Konsultacja laryngologiczna Białystok

konsultacja specjalisty laryngologa, laryngolog wizyta prywatna, konsultacja otolaryngologiczna więcej »

Konsultacja laryngologiczna Białystok - informacje

Kadra w Humana Medica Omeda Kadra w Humana Medica Omeda

Otolaryngolog, popularnie nazywany po prostu laryngologiem, to specjalista, zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób nosa, uszu, gardła i krtani. W zależności od tego, co stanowi przedmiot jego zainteresowań, może być audiologiem, foniatrą lub rynologiem. Na konsultacje laryngologiczne powinien się zgłosić każdy, kto zmaga się z przewlekłą infekcją górnych czy dolnych dróg oddechowych. Na początku wizyty lekarz zwykle przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, by poznać wszystkie jego dolegliwości. Później zostają przeprowadzone dokładne oględziny struktur nosa, gardła, krtani, ucha zewnętrznego oraz szyi. W razie potrzeby, laryngolog może też skierować pacjenta na dodatkowe badania specjalistyczne, na przykład do pracowni audiometrycznej. 

Konsultacje laryngologiczne w Białymstoku

Porad w zakresie otolaryngologii udziela laryngolog - audiolog, posiadający specjalizacje drugiego strona z obu tych dziedzin, lek. med. Anna Pokorska. W obszarze jej zainteresowań zawodowych znajdują się diagnostyka oraz leczenie zaburzeń słuchu. W swoim gabinecie wykonuje badania widootoskopowe, audiologiczne oraz błędnikowe, w ramach konsultacji może też przeprowadzić kwalifikacje do założenia aparatów słuchowych lub wszczepiania implantów. Ponadto,zajmuje się leczeniem polipów nosa, zapalenia krtani a także zapalenia ślinianek.

Konsultacje laryngologiczne znajdują się w ofercie Centrum Medycznego Qmedica. Wśród specjalizacji tej prywatnej placówki medycznej znajduje się laryngologia. Specjaliści przeprowadzają tam kompleksowe badania laboratoryjne oraz diagnostykę obrazową, w tym RTG i tomografię komputerową. Pacjenci mogą też zostać poddani drobnym zabiegom laryngologicznym: usunięciu ciała obcego z oka czy płukaniu kanalików łzowych. W ośrodku przeprowadzane jest leczenie chrapania metodą radiochirurgii, wycięcie polipów z nosa lub zabieg kryptolizy.

Osoby, zmagające się z przewlekłymi dolegliwościami dróg oddechowych, mogą się udać na konsultację specjalistyczną do gabinetu otolaryngologa lek. med. Małgorzaty Michalskiej-Mosiej, która specjalizację w tej dziedzinie posiada od 2006 roku. Zajmuje się przede wszystkim foniatrią i audiologią. Rozpoznaje i leczy nieżyt trąbek słuchowych, otosklerozę czy zapalenie błony śluzowej gardła, przeprowadza też mikrootoskopię z oczyszczaniem uszu oraz usuwanie woszczków. Osoby, odwiedzające jej gabinet, mogą się poddać operacji przegrody nosa, usunięciu migdałków podniebiennych lub wycięciu ślinianki podżuchwowej.

Porównanie cen konsultacji laryngologicznych w Polsce i Turcji

Sala do badań USG w Humana Medica Omeda Sala do badań USG w Humana Medica Omeda

W białostockich placówkach medycznych za konsultację w gabinecie laryngologa płaci się około 150 zł. Tymczasem w Medipol Mega University Hospital, mieszczącym się w Istambule, cena za poradę u lekarza tej samej specjalizacji wynosi 510 lir (ponad 670 zł).

Konsultacja laryngologiczna - ceny w Białymstoku na tle innych miast

 • Białystok od 120 zł do 200 zł
 • Warszawa od 105 zł do 300 zł
 • Kraków od 100 zł do 210 zł
 • Wrocław od 120 zł do 150 zł
 • Łódź od 100 zł do 200 zł
 • Bydgoszcz od 120 zł do 160 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
 • Szczecin od 120 zł do 170 zł
 • Poznań od 130 zł do 150 zł
 • Tychy od 150 zł
Konsultacja laryngologiczna cena »

Usługa konsultacja laryngologiczna w Białymstoku jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa.

Autor: