Konsultacja onkologiczna profesorska

Lekarze wykonujący konsultacja onkologiczna profesorska

Posiadamy w ofercie 1 specjalistów w 2 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa konsultacja onkologiczna profesorska jest najczęściej wykonywana przez chirurga onkologa i onkologa klinicznego.

prof. dr hab. Andrzej Deptała

onkolog kliniczny, hematolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Medic House

Konsultacja onkologiczna profesorska - informacje

W przypadku schorzeń onkologicznych konsultacje z różnymi specjalistami z dziedziny onkologii są niezwykle istotne. Dzięki nim można kompleksowo przyjrzeć się chorobie, co daje większe szanse na jej pokonanie. Jednymi z tym konsultacji są wizyty u profesorów.

Profesorska porada niezwykle cenna

Krakowskie Centrum Medyczne oferuje specjalistyczne konsultacje profesorów i docentów, wśród których można wymienić konsultacje z zakresu onkologii. Udziela ich tutaj prof. nadzw. dr hab. n. med. Marek Pawlicki, specjalista onkologii (II stopnia od 1965 roku), chemioterapii nowotworów (II stopnia od 1984 roku) oraz onkologii klinicznej (od 2003 roku). Profesor pracuje także w Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie (Oddział w Krakowie) oraz w Klinice Chemioterapii w Krakowie. Podczas konsultacji udziela niezbędnych porad, a także kieruje na odpowiednie leczenie zachowawcze lub operacyjne - w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Europejskie Centrum Medyczne znajdujące się w Warszawie posiada Poradnię Onkologiczną, gdzie pacjent może spotkać się na specjalistycznej konsultacji onkologicznej z profesorem. Oprócz wywiadu lekarskiego i zbadania pacjenta profesor zastosuje leczenie i skieruje na dodatkowe badania. Lekarzem tym jest prof. dr hab. n. med. Andrzej Deptała, specjalista chorób wewnętrznych (II stopnia do 1992 roku), hematologii (II stopnia od 1995 roku) oraz onkologii klinicznej (od 2003 roku), który z zakresu swoich specjalizacji szkolił się za granicą, np. w  Brander Cancer Research Institute New York Medical College w Nowym Jorku oraz w w Leukemia Research Unit Hammersmith Hospital w Londynie.

Na profesorskich konsultacjach z dziedziny onkologii można się także spotkać ze specjalistą w Centrum Medycznym Spychalscy mieszczącym się w Środzie Wielkopolskiej. Tutaj w trakcie konsultacji zostaną przeprowadzone badania profilaktyczne przy podejrzeniu nowotworu, opieka nad pacjentem w trakcie leczenia onkologicznego oraz skierowanie na diagnostykę obrazową, pobieranie wycinków czy badania genetyczne. Konsultacji udziela prof. dr. hab. n. med. Rodryg Ramlau, specjalista radioterapii onkologicznej (I stopnia od 1991 roku), chemioterapii nowotworów (II stopnia od 1994 roku) oraz onkologii klinicznej (od 2003 roku), który zdobywał swoje umiejętności i pogłębiał wiedzę, pracując na Oddziale Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu (lata 1995-2014).

Regionalny Ośrodek Onkologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi oferuje podczas wizyty konsultacyjnej profesorskiej pomoc, poradę i skierowanie na niezbędne badania. W razie potrzeby pacjent kierowany jest na odpowiedni oddział szpitala na leczenie (np. Oddział Radioterapii i Onkologii Ogólnej) lub na zabieg onkologiczny (na Oddział Chirurgii Onkologicznej). Pomocy na konsultacjach i w szpitalu udziela prof. nadzw. dr hab. n. med. Zbigniew Morawiec, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1979 roku) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 1982 roku). Pełni on funkcję wojewódzkiego konsultanta województwa łódzkiego z zakresu chirurgii onkologicznej.

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego - Ośrodek Badawczo Rozwojowy we Wrocławiu można przyjść m.in. na konsultację do profesora onkologa. Zostanie tutaj pacjentowi udzielona podstawowa pomoc w przypadku podejrzenia lub wykrycia raka, a w razie potrzeby skierowanie na zabieg operacyjny na Oddział Chirurgii Onkologicznej. Pacjentom pomaga prof. dr hab. n. med. Wojciech Witkiewicz, specjalista chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, angiologii i transplantologii klinicznej, który w swojej praktyce lekarskiej zajmuje się leczeniem nowotworów piersi, skóry, tkanek miękkich a także przewodu pokarmowego i innych.

W Gabinecie Onkologicznym w Szczecinie można zasięgnąć porady profesora podczas spotkania z nim na wizycie specjalistycznej. Każdy przypadek jest przez profesora dokładnie zbadany, a leczenie dostosowuje on indywidualnie do każdego pacjenta. Tym profesorem jest prof. dr hab. n med. Piotr Wysocki, specjalista onkologii klinicznej od 2007 roku, który pracował w Wielkopolskim Centrum Onkologii i Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w latach 2000-2014 oraz szkolił się za granicą w USA (Bufallo) i Kanadzie (Toronto).

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…