Konsultacja okulistyczna dziecięca

konsultacja okulisty dziecięcego, okulista dziecięcy wizyta konsultacyjna

Konsultacja okulistyczna dziecięca - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Do specjalisty z zakresu okulistyki dziecięcej udać się należy w przypadku m.in. drżenia gałek ocznych, urazów oczu, infekcji oczu oraz ich łzawienia lub ropienia. Pomocy szukać u niego mogą także rodzice dzieci, u których występuje podejrzenia zeza. Warto pamiętać, że wczesne wykrycie chorób oczu zwiększa szansę na ich skuteczne leczenie.

Konsultacja u specjalisty z zakresu okulistyki dziecięcej w Polsce – gdzie można się na nią udać

Na konsultację okulistyczną dziecięcą w Warszawie udać się można do lek. med. Krzysztofa Cieślika, specjalisty chorób oczu, który doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Okulistyki Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie-Międzylesiu. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu m.in. zeza, wad wzroku i niedrożności dróg łzowych, a także zapalenia spojówek (alergiczne, bakteryjne, wirusowe) oraz jaskry. Szukać pomocy u niego mogą także rodzice, których dziecko zmaga się z wrodzoną dystrofią dna oka (zwyrodnienie barwnikowe siatkówki), retinopatią wcześniaczą i zapaleniem błony naczyniowej oka, jak również z dziedzicznym zwyrodnieniem szklistkowo-siatkówkowym oraz zaburzeniami rozpoznania barw.

W Krakowie konsultacja okulistyczna dziecięca jest możliwa do przeprowadzenia u dr n. med. Beaty Kaczmarek, specjalisty z zakresu okulistyki. Staż specjalizacyjny w zakresie leczenia zeza odbyła w Moorfields Eye Hospital w Londynie. Jest autorką publikacji „Walka z mitem. Czy jest sens badać okulistycznie małe dziecko? Problemy pediatrii w ujęciu interdyscyplinarnym. Zaburzenia w funkcjonowaniu narządów zmysłów u dzieci”. Na X Forum Okulistyki Dziecięcej wygłosiła referat „Wysoka jednostronna krótkowzroczność w oku z obecnością włókien rdzennych jako niekorzystny czynnik leczenia niedowidzenia”. Należy do Sekcji Okulistyki Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, a specjalizuje się m.in. w diagnostyce i leczeniu (zachowawczym i operacyjnym) zeza u dzieci. Jej oferta z zakresu okulistyki dziecięcej obejmuje ponadto leczenie niedowidzenia, dobór okularów, ocenę widzenia u malutkich dzieci z użyciem paletek Lei Hyvärinen oraz badanie dna oka.

We Wrocławiu porad z zakresu okulistyki dziecięcej udziela dr n. med. Renata Tuszewska, specjalistka okulista. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób wieku dziecięcego: udać się do niej można na badanie ostrości wzroku, ocenę kąta przesączenia, badanie dna oka (soczewką VOLKA, w trójlustrze) oraz dobór szkieł okularowych. Jej oferta obejmuje ponadto fotokoagulację siatkówki laserem argonowym, opiekę nad pacjentami chorymi na cukrzycę oraz kwalifikację chorych do zabiegów okulistycznych.

Cena prywatnej wizyty u specjalisty z zakresu okulistyki dziecięcej w Polsce i w Hiszpanii

Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

W Polsce za konsultację okulistyczną dziecięcą zapłacić trzeba około 120 złotych. Za granicą cena takiej usługi jest znacznie wyższa: przykładowo, w Clínica DAM w Madrycie wynosi ona 50 euro, czyli około 220 złotych.

Konsultacja okulistyczna dziecięca - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 80 zł do 250 zł
 • Kraków od 120 zł do 245 zł
 • Lubin od 125 zł
 • Toruń od 180 zł
 • Poznań od 150 zł
 • Lublin od 160 zł
 • Szczecin od 150 zł do 180 zł
 • Kędzierzyn-Koźle od 120 zł
 • Chorzów od 200 zł
 • Siedlce od 150 zł
 • Nowy Targ od 150 zł
Konsultacja okulistyczna dziecięca cena »
Autor: