Kolposkopia

Synonimy: badanie kolposkopowe, badanie dolnego odcinka kobiecego narządu płciowego, ocena architektoniczna powierzchni nabłonka więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Kolposkopia - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Kolposkopia  (wziernikowanie szyjki macicy) to badanie, przeprowadzane przez lekarza ginekologa, polegające na oglądaniu powierzchni szyjki macicy, dolnej części jej kanału oraz pochwy i sromu przy pomocy urządzenia optycznego – kolposkopu (jest to mikroskop, przy użyciu którego można uzyskać "trójwymiarowy obraz" w powiększeniu od 4 do 50 razy). W badaniu tym oceniana jest struktura przestrzenna nabłonka, jego barwa, układ i przejrzystość oraz rysunek naczyń krwionośnych. Kolposkopia umożliwia wykrycie przedklinicznych postaci raka szyjki macicy. Badanie trwa od kilku do kilkunastu minut i jest bezbolesne. Zazwyczaj przed kolposkopią zalecane jest wykonanie wykonanie cytologii. Na kilka (ok. 7) dni przed badaniem nie należy współżyć seksualnie, dokonywać irygacji pochwy, ani poddawać się badaniu ginekologicznemu, gdyż może to wpłynąć niekorzystnie na ocenę obrazu kolposkopowego. Wziernikowania szyjki macicy nie przeprowadza się podczas miesiączki.

Placówki medyczne w Polsce, w których wykonać można kolposkopię

Babka Medica Przychodnia NZOZ w Warszawie to prywatne centrum medyczne dla kobiet. Placówka ta specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób kobiecych. Kolposkopia w placówce tej wykonana może zostać w czasie trwania konsultacji ginekologicznej. W czasie trwania badania obraz rejestrowany jest za pomocą kamery kolposkopu i wyświetlany jest na ekranie. Pacjentka może zobaczyć, jak jest zbudowana jej szyjka macicy, a  także w razie wystąpienia nieprawidłowości, lekarz może je  z łatwością wskazać i omówić. Pod koniec konsultacji pacjentka otrzymuje wynik badania przedstawiony w formie opisu.

W Krakowie wziernikowanie szyjki macicy wykonać można w placówce medycznej CERVIX Centrum diagnostyczno-terapeutyczne szyjki macicy, pochwy i sromu. Jest to klinika, przeprowadzająca pełen zakres badań z zakresu ginekologii – w tym także badanie kolposkopowe (a także kolposkopię dla kobiet ciężarnych). W ofercie placówki znajdują się też takie badania diagnostyczne, jak cytologia, USG ginekologiczne i badania mikrobiologiczne pochwy.

Specjalistyczny Ośrodek Ginekologii, Położnictwa i Leczenia Niepłodności Gravida w Płocku jest placówką medyczną, specjalizującą się w diagnostyce i leczeniu chorób kobiecych. W swojej ofercie posiada pełen zakres badań ginekologicznych m.in. kolposkopię, laparoskopię ginekologiczną, badania cytologiczne i mikrobiologiczne, histeroskopię oraz operacje narządu rodnego drogą brzuszną i przezpochwową.

Kolposkopia tańsza w Polsce niż w Wielkiej Brytanii

Sala operacyjna w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Sala operacyjna w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus

Za badanie kolposkopowe przeprowadzone w trakcie trwania konsultacji ginekologicznej w klinice Tooting Medical Centre w Londynie trzeba zapłacić 95 funtów (ok. 535 zł), natomiast w Polsce ceny tej samej usługi wahają się w granicach od 120 do 300 zł.

Kolposkopia - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 180 zł do 600 zł
 • Wrocław od 250 zł do 400 zł
 • Kraków od 120 zł do 150 zł
 • Gdynia od 200 zł
 • Lublin od 150 zł
 • Łódź od 400 zł
 • Zielona Góra od 250 zł
 • Poznań od 300 zł
 • Radom od 500 zł
 • Bielsko-Biała od 150 zł do 200 zł
 • Tomaszów Mazowiecki od 400 zł
 • Nowy Targ od 150 zł do 360 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska