Konsultacja fizjoterapeutyczna

Synonimy: konsultacja u fizjoterapeuty, fizjoterapeuta wizyta prywatna, specjalista rehabilitacji medycznej konsultacja,

Filtruj wyniki
Warszawa  ul. Komisji Edukacji Narodowej 97

LinMed

LinMed to placówka świadcząca kompleksowe usługi ortopedyczno-rehabilitacyjne. Pacjentom oferujemy szeroki wachlarz świadczeń, których… więcej »

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja fizjoterapeutyczna - informacje

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Ból orz stan po urazach i ograniczenia ruchomości to najczęstsze dolegliwości ze strony narządu ruchu, z którymi pacjenci udają się na konsultację fizjoterapeutyczną. Diagnostyka polega na wykonaniu odpowiednich badań obrazowych i dokładnym zbadaniu pacjenta. Kolejnym etapem jest ustalenie planu leczenia, który pozwoli na szybki powrót do sprawności. Fizjoterapeuta dobiera optymalny zestaw zabiegów oraz ćwiczeń, dopasowany do warunków i potrzeb konkretnego pacjenta.

Kto przeprowadza konsultacje fizjoterapeutyczne w Polsce?

Na wizytę prywatną z zakresu fizjoterapii w Łodzi można się udać do Gabinetu Terapii Manualnej i Masażu Leczniczego Fizjo- Plus, którego właścicielem jest  fizjoterapeuta mgr Mariusz Ubych. Nieustannie poszerza zakres swojej wiedzy poprzez uczestnictwo w kursach, takich jak Kurs OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept UEX, Kurs Masażu Klasycznego i sportowego oraz Kurs Funkcjonalnej Terapii Manualnej. Stosuje metody FDM, McKenzie Method, Kinesiotaping oraz Kalteborn- Evjenth Konzept. Terapię pacjenta rozpoczyna od dokładnego badania przedmiotowego oraz funkcjonalnego, które są podstawą do podjęcia odpowiednich decyzji terapeutycznych. Oprócz leczenia objawowego, prowadzi terapię przyczynową oraz kładzie nacisk na profilaktykę i edukację pacjenta.

W Centrum Medycznym Jurajska w Częstochowie pracują fizjoterapeuci, którzy pomagają wrócić do pełnej sprawności pacjentom po urazach i zabiegach operacyjnych, a w ich ofercie znajdują się m.in.konsultacje fizjoterapeutyczne. Sportowcy mogą liczyć na terapię dopasowaną do rodzaju uprawianego przez nich sportu. Wśród stosowanych przez nich metod wyróżnić można metodę Bobath, Yumeiho, terapię według Lewita oraz terapię technikami mięśniowo- powięziowymi. W Centrum istnieje możliwość przeprowadzenia diagnostyki radiologicznej lub ultrasonograficznej oraz konsultacji z specjalistą ortopedii.

Po pomoc z zakresu fizjoterapii można się zgłosić do Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Cudo, które znajduje się w Bydgoszczy. Konsultacja fizjoterapeutyczna obejmuje tutaj badanie pacjenta z określeniem indywidualnego planu terapii, określenie zestawu ćwiczeń do samodzielnego wykonywania oraz odpowiedź na pytania, nurtujące pacjenta. Istnieje zarówno możliwość terapii regularnej indywidualnej, jak również pobyt stały, podczas którego prowadzona jest intensywna rehabilitacja pacjenta. W Centrum są wykorzystywane metody Cyriax oraz McKenzie, a także skierowane do dzieci NDT Bobath, Vojta oraz terapia manualna stóp.

Jakie są ceny konsultacji fizjoterapeutycznej w Polsce i na świecie?

Gabinet zabiegowy w Eden – Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny PZN Gabinet zabiegowy w Eden – Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny PZN

Ceny konsultacji fizjoterapeutycznych, obejmujących badanie fizykalne oraz plan terapii mieszczą się w przedziale od 25 do 250zł. Koszt konsultacji w Polsce jest zdecydowanie niższy niż w krajach Europy Zachodniej. Dla porównania w Fairlee Wellbeing Centre w Londynie za konsultację fizjoterapeutyczną trzeba zapłacić od 40 do 55 £ (około 230- 320 zł). 

Konsultacja fizjoterapeutyczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 60 zł do 250 zł
 • Poznań od 40 zł do 100 zł
 • Bydgoszcz od 80 zł do 120 zł
 • Kraków od 60 zł do 250 zł
 • Łódź od 15 zł do 120 zł
 • Gdynia od 100 zł
 • Gdańsk od 120 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 90 zł
 • Wrocław od 100 zł
 • Gliwice od 90 zł do 120 zł
 • Szczecin od 120 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja fizjoterapeutyczna jest najczęściej wykonywana przez fizjoterapeuty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska