Konsultacja alergologiczna

Synonimy: konsultacja u alergologa, konsultacja u specjalisty alergologa, alergolog wizyta prywatna

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Konsultacja alergologiczna - informacje

Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS

Konsultacja alergologiczna stanowi istotny element w rozpoznawaniu chorób alergicznych oraz ustalaniu ich przyczyny. W jej trakcie lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z chorym na temat występujących dolegliwości, czasu ich trwania, sposobu odżywiania się i stylu życia pacjenta oraz występowania reakcji alergicznych u członków rodziny. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie testów alergicznych (mogą być to zarówno testy skórne, ekspozycyjne, jak i kontaktowe, nazywane także płatkowymi), które pozwalają na ustalenie alergenu wywołującego określone reakcje alergiczne.

Konsultacja alergologiczna w Polsce

W Sopocie na konsultację alergologiczną można udać się do dermatologa i alergologa dr n. med. Elżbiety Grubskiej-Suchanek, absolwentki Wydziału Lekarskiego Gdańskiej Akademii Medycznej. Od 2004 roku prowadzi zajęcia na kursie „Alergia na pokarmy i leki” organizowanym przez Zakład Alergologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W Klinice Dermatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzi natomiast zajęcia dydaktyczne z zakresu dermatologii oraz alergologii. Jest wiceprzewodniczącą Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. W 2013 roku została powołana do zespołu ekspertów Polskiego Towarzystwa Alergologicznego do spraw badań nad wypryskiem kontaktowym.

Konsultacje alergologiczne w Łodzi przeprowadza natomiast alergolog dr n. med. Barbara Bieńkiewicz. W 2005 roku obroniła pracę doktorską pod tytułem „Alergia na niesteroidowe leki przeciwzapalne z grupy pyrazolonów”. Rok później praca ta zajęła drugie miejskie w ogólnopolskim konkursie prac doktorskich imienia Profesora Mariusza Obtułowicza. Jest współautorem rozdziału „Alergia na leki” w podręcznikach: „Choroby Wewnętrzne” pod redakcją Andrzeja Szczeklika oraz „Immunologia Kliniczna” pod redakcją Marka Kowalskiego. Została dwukrotnie uhonorowana nagrodą Ministra Zdrowia za cykl publikacji na temat alergii na niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Na konsultację alergologiczną w Katowicach umówić można się do alergologa dr n. med Piotra Brewczyńskiego. Odbył on szereg zagranicznych staży z zakresu alergologii, między innymi w Departament of Allergy of the Central Laboratory of the Netherlands Red Cross Blood Transfusion Service w Amsterdamie oraz Haarlems Allergenen Laboratorium w Haarlem w Holandii. Brał udział w organizacji Pracowni Immunologicznej Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii. W Instytucie Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu pełni funkcję Kierownika Poradni Alergologicznych dla Dorosłych i Dzieci, Kierownika Zakładu Szkodliwości Biologicznych i Immunoalergologii oraz Konsultanta Pododdziału Alergologii.

Konsultacja alergologiczna za granicą

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Za konsultację alergologiczną w Łodzi zapłacimy około 120 złotych. W Surrey Allergy Clinic będzie to natomiast 200 funtów (ponad 1 200 złotych).

Konsultacja alergologiczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 105 zł do 180 zł
 • Kraków od 120 zł do 140 zł
 • Łódź od 120 zł do 200 zł
 • Szczecin od 150 zł do 200 zł
 • Częstochowa od 150 zł
 • Wrocław od 170 zł
 • Gdańsk od 150 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł
 • Lublin od 90 zł
 • Białystok od 120 zł
 • Toruń od 120 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja alergologiczna jest najczęściej wykonywana przez alergologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska