Konsultacja okulistyczna

konsultacja z lekarzem okulistą

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja okulistyczna - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Jak podkreśla większość okulistów, brak jakichkolwiek objawów ze strony wzroku nie oznacza, że mamy zdrowe oczy. Poważne schorzenia takie, jak jaskra przez lata mogą przebiegać bezobjawowo, a największy odsetek  chorób oczu wykrywany jest podczas rutynowej kontroli wzorku czy badań związanych z doborem szkieł. Zalecane kontrole, jeśli nie ma innych wskazań, powinny się odbywać co kilka lat, przy czym stwierdzenie zmian, bóle w oku czy nagłe pogorszenie wzroku są sugestią do niezwłocznej diagnostyki okulistycznej.

Profilaktyka wzroku 

W Poradni okulistycznej Dolnośląskiego Centrum Medycznego Dolmed we Wrocławiu, oprócz profesjonalnej diagnostyki, podstawą skutecznego leczenia są specjalistyczne konsultacje w szerokim zakresie usług i nowoczesnych zabiegów okulistycznych. W ramach poradni zapewnione jest ponadto rozpoznanie chorób oczu oraz komputerowe badanie wzroku wraz z doborem szkieł korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Specjalistą m. in. chorób oczu, specjalistą w zakresie chirurgii zaćmy jest dr n. med. Aneta Hill-Bator.

W pakiecie usług okulistycznych łączonych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Szczecinie, cennik uwzględnia kilka możliwych konsultacji okulistycznych z dodatkowymi badaniami, by wymienić: konsultacje z badaniem dna oka z pomiarem lub bez, konsultację okulistyczną z pomiarem ciśnienia śródgałkowego bądź z założeniem opatrunku na oczy. Cena podstawowa konsultacji nie obejmuje badań zleconych przez lekarza specjalistę, jednak w cenę badań zawsze wliczona jest konsultacja.

Centrum Zdrowia Eter-Med® w Gdańsku to nowoczesna placówka, w zakresie której pacjenci mogą skorzystać z kompleksowej opieki medycznej świadczonej w ramach NFZ lub będący klientami m. in. Medicover , Allianz oraz  Enel-med. Centrum na miejscu świadczy pełną diagnostykę oczu (badanie ciśnienia oka i pola widzenia, badanie reakcji na oślepienie, komputerowe badanie wzroku) oraz profesjonalny dobór okularów. Konsultacje okulistyczne przeprowadza lek. med. Beata Rachlewicz, specjalista okulistyki. Świadczenia w zakresie okulistyki są odpłatne.

Konsultacje okulistyczne i ocena zmian na dnie oka w przebiegu cukrzycy, nadciśnienia tętniczego i w chorobach neurologicznych, w połączeniu z kwalifikacją do zabiegów operacyjnych tj. usunięcie zaćmy, witrektomia czy zabiegi laserowe, stanowią część zakresu usług, jakie świadczy Grupowa Praktyka Lekarska Lekarzy Okulistów Optomedyk 1 w Toruniu. Placówka przeprowadza ponadto badania diagnostyczne w kierunku m. in. jaskry, jak również świadczy drobne zabiegi usuwania zmian na powiekach typu gradówki czy brodawki. Zespół pięciu specjalistów chorób oczu współtworzy lek. med. Beata Gibas.

Badanie ostrości wzroku czy bezdotykowy lub aplanacyjny  pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego to zakres  podstawowej konsultacji okulistycznej, jaką wykonamy w Centrum Okulistycznym Optimum w Warszawie. Jak wyjaśniają lekarze, nie ma konieczności umawiania się na osobne badanie dna oka, często zlecane w przypadku chorych z cukrzycą czy nadciśnieniem, ponieważ jest to stały element konsultacji. Jej cena obejmuje również drobne zabiegi lub wymianę opatrunkowej soczewki kontaktowej i płukanie dróg łzowych.

W Poradni Okulistycznej Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie możemy skorzystać z konsultacji specjalistycznych w dziedzinie jaskry, chorób siatkówki i rogówki oraz w ramach przygotowania do zabiegów na Oddziale Okulistycznym. Poradnia prowadzi również kompleksowe badania oczu, a wszystkie usługi są objęte kontraktem z NFZ. Zespół medyczny tworzą okuliści: lek. med. Beata Pelc oraz lek. med. Katarzyna Rusin-Kaczorowska. Szpital jest laureatem tytułu najlepszego szpitala na Podkarpaciu wg Rankingu Najlepszych Szpitali "Rzeczpospolitej 2013".

Porównanie cen konsultacji okulistycznych w Polsce i na Litwie

Gabinet zabiegowy w Premium Medical Gabinet zabiegowy w Premium Medical

Cenniki są bardzo zbliżone. W sieci klinik Ophthalmology Clinic Lirema, jakie znajdują się na terenie Kowna, Wilna i Kłajpedy konsultacja ze skierowaniem jest bezpłatna, w pozostałych przypadkach, zapłacimy za nią 30 € (123 zł). Osoby niepełnosprawne oraz emeryci mają rabat i płacą 20 € (82 zł). Konsultacje specjalistyczne z diagnostyką oka są w cenie 60 € (246 zł). 

Konsultacja okulistyczna - ceny w różnych miastach

 • Józefosław od 150 zł
 • Warszawa od 80 zł do 300 zł
 • Kraków od 150 zł
 • Łódź od 80 zł do 180 zł
 • Katowice od 160 zł
 • Białystok od 150 zł
 • Gdańsk od 150 zł do 180 zł
 • Lublin od 70 zł do 100 zł
 • Wrocław od 150 zł do 160 zł
 • Gliwice od 100 zł do 150 zł
 • Gdynia od 150 zł
 • Zielona Góra od 120 zł
Konsultacja okulistyczna cena »

Usługa konsultacja okulistyczna jest najczęściej wykonywana przez okulisty.