Konsultacja ortopedyczna Katowice

Synonimy: konsultacja specjalisty ortopedy

Filtruj wyniki
Katowice  ul. Żelazna 1

Poradnia Chorób Stopy

ocena 4.4 / 5 (18 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Fachowa opieka, miła atmosfera" 

Oferujesz konsultacja ortopedyczna w Katowicach?

Pacjenci z Katowic wybierają także placówki z Mysłowice (12 km od centrum Katowic)

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Żory  ul. Bankowa 2

Sport Klinika

ocena 4.7 / 5 (6 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Rzeczowa konsultacja. Określono mi różne warianty postępowania. O zabiegu, który został opisany w trakcie wizyty, zadecydujemy w innym terminie po skończonym leczeniu zachowawczym. Konsultacja w pełni mnie usatysfakcjonowała." 

Konsultacja ortopedyczna Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera

Konsultacja ortopedyczna polega na rozpoznaniu i leczeniu dolegliwości w obrębie narządu ruchu. Ortopeda zajmuje się schorzeniami układu szkieletowo-więzadłowego, urazami mięśni, stawów i nerwów. Do ortopedy często zgłaszają się pacjenci z problemami m.in. stawu biodrowego, stawu kolanowego lub kręgosłupa. Niektóre gabinety wyposażone są w sprzęt do diagnostyki obrazowej (np. USG, RTG, rezonans magnetyczny), dzięki czemu badania mogą być wykonane już podczas wizyty. Po rozpoznaniu choroby czy urazu lekarz proponuje indywidualną metodę leczenia i w razie potrzeby kwalifikuje pacjenta do zabiegu operacyjnego.

Gdzie w Katowicach można udać się na wizytę do ortopedy

W Katowicach konsultację z zakresu ortopedii oferuje Specjalistyczna Praktyka Lekarska Delta, prowadzona od 2008 roku przez dr n. med. Andrzeja Barczyńskiego, specjalistę ortopedii i traumatologii. Jest absolwentem studiów medycznych w Państwowym Instytucie Medycznym St. Petersburgu. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas praktyk m.in. w Instytucie Naukowo-Badawczym Ortopedii Dziecięcej im. Turnera w St. Petersburgu, jak również pracując na Oddziale Klinicznym Ortopedii Szpitala Górniczego w Sosnowcu. W zakresie ortopedii szczególnie interesuje się chorobami stawów i kręgosłupa, a także wadami wrodzonymi i nabytymi układu ruchu. Specjalizuje się w leczeniu zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

Prywatna konsultacja ortopedyczna możliwa jest także w Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Bonifraterskiego Ośrodka Zdrowia przy Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach. Podczas spotkania konsultowane są problemy dotyczące m.in. schorzeń i urazów kręgosłupa, stawów kończyn, a także schorzeń żeber i klatki piersiowej. W gabinecie przeprowadzane są także kwalifikacje do zabiegów w zakresie chirurgii urazowo-ortopedycznej (np. zabiegów korekcyjnych kończyn, endoprotezoplastyki, artroskopii). Poradnia posiada własny aparat do tomografii komputerowej oraz urządzenie do przeprowadzenia badania ultrasonograficznego.

W Katowicach na osiedlu Książęcym przyjmuje ortopeda i traumatolog lek. med. Witold Miecznikowski. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, a praktyki zawodowe odbywał w Royal Postgraduate Medical School, Hammersmith Hospital, w Londynie i Ealing Hospital, także w Londynie. Oferuje on konsultacje z zakresu wad postawy, urazów kręgosłupa i kończyn, a także terapię osoczem bogato płytkowym (np. w obrębie stawów, pleców, barku. Podczas wizyty wykonuje badania USG narządu ruchu, a także przeprowadza punkcje i blokady stawów przy zastosowaniu np. kwasu hialuronowego (preparaty Orthovisc oraz Ost).

Konsultacja u lekarza ortopedy za granicą

Sprzęt medyczny w Centrum Zdrowia Sanvita Sprzęt medyczny w Centrum Zdrowia Sanvita

Za wizytę u ortopedy w Northwest Orthopaedic Specialists w Spokane w stanie Waszyngton trzeba zapłacić 185 $ (ponad 730 zł), podczas gdy cena konsultacji w Katowicach jest znacznie niższa i wynosi 120 zł.

Konsultacja ortopedyczna - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 100 zł do 200 zł
 • Warszawa od 80 zł do 300 zł
 • Kraków od 100 zł do 220 zł
 • Łódź od 80 zł do 200 zł
 • Poznań od 100 zł do 350 zł
 • Wrocław od 120 zł do 200 zł
 • Szczecin od 100 zł do 300 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 200 zł
 • Gliwice od 100 zł do 150 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 180 zł
 • Gdynia od 200 zł do 250 zł
 • Lublin od 100 zł do 160 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja ortopedyczna w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja ortopedyczna w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno oraz Jastrzębie-Zdrój.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska