Konsultacja internistyczna

konsultacja z lekarzem internistą, konsultacja z lekarzem chorób wewnętrznych, internista wizyta prywatna

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja internistyczna - informacje

Lekarz internista, zwany lekarzem pierwszego kontaktu, zajmuje się rozpoznaniem zmian lub schorzeń narządów wewnętrznych i w razie potrzeby kieruje pacjenta bezpośrednio do odpowiedniego specjalisty – gastroenterologa, w przypadku problemów z układem trawienia, kardiologa po stwierdzeniu potencjalnych wad w układzie krążenia, lub do pulmonologa w związku z  zaburzeniami oddechowymi. Konsultacje internistyczne obejmują również badania fizykalne oraz – w  zależności od kwalifikacji lekarza i potrzeb – USG np. tkanek miękkich, tarczycy, czy badanie USG Doppler.

Wizyta u lekarza chorób wewnętrznych w Polsce

Szeroki zakres konsultacji internistycznych w ramach kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób wewnętrznych we Wrocławiu oferuje Olympicmed Clinic. Oprócz podstawowej wizyty z pełnym wywiadem, badaniem fizykalnym, EKG z użyciem aparatu BTL-08 MT Plus oraz USG jamy brzusznej, oferta placówki obejmuje również dedykowane konsultacje internistyczne dla sportowców bądź tancerzy z kompleksową diagnostyką, indywidualną oceną stanu zdrowia i doborem formy aktywności ruchowej. Ponadto cennikiem objęte są konsultacje internistyczne z kwalifikacją do testu sprawności fizycznej dla Policji i Straży Pożarnej oraz do zabiegu operacyjnego.

Warto wiedzieć, że coraz większa liczba internistów w Polsce oferuje swoim pacjentom konsultacje internistyczne online - wiele problemów pacjentów da się bowiem rozwiązać bez tradycyjnej wizyty w gabinecie.

Specjalistyczna konsultacja internistyczna pod kątem zaburzeń pracy serca z badaniem EKG należy do zakresu usług, które świadczy prof. dr hab. n. med. Mieczysław Pasowicz, specjalista chorób wewnętrznych, radiodiagnostyk i kardiolog. W ramach wizyty, oprócz wywiadu i wykonywanych badań, konsultuje również  wyniki badań obrazowych, także pod kątem planowania terapii. W swojej praktyce świadczy również specjalistyczne konsultacje kardiologiczne z diagnostyką (badanie echokardiograficzne, opis badania holterowskiego RR) i m. in. wykonaniem oraz interpretacją testu wysiłkowego na bieżni.

Wizytę u internisty oraz leczenie zaplanować można także w Centrum Medycznym Medgart w Gdańsku, zlokalizowanym w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, które świadczy poradnictwo medyczne w szerokim zakresie, specjalizując się w profilaktyce nowotworowej. Oprócz chorób wewnętrznych, pacjenci mogą tu zaplanować leczenie żywienia, skonsultować terapie onkologiczne, gastroenterologiczne i psychiatryczne oraz zaplanować zabieg operacyjny. W strukturach placówki mieści się ambulatorium z możliwością przeprowadzania zabiegów w znieczuleniu miejscowym oraz Pracownia USG.

Usługa konsultacja internistyczna jest najczęściej wykonywana przez lekarza chorób wewnętrznych.