Konsultacja okulistyczna Kraków

konsultacja z lekarzem okulistą

Konsultacja okulistyczna Kraków - informacje

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała
Podczas konsultacji okulistycznej lekarz wykonuje podstawowe badanie wzroku, w trakcie którego diagnozuje pacjenta, a w razie potrzeby przeprowadza dodatkowe badania diagnostyczne jak np. test Schirmera (badanie wydzielania łez), badanie przezierności ośrodków optycznych lub gonioskopię (badanie kąta przesączania, przy podejrzeniu jaskry). W przypadku określenia wady wzroku, okulista przedstawia możliwości leczenia, przepisuje szkła korekcyjne, a także kieruje na zabiegi okulistyczne.

Wizyta u lekarza okulisty w Krakowie

Na konsultację do okulisty można umówić się do dr n. med. Anny Klonowskiej, która swój staż specjalizacyjny odbywała w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zawodowo interesuje się leczeniem jaskry, a także okulistyką dziecięcą . Jej gabinet prywaty wyposażony jest w sprzęt do diagnostyki oka m.in. SOCT Copernicus HR - aparat służący do tomografii optycznej, czy perymetr komputerowy, który ocenia pole widzenia. Podczas wizyty możliwe są także badania typu tonometria aplanacyjna i skiaskopia.

Pacjenci zmagający się ze schorzeniami oka na prywatną wizytę mogą udać się do gabinetu okulistycznego OKOAKCENT, który prowadzi dr n. med. Marek Hanarz, specjalista chorób oczu. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Szpitalu Okulistycznym w Witkowicach, Klinice Okulistycznej w Krakowie, a także za granicą - na oddziale okulistycznym Szpitala w St.Polten, w Austrii. W OKOAKCENT oferuje konsultacje w zakresie diagnozowania i leczenia m.in. jaskry i zaćmy, chorób nerwu wzrokowego czy zwyrodnienia plamki żółtej i siatkówki (AMD). W celu prawidłowego zdiagnozowania pacjenta wykonuje badania diagnostyczne przy zastosowaniu urządzeń takich jak: autokeratorefrkatometr GRK-1, polomierz komputerowy Centerfield 2 Oculus, jak również tomograf komputerowy oka TOPCON 3D Maestro.

Konsultacja okulistyczna w Krakowie może być przeprowadzona także u dr n. med. Krzysztofa Morawskego, okulisty, prowadzącego prywatny Gabinet Okulistyki i Laseroterapii. Doktor odbył międzynarodowe praktyki zawodowe, w tym Vitreoretinal Surgery Training u prof. Rizzo we Włoszech oraz Anti-VEGF Treatment In Macular Diseases w Szwajcarii. Specjalizuje się w leczeniu chorób siatkówki i plamki oka. Przeprowadza operacje chirurgiczne na oku, zabiegi laseroterapii, wykonuje także iniekcje doszklistkowe. Posiada doświadczenie w leczeniu wzroku u dzieci (leczenie siatkówczaka, retinopatii wcześniaków). Podczas konsultacji wykonuje badania diagnostyczne oka, kwalifikuje pacjentów do leczenia operacyjnego, a także leczy i koryguje wady wzroku.

Okulista za granicą droższy niż w Polsce

Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała

Za wizytę u lekarza okulisty w Eye Problems UK trzeba zapłacić 225 £ (ponad 1 400 zł), natomiast w Krakowie cena konsultacji to 150 zł.

Konsultacja okulistyczna - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 100 zł do 222 zł
 • Józefosław od 150 zł
 • Warszawa od 80 zł do 300 zł
 • Łódź od 80 zł do 180 zł
 • Katowice od 120 zł do 160 zł
 • Białystok od 150 zł
 • Gdańsk od 150 zł do 180 zł
 • Lublin od 70 zł do 250 zł
 • Wrocław od 150 zł do 160 zł
 • Gliwice od 100 zł do 150 zł
 • Gdynia od 150 zł
 • Zielona Góra od 120 zł
Konsultacja okulistyczna cena »

Usługa konsultacja okulistyczna w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja okulistyczna w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.