babka Medica Przychodnia NZOZ w Warszawie to prywatne centrum medyczne dla kobiet. Placówka ta specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób kobiecych. Kolposkopia w placówce tej wykonana może zostać w czasie trwania konsultacji ginekologicznej. W czasie trwania badania obraz rejestrowany jest za pomocą kamery kolposkopu i wyświetlany jest na ekranie. Pacjentka może zobaczyć, jak jest zbudowana jej szyjka macicy, a  także w razie wystąpienia nieprawidłowości, lekarz może je  z łatwością wskazać i omówić. Pod koniec konsultacji pacjentka otrzymuje wynik badania przedstawiony w formie opisu.

W Krakowie wziernikowanie szyjki macicy wykonać można w placówce medycznej CERVIX Centrum diagnostyczno-terapeutyczne szyjki macicy, pochwy i sromu. Jest to klinika, przeprowadzająca pełen zakres badań z zakresu ginekologii – w tym także badanie kolposkopowe (a także kolposkopię dla kobiet ciężarnych). W ofercie placówki znajdują się też takie badania diagnostyczne, jak cytologia, USG ginekologiczne i badania mikrobiologiczne pochwy.

Specjalistyczny Ośrodek Ginekologii, Położnictwa i Leczenia Niepłodności Gravida w Płocku jest placówką medyczną, specjalizującą się w diagnostyce i leczeniu chorób kobiecych. W swojej ofercie posiada pełen zakres badań ginekologicznych m.in. kolposkopię, laparoskopię ginekologiczną, badania cytologiczne i mikrobiologiczne, histeroskopię oraz operacje narządu rodnego drogą brzuszną i przezpochwową.

Kolposkopia tańsza w Polsce niż w Wielkiej Brytanii

74 74

Za badanie kolposkopowe przeprowadzone w trakcie trwania konsultacji ginekologicznej w klinice Tooting Medical Centre w Londynie trzeba zapłacić 95 funtów (ok. 535 zł), natomiast w Polsce ceny tej samej usługi wahają się w granicach od 120 do 300 zł.

Kolposkopia - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 200 zł do 220 zł
 • Kraków od 120 zł do 280 zł
 • Wrocław od 250 zł do 400 zł
 • Łódź od 400 zł
 • Zielona Góra od 250 zł
 • Gdynia od 200 zł
 • Poznań od 300 zł
 • Radom od 500 zł
 • Lublin od 150 zł
 • Bielsko-Biała od 150 zł do 200 zł
 • Rybnik od 100 zł do 150 zł
 • Piaseczno od 200 zł
Kolposkopia cena »