Konsultacja gastroenterologiczna

konsultacja gastrologiczna, konsultacja u lekarza gastroenterologa, gastroenterolog wizyta prywatna

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja gastroenterologiczna - informacje

Sala operacyjna w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Sala operacyjna w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych

Na konsultację do gastroenterologa zgłaszają się pacjenci zmagający się z chorobami układu pokarmowego takimi jak refluks, zapalenie i owrzodzenie żołądka oraz dwunastnicy czy Helicobacter. Specjalista gastroenterologii diagnozuje i leczy także pacjentów ze zmianami nowotworowymi umiejscowionymi w układzie pokarmowym. Podczas konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, który ma na celu zlokalizowanie oraz ustalenie charakteru choroby. Specjalista wykonuje także badanie fizykalne (oglądanie, dotykanie, opukiwanie) i badanie obrazowe USG. W razie potrzeby lekarz może skierować pacjenta na badania endoskopowe oraz laboratoryjne. 

Wizyta u specjalisty gastroenterologa

Pacjenci planujący wizytę u gastroenterologa w Koninie mogą udać się do Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej - Gastroenterologia Konińska, który działa od 1983 roku. Placówka oferuje badania diagnostyczne górnego oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego, a także leczenie polipów przełyku, żołądka czy dwunastnicy. Wykonywane sa tu badania takie jak: gastroskopia, retroskopia, USG oraz kolonoskopia. Zakład dysponuje specjalistycznym sprzętem jak np. Evis Extera III firmy Olympus, który służy do wykonania badania endoskopowego, gastroskopem GIF – H185 oraz ultrasonografem dopplerowskim Aloka SSD 3500 SX.

W Olsztynie prywatną konsultację w zakresu leczenia dolegliwości układu pokarmowego może przeprowadzić lek. med. Małgorzata Ferenc, specjalista gastroenterolog. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na Oddziale Gastroenterologii oraz Pracowni Endoskopowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Podczas wizyty udziela porad z zakresu chorób przełyku, jelit i żołądka. Diagnozuje pacjentów zmagających się z przewlekłymi chorobami wątroby i trzustki. Przeprowadza badania endoskopowe, sigmoidoskopię oraz kolonoskopię w ramach Ministerialnego Programu Badań Przesiewowych dla Wczesnego Wykrywania Raka Jelita Grubego.

W Poznaniu chorobami układu pokarmowego zajmuje się dr n. med. Dorota Mańkowska-Wierzbicka, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Należy do Europejskiego Stowarzyszenia Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego ESPEN, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów, którzy chorują na nieswoiste zapalenia jelit takie jak choroba Leśnikowskiego-Crohne’a czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Cena wizyta gastroenterologicznej za granicą

Kadra w MediSpace – Przychodnia Lekarska Kadra w MediSpace – Przychodnia Lekarska

W Sydney Norwest Gastroenterology w Australii koszt wizyty specjalistycznej to wydatek rzędu 310 $ (ok. 1 230 zł), podczas gdy w Koninie wizyta u gastroenterologa kosztuje 120 zł.

Konsultacja gastroenterologiczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 150 zł do 200 zł
 • Kraków od 120 zł do 222 zł
 • Łódź od 120 zł do 160 zł
 • Szczecin od 150 zł do 200 zł
 • Wrocław od 150 zł
 • Częstochowa od 100 zł
 • Gdańsk od 150 zł
 • Lublin od 100 zł
 • Poznań od 150 zł
 • Sosnowiec od 180 zł
 • Lubin od 160 zł
 • Bydgoszcz od 160 zł
Konsultacja gastroenterologiczna cena »

Usługa konsultacja gastroenterologiczna jest najczęściej wykonywana przez gastrologa.

Autor: