Konsultacja okulistyczna Gdańsk

konsultacja z lekarzem okulistą

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Konsultacja okulistyczna Gdańsk - informacje

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Okulista to lekarz, zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu, jak również budową oraz funkcjonowaniem narządu wzroku. Osoby, które zaczynają widzieć niewyraźnie bądź odczuwają ból czy zmęczenie oczu, powinny udać się na konsultacje do poradni okulistycznej. Na początku lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, w trakcie którego pyta o objawy, występujące u pacjenta. Następnie przechodzi zwykle do testu ostrości wzroku (w przypadku słabej ostrości wzroku potrzebne będą okulary), mierzenia ciśnienia wewnątrzgałkowego i dokładnego badania oka. Na podstawie dokładnego badania oka ustala konkretną wadę wzroku i wypisuje receptę na odpowiednie szkła korekcyjne. W przypadku stwierdzenia poważniejszej nieprawidłowości narządu wzroku może skierować pacjenta na dalsze badania, w tym na USG gałki ocznej.

Gdzie w Gdańsku odbywają się konsultacje okulistyczne?

Osoby z problemami wzroku może przyjąć w swoim gabinecie okulista dr n. med. Maciej Gawęcki, który zajmuje się głównie obrazową diagnostyką okulistyczną. W jej ramach wykonuje angiografię fluoresceinową oraz iniekcje doszklistkowe przy leczeniu AMD, zakrzepów naczyń i cukrzycy. Przeprowadza też tomografię siatkówki SOCT oraz podstawowe badania wzroku. Dr Gawęcki jest autorem artykułu „Diplopia as the Complication of Cataract Surgery” oraz książki „Angiografia fluresceinowa i indocyjaninowa. Praktyczny podręcznik”. W 2001 roku obronił pracę doktorską „Niedowidzenie bez zeza w badaniach klinicznych”.

Konsultacja okulistyczna znajduje się także w ofercie Profesorskiego Centrum Okulistyki Optimum. Placówkę tworzy zespół akademickich lekarzy o różnych specjalizacjach okulistycznych. Wykonują oni spektralną tomografię siatkówki za pomocą tomografu 3D SOCT 2000 oraz angiografię fluorosceinową z wykorzystaniem systemu Funduskamera FF 450 Plus. Ponadto, w placówce przeprowadza się leczenie operacyjne zaćmy oraz jaskry, laserową korekcję wad wzroku, a także diagnostykę i leczenie zakrzepów żył siatkówki.

Na konsultacje okulistyczne można się wybrać do gabinetu dr n. med. Anny Jurskiej-Jaśko, specjalistki w zakresie okulistyki. Jest ona członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Specjalizuje się w opiece okulistycznej nad osobami, cierpiącymi na retinopatię cukrzycową i schorzenia siatkówki centralnej. W ramach diagnostyki oczu przeprowadza optyczną koherentną tomografię siatkówki centralnej oraz tarczy nerwu wzroku, wykonuje też zastrzyki, zawierające preparaty anty-VEGF, do komory ciała szklistego oka, oraz usuwa zmiany skórne powiek.

Ceny konsultacji okulistycznej w Polsce i w Anglii

Kadra w Perfect Medica Kadra w Perfect Medica
W Manchester Center for Vision konsultacja okulistyczna kosztuje 225 £ (około 1 200 zł). W gdańskich ośrodkach medycznych natomiast ceny za tę samą procedurę rozpoczynają się już od 150 zł.

Konsultacja okulistyczna - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Józefosław od 150 zł
 • Warszawa od 80 zł do 300 zł
 • Kraków od 150 zł
 • Łódź od 80 zł do 180 zł
 • Katowice od 160 zł
 • Białystok od 150 zł
 • Lublin od 70 zł do 100 zł
 • Wrocław od 150 zł do 160 zł
 • Gliwice od 100 zł do 150 zł
 • Gdynia od 150 zł
 • Rzeszów od 150 zł
Konsultacja okulistyczna cena »

Usługa konsultacja okulistyczna w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja okulistyczna w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Wejherowo oraz Starogard Gdański.