Konsultacja fizjoterapeutyczna Poznań

Synonimy: konsultacja u fizjoterapeuty, fizjoterapeuta wizyta prywatna, specjalista rehabilitacji medycznej konsultacja,

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Konsultacja fizjoterapeutyczna Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w Fizjoterapia Optima Gabinet zabiegowy w Fizjoterapia Optima

Fizjoterapeuta jest specjalistą w zakresie wykonywania metod rehabilitacji medycznej, czyli fizjoterapii. Wyróżnia się kilka działów fizjoterapii m.in.: kinezyterapię, masaż leczniczy, fizykoterapię czy klimatoterapię, które różnią się zakresem metod, stosowanych w procesie przywracania pacjentowi sprawności ruchowej. Konsultacja fizjoterapeutyczna obejmuje wywiad z pacjentem oraz badania funkcjonalne tj. badanie tzw. ruchów czynnych i biernych oraz ruchów gry stawowej, a także badanie palpitacyjne, badanie neurologiczne oraz testy oporowe. Na podstawie wyników przeprowadzanych badań specjalista określa rodzaj schorzenia, stadium jego zaawansowania oraz układa indywidualny plan rehabilitacji.

Gdzie w Poznaniu można udać się na konsultacje fizjoterapeutyczną?

Konsultację fizjoterapeutyczną można odbyć w Gabinetach Fizjoterapii NOVINA. Jest to ośrodek specjalizujący się w rehabilitacji medycznej. W swojej ofercie ma m.in. terapię skojarzoną, wykorzystywaną często w zespołach bólowych kręgosłupa oraz stanach zwyrodnieniowych stawów i kończyn. Polega ona na równoczesnym zastosowaniu dwóch rodzajów bodźców fizykalnych (najczęściej wykorzystywane są do tego prądy Nemeca oraz prądy TENS z ultradźwiękami). Połączenie dwóch rodzajów prądów skutkuje silniejszym efektem przeciwbólowym i przeciwzapalnym w tkankach.

Mgr Michał Posłuszny jest fizjoterapeutą, u którego można odbyć konsultację z dziedziny medycyny rehabilitacyjnej. Jest absolwentem studiów wyższych na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, jest też w trakcie studiów doktoranckich na tej uczelni. Ukończył wiele kursów zawodowych m.in.: kurs masażu klasycznego i leczniczego III stopnia, Kinesiology Taping oraz kurs w zakresie zaawansowanych manipulacji chiropraktycznych kręgosłupa dr Claude Massicotte D.C.

Konsultację dotyczącą fizjoterapii można odbyć także w Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji SMART THERAPY. Ocena funkcjonalna wchodząca w kompleksową konsultację fizjoterapeutyczną w tym ośrodku jest podstawą do planowania nie tylko planów treningów rehabilitacyjnych ale także sportowych (zawiera raport i program treningu). Przeprowadzane jest tu m.in. badanie FMC (Functional Movement Screen) polegające na ocenie motoryki podstawowej pomagające w określeniu poprawności wzorca ruchowego.

Konsultacja fizjoterapeutyczna w Poznaniu tańsza niż w Londynie

Gabinet zabiegowy w Endorfina Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy Gabinet zabiegowy w Endorfina Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy

Za konsultacje ze specjalistą w dziedzinie fizjoterapii w klinice MY MEDYK Dental and Medical Centre w Londynie (Wielka Brytania) trzeba zapłacić ok. 35 funtów (ok. 210 zł), natomiast w Poznaniu jest to koszt ok. 80 zł.

Konsultacja fizjoterapeutyczna - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 40 zł do 100 zł
 • Warszawa od 60 zł do 250 zł
 • Bydgoszcz od 80 zł do 120 zł
 • Kraków od 60 zł do 250 zł
 • Łódź od 15 zł do 120 zł
 • Gdynia od 100 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 90 zł
 • Wrocław od 100 zł
 • Gdańsk od 50 zł do 120 zł
 • Toruń od 80 zł
 • Lublin od 70 zł
 • Sosnowiec od 90 zł do 100 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja fizjoterapeutyczna w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez fizjoterapeuty.

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja fizjoterapeutyczna w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska