Konsultacja proktologiczna

Synonimy: konsultacja z lekarzem proktologiem

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Konsultacja proktologiczna - informacje

Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera

Na lekarską konsultację proktologiczną mogą przyjść pacjenci podejrzewający u siebie schorzenie odbytu lub odbytnicy. Specjalista zdiagnozuje problem i wyznaczy odpowiedni kierunek leczenia. 

Na konsultację z zakresu proktologii

W Gabinecie Chirurgicznym Kolmed w Szczecinie pacjent, z problemami natury proktologicznej, może umówić się na konsultację specjalistyczną. Lekarz wyleczy tutaj żylaki odbytu różnymi metodami tj. metoda Barrona, Fergusona czy Milligana-Morgana. Zajmie się także leczeniem szczeliny odbytu, a także zastosuje odpowiednie leczenie przy nietrzymaniu stolca. Specjalistą tym jest dr n. med. Jerzy Lubikowski, chirurg ogólny i transplantolog. Swoje doświadczenie chirurgiczne, również z dziedziny proktologii, zdobywał w ośrodkach w Polsce oraz za granicą, m.in. w Niemczech i Holandii. Odbył także szkolenie z chirurgii proktologicznej w 2012 roku w Pododdziale Chirurgii Proktologicznej Szpitala Na Solcu w Warszawie.

W Ośrodku Diagnostyczno-Chirurgicznym Proktosonomed mieszczącym się w Lublinie na konsultacje proktologiczne można umówić się  do dr. n. med. Adama Jamroża, specjalisty chirurgii ogólnej i onkologicznej, który doświadczenie chirurgiczne (również z zakresu proktologii) zdobywał w  I Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego Akademii Medycznej w Lublinie. Jego szczególne zainteresowania zawodowe to m.in. chirurgia jelita grubego i proktologia. W Proktosonomedzie pacjent może poddać się leczeniu chorób kanału odbytu i odbytnicy, tj. świąd odbytu, guzki krwawnicze, kłykciny kończyste czy nowotwory odbytnicy i odbytu.

Gabinet Chirurgiczno-Proktologiczny Jarosław Małys w Gdyni oferuje m.in. specjalistyczne konsultacje proktologiczne, w czasie których lekarz wraz z pacjentem ustali odpowiednie leczenie schorzeń proktologicznych. Lekarz wykonuje tutaj nieoperacyjne leczenie hemoroidów (metodą Barrona), zajmie się usunięciem polipów odbytu oraz torbieli włosowatych. Wykona takie zabiegi, jak: retroskopię i anoskopię. Lekarzem tym jest dr Jarosław Małys, specjalista chirurgii ogólnej I i II stopnia (od 1999 oraz 2004 roku), który odbył wiele kursów i szkoleń specjalistycznych m.in. w 2011 roku z zakresu leczenia chirurgicznego przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.

W Centrum Medycyny Specjalistycznej On Clinic w Chorzowie działa Poradnia Proktologiczna, w której można umówić się na konsultacje do specjalisty proktologa. Wykona on badania tj. kolonoskopia czy USG transrektalne. Zdiagnozuje i podejmie leczenie w przypadku choroby hemoridalnej, szczelinie odbytu czy ropni i przetok okołodbytniczych. Lekarzem tym jest dr Dariusz Stępień, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 2002 roku) oraz proktolog. Specjalizuje się w zabiegach endoskopii (kolonoskopia). Doświadczenie w swojej dziedzinie zdobywał m.in. w Szpitalu Pod Bukami, pracując w Gabinecie Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej (usługi z zakresu leczeniu żylaków odbytu i kolonoskopii).

W Gabinecie Prywatna Praktyka Internistyczna dr Artur Jurczyszyn w Krakowie pacjent na specjalistycznej konsultacji proktologicznej uzyska poradę a lekarz wyznaczy odpowiedni kierunek leczenia w przypadku schorzeń proktologicznych, m.in. w przypadku przewlekłych samoistnych zespołów bólowych odbytu i odbytnicy, świądu odbytu oraz przy hemoroidach. W leczeniu tych ostatnich stosowana jest tutaj metoda Hemoron. Specjalistą zajmującym się takimi i innymi zabiegami jest dr n. med. Artur Jurczyszyn, specjalista chorób wewnętrznych (od 2000 roku) oraz hematolog (od 2007 roku). Posiada bogate doświadczenie w swoich dziedzinach zdobyte w polskich i zagranicznych ośrodkach, a także dodatkowe umiejętności z zakresu m.in.  proktologii - diagnostyka i terapia choroby hemoroidalnej przy pomocy metody Hemoron.

W Dolnośląskim Centrum Medycznym Dolmed we Wrocławiu z różnych konsultacji medycznych, można wybrać konsultacje specjalisty z zakresu proktologii. Lekarz tutaj w celu ustalenia schorzenia wykonuje badanie per rectum oraz rektoskopię. Następnie zleca odpowiednie leczenie w przypadku polipów, ropni i przetok. Wykonuje także zabiegi kriochirurgiczne oraz zabiegi gumkowania hemoroidów. Lekarzem tym jest dr n. med. Leszek Spytkowski, specjalista chirurgii ogólnej I i II stopnia, który umiejętności i wiedzę z zakresu proktologii zdobywał na stażach naukowych w Niemczech i Austrii.

Cena wizyty konsultacyjnej u proktologa w Polsce i za granicą

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

W polskich gabinetach proktologicznych cena wizyty proktologicznej waha się pomiędzy 80-200 zł. W Anglii za taką wizytę trzeba zapłacić £70 w Tooting Meddical Centre w Londynie.

Konsultacja proktologiczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 120 zł do 250 zł
 • Kraków od 120 zł do 200 zł
 • Łódź od 120 zł do 150 zł
 • Częstochowa od 130 zł do 180 zł
 • Lublin od 100 zł do 150 zł
 • Wrocław od 150 zł do 200 zł
 • Poznań od 200 zł
 • Radom od 110 zł do 150 zł
 • Szczecin od 120 zł do 200 zł
 • Bydgoszcz od 160 zł
 • Gdańsk od 120 zł do 150 zł
 • Toruń od 180 zł do 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja proktologiczna jest najczęściej wykonywana przez proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska