Konsultacja alergologiczna Warszawa

Synonimy: konsultacja u alergologa, konsultacja u specjalisty alergologa, alergolog wizyta prywatna

Filtruj wyniki

Konsultacja alergologiczna Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne MML Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne MML

U specjalisty z zakresu alergologii pomocy szukać można m.in. w sytuacji przedłużających się katarów, świądu i zaczerwienienia oczu, nawracającego łzawienia oraz przedłużającego się kaszlu. Warto również rozważyć taką wizytę w przypadku występowania alergii w rodzinie. W celu właściwej diagnostyki chorób alergicznych oraz ustalenia ich przyczyn lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski. W trakcie konsultacji ustalana jest również ewentualna konieczność odczulania. Kolejnym etapem ustalenia alergenu są badania takie jak testy skórne punktowe, testy serologiczne z krwi oraz spirometria.

Konsultacja u alergologa – gdzie szukać pomocy w Warszawie

W Warszawie na konsultację do specjalisty alergologa zapisać się można do prof. dr hab. n. med. Bolesława Samolińskiego, specjalisty alergologii, otorynolaryngologii i zdrowia publicznego. Jest kierownikiem Zakładu Alergologii i Immunologii Klinicznej SP Centralnego Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Warszawie. Należy do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (w latach 2012 – 2015 pełnił rolę przewodniczącego PTA). Stosuje zaawansowane metody oceny stanu nosa oraz zatok przynosowych, takie jak rynometria akustyczna, rynomanometria i cytologia nabłonka nosa.

Porad z zakresu alergologii udziela również lek. med. Anna Nowicka, specjalistka alergologii. W 2011 roku została wyróżniona przez Ministra Zdrowia za najlepszy wynik egzaminu specjalizacyjnego z alergologii. Podczas wizyty u dr Nowickiej wykonać można testy skórne, testy kontaktowe (płatkowe), badania krwi w kierunku alergii oraz spirometrię. Przeprowadza ona również szczepienia odczulające w przypadku uczuleń na alergeny powietrznopochodne (np. pyłki roślin i roztocze kurzu domowego), alergicznego nieżytu nosa i spojówek, atopowego zapalenia skóry oraz wczesnego stadium atopowej astmy oskrzelowej.

Pomocy u specjalisty alergologa szukać można także u dr n. med. Aleksandra Zakrzewskiego, specjalisty alergologii, chorób wewnętrznych oraz medycyny morskiej i tropikalnej. Doświadczenie zdobywał m.in. w Klinice Chorób Infekcyjnych i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego Warszawie. Specjalizuje się zwłaszcza w prowadzeniu osób cierpiących na przewlekłą pokrzywkę oraz uczulenia na jad owadów błonkoskrzydłych (np. pszczoły i szerszenie). Bogate doświadczenie ma również w leczeniu chorych z obrzękami naczynioruchowymi oraz reakcjami anafilaktycznymi.

Cena prywatnej wizyty u specjalisty alergologii w Warszawie i w Barcelonie

Gabinet zabiegowy w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Gabinet zabiegowy w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych

W Warszawie za konsultację u alergologa zapłacić trzeba około 120 złotych. Za granicą cena takiej wizyty jest ponad dwukrotnie wyższa, na przykład w Mediqs Centre Mèdic Vic w Barcelonie wynosi ona 70 euro, czyli prawie 300 złotych.

Konsultacja alergologiczna - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 105 zł do 250 zł
 • Kraków od 120 zł do 140 zł
 • Łódź od 120 zł do 200 zł
 • Poznań od 150 zł
 • Szczecin od 150 zł do 200 zł
 • Częstochowa od 150 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł
 • Katowice od 120 zł
 • Lublin od 90 zł
 • Toruń od 120 zł
 • Gdańsk od 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja alergologiczna w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez alergologa.

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja alergologiczna w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska