Konsultacja flebologiczna

konsultacja z lekarzem flebologiem, konsultacja z lekarzem flebologiem, flebolog wizyta prywatna więcej »

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja flebologiczna - informacje

Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Flebologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką chorób naczyń żylnych. Konsultacja flebologiczna to pierwszy krok w leczeniu żylaków, zakrzepicy oraz pajączków. Pozwala także na ustalenie źródła trudno gojących się ran czy obrzęku kostek oraz przebarwień i wyprysków na skórze w ich okolicy. Tego typu dolegliwości mogą bowiem być objawem poważnej choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna. Nieleczona, przewlekła niewydolność żylna może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Wizyta u specjalisty flebologa polega przede wszystkim na badaniu fizykalnym. W wielu przypadkach wykonywane jest badanie USG Dopplera, które wykazuje drożność żył. Jest ono nieinwazyjne i bezbolesne.

Gdzie można udać się na konsultację flebologiczną w Polsce?

Chirurg ogólny lek. med. Krzysztof Błachowiak udziela konsultacji flebologicznych w Poznaniu. Operacjami żylaków zajmuje się od 1990 r. i przeprowadza je m.in. metodą Müllera, techniką laserową oraz przy zastosowaniu idei kriochirurgii. Brał udział w licznych kursach z zakresu chirurgii naczyniowej, m.in. w Phlebologische Innovationem im Neuen Europa, zorganizowanym w Rostock. Uczestniczył także w konferencji naukowo-szkoleniowej Flebologia XXI wieku i w programie edukacyjnym Przewlekła niewydolność układu żylnego kończyn dolnych - problem medyczny, społeczny i ekonomiczny.

Centrum Flebologii Klinika Zdrowych Nóg powstała w 1998 r. w Warszawie. W ramach leczenia flebologicznego oferowane są tu m.in. skleroterapia kompresyjna oraz echoskleroterapia z pomocą cewnika. Placówka przeprowadza także laseroterapię oraz zabiegi metodą Van der Strichta i techniką maniflebectomii Müllera. Na wyposażeniu Centrum Flebologii znajdują się urządzenia do wykonywania USG Dopplera Simens Acuson X300 Premium Edition oraz Philips CX50 POC. Podczas zabiegów laserowego usuwania żylaków nóg wykorzystywany jest np. laser rubinowy Q-Switch Sinon WaveLight i laser endowaskularny neoV140 NeoLaser.

W Olsztynie na konsultację flebologiczną można umówić się do lek. med. Krzysztofa Pomorskiego, który posiada specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej oraz medycyny ratunkowej. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. Ukończył 6th International Master Course in Phlebology oraz kurs Ultrasonografii dopplerowskiej naczyń obwodowych. Uczestniczył także w programie edukacyjnym Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa. Jako pierwszy w tej części Polski wykonał operację endoskopowego podpowięziowego przecinania niewydolnych żył przeszywających. Wprowadził także technikę miniflebektomii Varady'ego w operacjach żylaków.

Porównanie cen konsultacji flebologicznych w Polsce i za granicą

Kadra w Nasmed Kadra w Nasmed

W Polsce ceny konsultacji flebologicznych, w ramach których wykonywane jest także badanie USG Dopplera, wahają się od 100 do 250 zł. Za tę samą usługę w Baltic Health Tourism w Rydze należy zapłacić 70 € (ok. 300 zł).

Konsultacja flebologiczna - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 150 zł
  • Kraków od 150 zł do 300 zł
  • Wrocław od 150 zł do 300 zł
  • Szczecin od 170 zł do 250 zł
  • Poznań od 150 zł
  • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
  • Katowice od 150 zł
  • Lublin od 150 zł do 250 zł
  • Gdańsk od 150 zł do 250 zł
  • Gliwice od 150 zł
Konsultacja flebologiczna cena »

Usługa konsultacja flebologiczna jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego i flebologa.