Konsultacja okulistyczna Katowice

konsultacja z lekarzem okulistą

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Konsultacja okulistyczna Katowice - informacje

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Częstotliwość wizyt kontrolnych u okulisty zależy m.in. od tego, czy pacjent na co dzień nosi soczewki kontaktowe lub okulary. Osoby, które nie zauważają zmian w obrębie narządu wzroku, na konsultację okulistyczną powinny umawiać się raz na 2-3 lata. W trakcie wizyty konsultacyjnej okulista przeprowadza badanie wzroku (np. komputerowe badanie wzorku czy badanie ciśnienia wewnątrz oka) i zbiera wywiad. W razie konieczności może zlecić wykonanie dodatkowych badań, m.in. USG oka. Następnie na podstawie wyników badań i informacji pozyskanych od pacjenta ustala rozpoznanie i opracowuje ścieżkę leczenia.

Gdzie w Katowicach można się umówić na konsultację okulistyczną?

Konsultacja okulistyczna widnieje w ofercie praktykującego w Katowicach okulisty dr n. med. Krzysztofa Ochalika. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. Tytuł jego pracy doktorskiej brzmi: „Korekcja wysokiej krótkowzroczności przedniokomorymi soczewkami fakijnymi”. Dr Ochalik oferuje szeroki wachlarz usług: zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem jaskry, wykonuje zabiegi laserowe, np. irydotomię, leczy też zaćmę – proponuje klientom wszczepy soczewek torycznych.

W Katowicach prywatną praktykę prowadzi okulista lek. med. Wojciech Mańkowski. Również do niego można umówić się na konsultację okulistyczną. Ukończył on Akademię Medyczną w Katowicach, zdobył również specjalizację II stopnia w zakresie okulistyki. Zawodu uczył się m.in. w Banku Tkanek Oka w Katowicach, odbył też staż w Collegio Borromeo we Włoszech. Poza konsultacjami okulistycznymi u doktora Mańkowskiego można poddać się leczeniu m.in. dalekowzroczności i krótkowzroczności, jaskry i zaćmy.

Na konsultację okulistyczną, obejmującą komputerowe badanie wzroku można umówić się również w katowickiej placówce Optimed. Funkcjonuje ona od 1999 r., a zatrudnieni w niej specjaliści oferują szeroki wachlarz usług, m.in. diagnostykę jaskry za pomocą tonometru aplanacyjnego i gonioskopii. W ofercie placówki znajduje się również pomiar bezkontaktowy, bezkontaktowy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego czy ultrasonografia oka. Kompleksową pomoc w Optimed otrzymają też osoby słabowidzące.

Porównanie cen konsultacji okulistycznych w Polsce i Wielkiej Brytanii

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

W katowickich placówkach za konsultację okulistyczną trzeba zapłacić od 100 do 150 zł. W Eye Problems UK Eye Specialist in Manchester & Cheshire w Manchesterze cena konsultacji okulistycznej zależy od tego, czy jest to pierwsza, czy kolejna wizyta. Za pierwszą konsultację okulistyczną trzeba zapłacić 225 funtów (ok. 1 350 zł), za kolejne 125 funtów (ok. 750 zł).

Konsultacja okulistyczna - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 120 zł do 160 zł
 • Józefosław od 150 zł
 • Warszawa od 80 zł do 300 zł
 • Kraków od 100 zł do 222 zł
 • Łódź od 80 zł do 180 zł
 • Gliwice od 100 zł do 150 zł
 • Białystok od 150 zł
 • Kielce od 100 zł do 180 zł
 • Gdańsk od 150 zł do 170 zł
 • Poznań od 150 zł
 • Lublin od 70 zł do 250 zł
 • Częstochowa od 120 zł do 150 zł
Konsultacja okulistyczna cena »

Usługa konsultacja okulistyczna w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja okulistyczna w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Jaworzno oraz Jastrzębie-Zdrój.

Autor: