Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów

konsultacja w zakresie leczenia łysienia, konsultacja z lekarzem specjalistą przed zabiegiem przeszczepu włosów, konsultacja w zakresie niechirurgicznego leczenia łysienia implantami włosowymi więcej »

Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów - informacje

Gabinet zabiegowy w MD Medmix Gabinet zabiegowy w MD Medmix

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny z trwałymi efektami. Aby osiągnąć optymalny wynik końcowy, należy odpowiednio dobrać metodę leczenia. Najczęściej stosowanymi metodami są: FUT (pobranie z potylicy paska skóry, który zawiera odpowiednią ilość włosów do przeszczepu), FUE (pobranie poszczególnych jednostek, każdej oddzielnie podczas tej samej sesji), BHT – pobranie włosów z innej części ciała niż głowa (np.broda, pachy, kończyny), oraz S.A.F.E.R., czyli pobieranie za pomocą urządzenia pojedynczych włosów z cebulkami. Podczas konsultacji lekarskiej w tym zakresie, omawiane są oczekiwania pacjenta, możliwe formy leczenia oraz ustalenie zakresu i szczegółów operacji.

Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów – gdzie warto się udać?

Klinika Kolasiński Hair Clinic Poznań w Swarzędzu, jest pierwszą kliniką w Polsce, która przeprowadziła zabieg przeszczepu włosów. Specjaliści kliniki stworzyli własną technikę umieszczania przeszczepów four-hand-stick-and-place, pozwalającą na bardzo precyzyjne umieszczenie ich w skórze. Klinika oferuje przeszczep metodą FUE (follicular units extraction), podczas której pobierane są poszczególne unity (jednostki włosa), każdy oddzielnie, w jednej sesji. Druga oferowana metoda to BHT – Body Hair Transplant , polegająca na przeszczepie włosów z innych partii ciała.

W Warszawie konsultacje w zakresie transplantacji włosów przeprowadzi dr Maciej Kulicki, specjalista chirurgii plastycznej. Jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Chirurgów Plastyków ISAPS, oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Dr Kulicki jest asystentem naukowo-dydaktycznym w Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Odbył indywidualne praktyki z zakresu chirurgii plastycznej w Klinice Uniwersytetu Południowej Karoliny w Charleston, w USA.

Również w stolicy transplantacją włosów zajmuje się dr Tomasz Dębski, lekarz medycyny estetycznej i chirurg plastyk. To uczestnik Międzynarodowego Projektu Badawczego „Evaluation of upper gastrointestinal bleeding in Egyptian patients” który odbywał się w Egipcie. Doktor uczestniczył także w szkoleniu "Plastic Surgery MasterClass Program on Perforator Flaps" w Elancourt we Francji, a także odbył staż specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie.

Na konsultacje w zakresie przeszczepu włosów można umówić się do Kliniki Zawodny Estetic w Szczecinie. Placówka proponuje transplantację metodą S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation), zabiegi przeprowadza właściciel kliniki, dr n. med. Piotr Zawodny. Jest on lekarzem medycyny estetycznej, uczestnikiem Kongresów Medycyny Estetycznej i Anti Aging.

W Rzeszowie przeszczepem włosów zajmuje się lekarz medycyny Renata Celarek, absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Stanach Zjednoczonych, w klinice przeszczepu włosów. Jest członkinią Międzynarodowej Organizacji Zrzeszającej Lekarzy Wykonujących Przeszczepy Włosów ISHRS (International Society of Hair Restoration Surgery) z siedzibą w USA.

W Amerykańskim Centrum Transplantacji Włosów AM-MED, z siedzibą we Wrocławiu przeszczep włosów można wykonać metodami FUE, STRIP oraz FUT (Follicular Unit Transplantation). Zabiegi wykonuje właściciel placówki, dr Marwan Saifi, specjalista transplantacji włosów. Jest posiadaczem dyplomu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów (FISHRS). Swoje doświadczenie w powyższej dziedzinie zdobywał pracując z klinikach w Nowym Jorku, Filadelfii, San Juan i Dubaju.

Koszt konsultacji lekarskiej w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Prestige Clinic Sala operacyjna w Prestige Clinic
Koszt konsultacji w zakresie transplantacji włosów w Hair Transplant, Hair Restoration & Repair w Nowym Jorku zaczyna się od od 185$ (680zł). W Warszawie za wizytę zapłacimy 100 zł. Nie powinno więc dziwić, że pacjenci chętnie przyjeżdżają do Polskich klinik nie tylko na konsultację, ale też na zabiegi. Warszawa jest miastem bogatym w atrakcje turystyczne, kulturalne, a także sportowe. Będąc w stolicy warto odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, czy Centrum Nauki Kopernik.

Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 200 zł do 300 zł
  • Wrocław od 100 zł do 200 zł
  • Kraków od 150 zł
  • Katowice od 150 zł
  • Bielsko-Biała od 120 zł do 200 zł
Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów cena »

Usługa konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.