Konsultacja chirurga stomatologa

chirurg stomatolog wizyta prywatna

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja chirurga stomatologa - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Stomatologiczne Zakopianka Gabinet zabiegowy w Centrum Stomatologiczne Zakopianka

Chirurg stomatolog jest lekarzem, zajmującym się operacyjnym leczeniem jamy ustnej i okolic jej przyległych. Do najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej należą ekstrakcje zębów (czyli zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi), rekonstrukcje ubytków kostnych, rozszczepianie i poszerzanie wyrostka kostnego, a także odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku oraz usunięcie wierzchołka korzenia. Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu. Podczas konsultacji z lekarzem chirurgiem stomatologiem wykonywane jest najczęściej zdjęcie RTG dzięki któremu specjalista jest w stanie ocenić stan uzębienia i kości wyrostków zębodołowych oraz może określić zaawansowanie zmian chorobowych w żuchwie i szczęce. 

Konsultacje z zakresu chirurgii stomatologicznej w Polsce

Poradnia Chirurgii Stomatologicznej Stomed z Przemyśla jest miejscem do którego można udać się w celu konsultacji z lekarzem specjalistą chirurgii stomatologicznej, oraz później przeprowadzić cały cykl leczenia w tym zakresie. W gabinecie przeprowadzane są  takie zabiegi jak usunięcie zębów (ekstrakcja), operacyjne usunięcie zębów zatrzymanych czy resekcja wierzchołka korzenia. 

W Gdańsku znajduje się Gabinet Stomatologiczny Dentus, w którego ofercie znajdują się konsultacje i leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej. Oprócz standardowych zabiegów z operacyjnego leczenia zębów (ekstrakcji, hemisekcji, usuwania torbieli korzeniowych) przeprowadzane są tu również zabiegi specjalistyczne, m.in. plastyka wędzideł warg i języka, przeszczep dziąseł, odbudowa kości (czyli tzw. zabiegi sterowanej regeneracji kości) oraz zabiegi plastyczne na kościach i tkankach miękkich (stosowane m.in. u pacjentów, których przygotowuje się do uzupełnień protetycznych).

W Warszawie na konsultacje z zakresu chirurgii stomatologicznej można udać się do Kliniki Stomatologicznej ARTODONTO. Przeprowadzane są tu wszystkie rodzaje zabiegów: od podstawowych, takich jak ekstrakcja zęba, aż po bardziej skomplikowane operacje – np. podnoszenie dna zatoki szczękowej czy przeszczepy kości. Oprócz chirurgii stomatologicznej w klinice tej przeprowadzane są również zabiegi z zakresu chirurgii ortodontycznej przy zastosowaniu nowoczesnej technologii cyfrowej w systemie Invisalgin (nie ma tu tradycyjnego aparatu ortodontycznego, są jedynie niewidoczne alignery, które powodują przesuwanie zębów w pożądanym kierunku).

Porównanie cen konsultacji z chirurgiem stomatologiem w Polsce i w Wielkiej Brytanii

75 75
Za wizytę konsultacyjną u chirurga stomatologa w klinice Tooting Medical Centre w Londynie (Wielka Brytania) trzeba zapłacić 50 funtów (ok. 300 zł), w Polsce natomiast cena takiej wizyty to 100 zł.

Konsultacja chirurga stomatologa - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 100 zł do 200 zł
  • Kraków od 50 zł do 150 zł
  • Katowice od 120 zł do 220 zł
  • Łódź od 60 zł do 80 zł
  • Poznań od 100 zł do 200 zł
  • Wrocław od 100 zł
  • Bydgoszcz od 100 zł
  • Lublin od 100 zł
  • Toruń od 100 zł
  • Olsztyn od 50 zł do 100 zł
Konsultacja chirurga stomatologa cena »

Usługa konsultacja chirurga stomatologa jest najczęściej wykonywana przez chirurga stomatologicznego.