Konsultacja internistyczna

Synonimy: konsultacja z lekarzem internistą, konsultacja z lekarzem chorób wewnętrznych, internista wizyta prywatna

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Konsultacja internistyczna - informacje

Kadra w CDT MEDICUS Kadra w CDT MEDICUS

Lekarz internista, zwany lekarzem pierwszego kontaktu, zajmuje się rozpoznaniem zmian lub schorzeń narządów wewnętrznych i w razie potrzeby kieruje pacjenta bezpośrednio do odpowiedniego specjalisty – gastroenterologa, w przypadku problemów z układem trawienia, kardiologa po stwierdzeniu potencjalnych wad w układzie krążenia, lub do pulmonologa w związku z  zaburzeniami oddechowymi. Konsultacje internistyczne obejmują również badania fizykalne oraz – w  zależności od kwalifikacji lekarza i potrzeb – USG np. tkanek miękkich, tarczycy, czy badanie USG Doppler.

Wizyta u lekarza chorób wewnętrznych w Polsce

Szeroki zakres konsultacji internistycznych w ramach kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób wewnętrznych we Wrocławiu oferuje Olympicmed Clinic. Oprócz podstawowej wizyty z pełnym wywiadem, badaniem fizykalnym, EKG z użyciem aparatu BTL-08 MT Plus oraz USG jamy brzusznej, oferta placówki obejmuje również dedykowane konsultacje internistyczne dla sportowców bądź tancerzy z kompleksową diagnostyką, indywidualną oceną stanu zdrowia i doborem formy aktywności ruchowej. Ponadto cennikiem objęte są konsultacje internistyczne z kwalifikacją do testu sprawności fizycznej dla Policji i Straży Pożarnej oraz do zabiegu operacyjnego.

Specjalistyczna konsultacja internistyczna pod kątem zaburzeń pracy serca z badaniem EKG należy do zakresu usług, które świadczy prof. dr hab. n. med. Mieczysław Pasowicz, specjalista chorób wewnętrznych, radiodiagnostyk i kardiolog. W ramach wizyty, oprócz wywiadu i wykonywanych badań, konsultuje również  wyniki badań obrazowych, także pod kątem planowania terapii. W swojej praktyce świadczy również specjalistyczne konsultacje kardiologiczne z diagnostyką (badanie echokardiograficzne, opis badania holterowskiego RR) i m. in. wykonaniem oraz interpretacją testu wysiłkowego na bieżni.

Wizytę u internisty oraz leczenie zaplanować można także w Centrum Medycznym Medgart w Gdańsku, zlokalizowanym w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, które świadczy poradnictwo medyczne w szerokim zakresie, specjalizując się w profilaktyce nowotworowej. Oprócz chorób wewnętrznych, pacjenci mogą tu zaplanować leczenie żywienia, skonsultować terapie onkologiczne, gastroenterologiczne i psychiatryczne oraz zaplanować zabieg operacyjny. W strukturach placówki mieści się ambulatorium z możliwością przeprowadzania zabiegów w znieczuleniu miejscowym oraz Pracownia USG.

Jaka jest cena konsultacji internistycznej w Polsce i w Amsterdamie (Holandia)?

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

W Polsce ceny konsultacji internistycznej zależą od lokalizacji, a ich wysokość kształtuje się na poziomie 70-150 zł. Tymczasem w Holandii, w Medisch Centrum voor Dieren za wizytę u internisty zapłacić trzeba 79,50 € (ok. 340 zł).

Konsultacja internistyczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 70 zł do 180 zł
 • Kraków od 100 zł do 170 zł
 • Łódź od 50 zł do 110 zł
 • Wrocław od 120 zł
 • Radom od 100 zł
 • Poznań od 100 zł do 150 zł
 • Gliwice od 100 zł
 • Gdańsk od 100 zł do 120 zł
 • Lublin od 70 zł
 • Częstochowa od 80 zł
 • Szczecin od 150 zł
 • Toruń od 120 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja internistyczna jest najczęściej wykonywana przez lekarza chorób wewnętrznych.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska