Konsultacja endodontyczna

konsultacja lekarza endodonty, endodonta wizyta prywatna

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja endodontyczna - informacje

Gabinet zabiegowy w Prima-Dent Gabinet zabiegowy w Prima-Dent

Endodoncja zajmuje się leczeniem chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych. Konsultacja endodontyczna ma na celu zdobycie informacji dotyczących ewentualnego leczenia kanałowego u pacjenta. Wskazaniem do leczenia kanałowego są zęby bolące, co wskazuje na zapalenie miazgi, oraz zęby martwe, w których miazga wewnątrz zęba obumiera. Kiedyś w obu takich przypadkach ząb był kwalifikowany do usunięcia. Teraz dzięki możliwością leczenia kanałowego taki ząb może nierzadko zostać uratowany i służyć jeszcze wiele lat. Istotą leczenia kanałowego zębów jest całkowite usunięcie chorej miazgi, poszerzenie oraz dezynfekcja systemu kanałów i komory zęba, a następnie wypełnienie ich gutaperką z uszczelniaczem.

Gdzie w Polsce można skorzystać z konsultacji endodontycznej

w Łodzi na konsultację endodontyczną można udać się do lek. dent. Kamili Jędrzejczak. Jest ona absolwentką wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szczególnie pasjonuje się leczeniem kanałowym, co potwierdzają liczne ukończone kurty w tym zakresie, m.in. kurs  "Współczesna endodoncja w praktyce", "Sukces w endodoncji dążenie do perfekcji", szkolenie "Leczenie endodontyczne trudnych przypadków"  oraz  certyfikat "Problemy w leczeniu kanałowym".

We Wrocławiu z konsultacji endodontycznej można skorzystać u lek. stom. Marka Więznowskiego. Jest on specjalistą stomatologii ogólnej i absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu. Praktykuje od 2000 roku, wykonując zabiegi leczenia jednokanałowego, dwukanałowego i wielokanałowego. Jego specjalnością jest także leczenie  kanałowe pod mikroskopem, który daje możliwość czterdziestokrotnego powiększenia, dzięki czemu  leczenie endodontyczne jest jeszcze bardziej precyzyjne, i co za tym idzie, bardziej skuteczne.

Z kolei w Poznaniu konsultację endodontyczną można przeprowadzić u lek. stom. Katarzyny Biczysko, specjalisty I stopnia w zakresie stomatologii ogólnej i II stopnia w zakresie protetyki stomatologicznej. Jest ona absolwentką Oddziału Stomatologii na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. W 2009 roku ukończyła kurs "Endodoncja mikroskopowa – profesjonalny kurs pracy z powiększeniem optycznym", oraz szkolenie "Nowoczesna i skuteczna endodoncja – powtórne leczenie endodontyczne". Przez 11 lat zdobywała doświadczenie pracując jako stomatolog w Instytucie Stomatologii Akademii Medycznej w Poznaniu, a od 1991 roku prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną, wykorzystując nowoczesny sprzęt do leczenia endodontycznego taki jak mikroskop stomatologiczny czy Ednometr Morita.

Porównanie kosztów konsultacji endodontycznej w Poznaniu i w Londynie.

Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

Konsultacja endodontyczna w gabinecie stomatologicznym w  Poznaniu to wydatek rzędu 50 - 100 zł. Natomiast w Londynie w Pall Mall Dental Clinic cena konsultacji endodontycznej to 90 £ (ok 500 zł).

 

Konsultacja endodontyczna - ceny w różnych miastach

  • Kraków od 100 zł do 200 zł
  • Warszawa od 100 zł do 150 zł
  • Wrocław od 50 zł do 100 zł
  • Poznań od 50 zł do 200 zł
  • Lublin od 100 zł
  • Katowice od 220 zł
  • Łódź od 100 zł do 120 zł
  • Gdynia od 50 zł do 100 zł
  • Olsztyn od 70 zł do 100 zł
  • Kołobrzeg od 60 zł
Konsultacja endodontyczna cena »

Usługa konsultacja endodontyczna jest najczęściej wykonywana przez endodonty.

Autor: