Wczytaj więcej wyników

Konsultacja neurochirurgiczna - informacje

Sala operacyjna w Ortovita Sala operacyjna w Ortovita

Specjalista neurochirurgii w czasie konsultacji lekarskich kwalifikuje pacjenta do operacji neurochirurgicznej z powodu: krwiaków wewnątrzczaszkowych i guzów mózgu, guzów kręgosłupa i rdzenia kręgowego czy urazów  czaszkowo-mózgowych lub pęknięć tętniaka. Lekarz taki prowadzi także leczenie pacjenta i opiekuje się nim przed i po operacji. 

Niezbędna konsultacja przed operacją neurochirurgiczną

Szpital Zachodni im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim posiada Poradnię Neurochirurgiczną, w której lekarze konsultują pacjentów ze schorzeniami natury neurochirurgicznej, tj. choroby kręgosłupa - dyskopatia lędźwiowa i szyjna. Ponadto w czasie konsultacji kwalifikują do zabiegów na kręgosłupie - wertebroplastyki oraz kyfoplastyki a także do zabiegu: ejusunięcia dysku metodą endoskopową, stabilizacji międzykolcowa, stabilizacji ALIF czy do nukleoplastyki. Jednym z przyjmującym tutaj lekarzy jest dr n. med. Piotr Dąbrowski, specjalista neurochirurgii od 2010 roku, który zajmuje się leczeniem m.in. nowotworów mózgu, schorzeń kręgosłupa oraz  pourazowymi uszkodzeniami układu nerwowego.

W Centrum Medycznym Sir Med znajdującym się w Inowrocławiu działa Poradnia Neurochirurgiczna, do której pacjent może przyjść na specjalistyczną konsultację neurochirurgiczną w celu porady lekarskiej oraz zakwalifikowania do zabiegu operacyjnego z zakresu: urazów czaszkowo-mózgowych, wodogłowia, tętniaków tętnic mózgowych oraz samoistnych krwawień śródczaszkowych czy uszkodzeń nerwów obwodowych i innych schorzeń neurochirurgicznych. Na konsultacji można się tutaj spotkać z dr. n. med. Zygmuntem Siedleckim, specjalistą neurochirurgii od 2012 roku, który doświadczenie w swojej dziedzinie medycyny zdobywał w Klinice Neurochirurgii, Neurotraumatologii i Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Wojskowy Instytut Medyczny znajdujący się w Warszawie proponuje poradę konsultacyjną lekarza neurochirurga w Poradni Przyklinicznej Kliniki Neurochirurgii. Tutaj pacjent, cierpiący na schorzenie neurologiczne może zostać zakwalifikowany do leczenia zabiegowego tj. leczenia guzów mózgu i czaszki, guzów kanału kręgowego i rdzenia kręgowego, leczenia mikrochirurgicznego tętniaków i naczyniaków naczyń mózgowych oraz do leczenia operacyjnego jamistości rdzenia kręgowego i wielu innych schorzeń. Do kadry medycznej należy tutaj  prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Koziarski, specjalista neurochirurgii (I stopnia od 1988 roku) oraz neurochirurgii i neurotraumatologii (II stopnia od 1991 roku), który udziela także pomocy pacjentom w Przychodni Lekarzy Wojskowych w Warszawie.
 
Na wizytę konsultacyjną neurochirurgiczną można także przyjść do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, gdzie w Poradni Neurochirurgicznej pacjent uzyska opiekę przed- i pooperacyjną oraz skierowanie na zabieg, leczący jego schorzenie neurochirurgiczne. Udzielana jest tutaj pomoc z zakresu: schorzeń mózgu, kręgosłupa, w przypadku urazów i stanów nagłych (np. pęknięcia tętniaka i samoistnych krwawień śródczaszkowych). Wśród personelu medycznego można wymienić dr. n. med. Jacka Gołębiowskiego, specjalistę neurochirurgii i neurotraumatologii (II stopnia od 1999 roku), który doktorem nauk medycznych został po obronie rozprawy doktorskiej w 1999 roku.
 
Pacjent ze schorzeniem neurochirurgicznym może przyjść na konsultację do Poradni Neurochirurgicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Po zbadaniu pacjenta lekarz może go skierować na badania specjalistyczne, tj. tomograf komputerowy lub rezonans magnetyczny. Poradnia udziela konsultacji z zakresu guzów, dyskopatii i urazów kręgosłupa oraz guzów, chorób naczyniowych czy wad rozwojowych głowy. Pracuje w niej dr Longin Markiewicz, neurochirurg posiadający specjalizację I i II stopnia (od 1984 i 1987 roku).
 
Kolejną placówką, w której można spotkać się na wizycie konsultacyjnej z zakresu neurochirurgii jest Scanmed Szpital Św. Rafała umiejscowiony w Krakowie, do którego struktur należy Poradnia Neurochirurgiczna. Lekarze oferują tutaj szeroką diagnostykę schorzeń kręgosłupa - dyskopatie, choroby zapalne oraz nowotwory. Po poradę można tutaj przyjść m.in. do dr. hab. n. med. Ryszarda Czepko, specjalisty neurochirurgii oraz neurochirurgii i neurotraumatologii, który w latach 1984-2007 pracował w Klinice Neurochirurgii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
 

Ile kosztuje konsultacja neurochirurgiczna - cena w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Klinika Nova Gabinet zabiegowy w Klinika Nova

Za wizytę konsultacyjną z neurochirurgiem w polskich ośrodkach medycznych pacjent zapłaci od 100 zł, natomiast £100 wyda w Londynie w Tooting Medical Centre.

Konsultacja neurochirurgiczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 170 zł do 300 zł
 • Kraków od 150 zł do 350 zł
 • Wrocław od 150 zł do 237 zł
 • Łódź od 130 zł do 250 zł
 • Rzeszów od 150 zł do 237 zł
 • Poznań od 150 zł do 237 zł
 • Katowice od 237 zł
 • Białystok od 150 zł do 237 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 250 zł
 • Gdańsk od 237 zł
 • Lublin od 150 zł
 • Toruń od 200 zł
Konsultacja neurochirurgiczna cena »

Usługa konsultacja neurochirurgiczna jest najczęściej wykonywana przez neurochirurga.