Konsultacja okulistyczna Bielsko-Biała i okolice

Synonimy: konsultacja z lekarzem okulistą

Bezpośrednio w Bielsku-Białej nie dysponujemy placówką wykonującą konsultacja okulistyczna, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 5 innych klinik z okolicy Bielska-Białej. Konsultacja okulistyczna można przeprowadzić m.in. w Klinika Magnuccy w Katowicach (49 km od Bielska-Białej) w cenie 120 zł lub w Lens Clinic w Rybniku (48 km od Bielska-Białej) gdzie cena za konsultacja okulistyczna wynosi 200 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

Konsultacja okulistyczna Bielsko-Biała - informacje

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Konsultacja okulistyczna to etap niezbędny w celu rozpoznania schorzeń narządu wzroku, oceny postępu choroby oraz wyboru najbardziej optymalnego sposobu jej leczenia. Pozwala nie tylko skorygować pewne nieprawidłowości w zakresie narządu wzroku we wczesnym okresie ich rozwoju, ale również prewencyjnie podjąć działania, ograniczające pogorszenie wzroku. W zależności od oferty, elementem konsultacji są określone badania okulistyczne.

Profilaktyka wzroku – kompleksowa wizyta u okulisty w Bielsku-Białej

Konsultacja okulistyczna Specjalisty Chorób Oczu z refraktometrią (komputerowym badaniem wzroku), z badaniem ostrości wzroku z doborem okularów oraz z tonometrią aplanacyjną (pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego) to część bogatej oferty Specjalistycznej Poradni Okulistycznej Okulus. W zakresie wizyty wykonać można również badanie dna oka bądź – w ramach konsultacji rozszerzonej – perymetrię statyczną (badanie pola widzenia) oraz badanie przedniej części oka w lampie szczelinowej. Cennik obejmuje również wizytę rozszerzoną z płukaniem kanalików oraz wizytę kwalifikacyjną do badań i zabiegów chirurgicznych.

Pacjenci z planowanych zapisów są konsultowani u okulisty w Poradni Okulistycznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i na podstawie wystawionego skierowania, angiografii fluoresceinowej, USG oraz perymetrii, kwalifikowani są do zabiegów laserowych na siatkówce i przednim odcinku gałki ocznej. Oferta terapeutyczna placówki obejmuje pacjentów z retinopatią cukrzycową, chorobami naczyń siatkówki, odwarstwieniem siatkówki czy zaćmą wtórną. Według wskazań, pacjenci z leczenia stacjonarnego czy zachowawczego w kierunku m. in. zaćmy, jaskry czy zeza, kierowani są również na Oddział Okulistyczny.

Od 2001 r. swoje usługi świadczy Poradnia Okulistyczna Beskidzkiego Centrum Medycznego, która posiada nowoczesne zaplecze diagnostyczne oraz wyspecjalizowaną kadrę medyczną, dzięki której ofertę placówki stanowią również konsultacje profesorskie dla dzieci i dorosłych. Zakres wizyty i badań okulistycznych obejmuje ponadto profilaktykę i leczenie chorób oczu, dobór okularów i soczewek kontaktowych, mikroskopię endotelialną, a także USG gałki ocznej i tonometrię. Wszystkie usługi medyczne świadczone są nieodpłatnie w ramach kontraktu z NFZ bądź komercyjnie. 

Konsultacja i badania okulistyczne w Bielsku-Białęj i w USA – ceny

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

Ceny badań oczu mogą się różnić w zależności od regionu, rodzaju badań oraz tego, czy wykonuje je optyk czy okulista. Jak podaje serwis All About Vision.com, cena konsultacji okulistycznej w USA waha się od 50 $ (190 zł) zwykle w sklepie lub sieci optycznej, do 100 $ (380 zł) w klinice bądź w prywatnym gabinecie specjalisty. W Bielsku-Białej cena konsultacji okulistycznej oscyluje wokół 100 zł.

Konsultacja okulistyczna - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Warszawa od 80 zł do 250 zł
 • Kraków od 100 zł do 200 zł
 • Łódź od 80 zł do 140 zł
 • Poznań od 150 zł
 • Gliwice od 100 zł do 150 zł
 • Lublin od 70 zł do 100 zł
 • Katowice od 120 zł do 160 zł
 • Kielce od 100 zł do 180 zł
 • Gdańsk od 140 zł do 170 zł
 • Częstochowa od 120 zł do 150 zł
 • Szczecin od 150 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja okulistyczna w Bielsku-Białej jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska