Konsultacja periodontologiczna

Synonimy: konsultacja specjalisty periodontologa

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Konsultacja periodontologiczna - informacje

Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich

Periodontologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem przyzębia, czyli chorób zęba i tkanek wokół niego. Źródłem tego typu dolegliwości mogą być np. próchnica, nieprawidłowe uzupełnienie protetyczne czy palenie papierosów. Sygnałem ostrzegawczym są przede wszystkim krwawienie dziąseł, przykry zapach z ust oraz uczucie ruszającego się zęba. Konsultacja periodontologiczna to pierwszy etap leczenia. Kolejnymi krokami jest higienizacja (m.in. leczenie próchnicy, korekta zgryzu czy leczenie kanałowe), faza korekcyjna (w tym ostateczne leczenie protetyczne i zabiegi chirurgiczne) oraz końcowy etap podtrzymujący (mający na celu przede wszystkim zapobieganie nawrotowi choroby).

Konsultacja periodontologiczna - szukamy specjalisty periodontologa

Periodontolog lek. dent. Karolina Michalska-Bałagan przeprowadza konsultacje  periodontologiczne w Krakowie. Jest absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła kursy Podstawy chirurgii periodontologicznej oraz mikrochirurgii i Chirurgia periodontologiczna. Uczestniczyła także w konferencji naukowej Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej a także szkoleniu Promocja zdrowia w periodontologii. Należy do Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego.

W Bydgoszczy na konsultację periodontologiczną można umówić się do lek. dent. Mieczysławy Przybylskiej-Sikorskiej, specjalisty w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Wiedzę teoretyczną poszerza na licznych szkoleniach, w tym m.in. Periodontologia - lusterko współczesnej stomatologii. W ramach leczenia periodontologicznego oferuje usuwanie kamienia nazębnego, leczenie przeciwzapalne oraz chirurgiczną regenerację tkanek przyzębia. Ponadto wykonuje zabiegi profilaktyczne, np. piaskowanie, lakierowanie i lakowanie zębów preparatami fluoru oraz leczenie ozonem wczesnej próchnicy.

Konsultacji periodontologicznych w Rabieniu, oddalonym od Łodzi o ok. 15 km, udziela dr n. med. Agata Furmanek-Kostulska. W 2004 r. kończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a w 2014 r. uzyskała specjalizację z zakresu periodontologii. Tytuł dr n. med. zdobyła dzięki pracy pt. Ocena kliniczna przydatności żelu z koenzymem Q10 w leczeniu chorób przyzębia. Brała udział w kursie medycznym Leczenie chirurgiczne i niechirurgiczne powtarzane w chorobach przyzębia. Posiada także zaświadczenie ukończenia szkolenia dotyczącego leczenia chirurgicznego przy problemach śluzówkowo-dziąsłowych.

Ile trzeba zapłacić za konsultację periodontologiczną w Polsce i za granicą?

Kadra w Centrum Stomatologii Śmieleccy Kadra w Centrum Stomatologii Śmieleccy

W Polsce za konsultację periodontologiczną trzeba zapłacić 50-150 zł. Za wizytę u specjalisty periodontologa w Perio - Implant Maidstone Periodontology & Dental Implant Clinic w Grove Green w Anglii trzeba natomiast zapłacić 120 £ (ok. 700 zł).

Konsultacja periodontologiczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 100 zł do 200 zł
 • Wrocław od 50 zł do 150 zł
 • Gliwice od 50 zł do 100 zł
 • Gdańsk od 50 zł do 80 zł
 • Łódź od 80 zł
 • Kraków od 200 zł
 • Lublin od 100 zł
 • Poznań od 50 zł do 200 zł
 • Olsztyn od 50 zł do 100 zł
 • Białystok od 70 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł
 • Katowice od 100 zł do 150 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja periodontologiczna jest najczęściej wykonywana przez periodontologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska