Wczytaj więcej wyników

Konsultacja ortodontyczna - informacje

Sprzęt medyczny w Dentim Clinic Sprzęt medyczny w Dentim Clinic

Ortodonta jest lekarzem zajmującym się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo- twarzowych. Terapia ortodontyczna wpływa nie tylko na estetykę ustawienia zębów względem siebie, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy. Leczenie ortodontyczne często wiąże się z koniecznością noszenia aparatu ortodontycznego (tzw. aparatu na zęby). Aparaty ortodontyczne dzielimy na stałe i ruchome, są one indywidualnie dopasowywane do potrzeb konkretnego pacjenta. Podczas konsultacji ortodontycznej lekarz wykonuje najczęściej szczegółowe badanie polegające na pobraniu wycisków na modele diagnostyczne, wykonaniu fotografii zgryzu i twarzy oraz zgromadzeniu dokumentacji RTG. 

Placówki w Polsce, w których odbyć można konsultację ortodontyczną

MAGODONCJA to gabinet dentystyczny w Warszawie, który ma w swojej ofercie konsultacje o leczenie ortodontyczne. W gabinecie stosowane są różne rodzaje stałych aparatów na zęby, w tym aparat metalowy, porcelanowy oraz kryształowy, które różnią się między sobą materiałami, z których wykonywane są zamki. W przypadku aparatów metalowych zamki wykonane są z metalu (bez dodatku niklu)), natomiast w przypadku aparatu kryształowego zamki zrobione są z nieodbijającego światła monokryształu, który zapewnia bardzo estetyczny wygląd całego aparatu.

W Katowicach na konsultację z zakresu ortodoncji można udać się do Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej Roman Borczyk. W placówce oprócz tradycyjnych stałych aparatów na zęby założyć można m.in. aparat lingwalny (językowy), mocowany od językowej strony zębów, dzięki czemu pozostaje całkowicie niewidoczny podczas całego procesu leczenia. Ten typ aparatu projektowany jest komputerowo indywidualnie pod potrzeby każdego pacjenta. Polecany jest osobom, które ze względu np. na rodzaj wykonywanego przez siebie zawodu nie mogą pozwolić sobie na noszenie widocznego aparatu ortodontycznego.

W Sopocie znajduje się gabinet iDENTICAL Klinika Pięknego Uśmiechu, do którego udać się można w celu zasięgnięcia porady ortodontycznej. Placówka ma w swojej ofercie różne typy aparatów ortodontycznych, w tym aparat samoligaturujący (aparat z zamkami „samozamykającymi”), polecany dla osób którym zależy na skróceniu czasu noszenia aparatu na zębach oraz podwyższenia komfortu w czasie leczenia ortodontycznego. W przypadku tego aparatu nie stosuje się ligatur (gumek przytwierdzających drut do zamka).

Porównanie cen konsultacji ortodontycznej w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Rewadent Gabinet zabiegowy w Rewadent
W klinice MY MEDYK Dental&Medical Centre w Londynie (Wielka Brytania) za konsultacje z zakresu ortodoncji zapłacić trzeba 60 funtów (ok.360 zł), natomiast w Katowicach ta sama usługa kosztuje 50 zł.

Konsultacja ortodontyczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 60 zł do 240 zł
 • Kraków od 50 zł do 240 zł
 • Wrocław od 79 zł do 200 zł
 • Łódź od 50 zł do 390 zł
 • Poznań od 100 zł do 200 zł
 • Katowice od 80 zł do 220 zł
 • Gdańsk od 50 zł do 100 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 170 zł
 • Rzeszów od 100 zł
 • Toruń od 100 zł
 • Szczecin od 100 zł
Konsultacja ortodontyczna cena »

Usługa konsultacja ortodontyczna jest najczęściej wykonywana przez ortodontę.