Konsultacja proktologiczna Szczecin

konsultacja z lekarzem proktologiem

Konsultacja proktologiczna Szczecin - informacje

Dom Lekarski - rejestratorki Dom Lekarski - rejestratorki

Osoby cierpiące z powodów dolegliwości dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz odbytu powinny udać się na konsultację proktologiczną. Lekarz proktolog podczas wizyty przeprowadzi dokładny wywiad oraz podejmie niezbędne procedury diagnostyczne, takie jak badania laboratoryjne, USG oraz rektoskopię. Po dokładnym rozpoznaniu specjalista podejmuje decyzję o dalszym leczeniu bądź kieruje pacjenta na zabieg chirurgiczny. Przed wizytą u proktologa pacjent powinien się przygotować i zastosować lewatywę w celu oczyszczenia jelita. Konsultacja proktologiczna pomaga wykryć takie schorzenia jak nowotwór i żylaki odbytu i odbytnicy, wrzodziejące zapalenie odbytu bądź krwiaki okołoodbytnicze. Diagnostyka proktologiczna nie jest bolesna, jednak może powodować dyskomfort. Średni czas trwania wizyty konsultacyjnej to ok 20-30 min.

Konsultacja proktologiczna w Szczecinie

Przy ul. Felczaka znajduje się klinika Hahs, w której można odbyć nie tylko konsultację proktologiczną ale także dalsze leczenie chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego. W ofercie placówki znajduje się bezbolesne leczenie hemoroidów metodą Hemoron, polegającą na zmniejszeniu ukrwienia guzka, a co za tym idzie jego samoistnego odpadnięcia. W placówce można także zdiagnozować inne schorzenia jelita grubego i odbytu, takie jak nowotwory bądź nietrzymanie stolca.

Przy ul. Z. Nałkowskiej w swojej prywatnej praktyce przyjmuje dr n. med. Jerzy Lubikowski, chirurg-proktolog. Zakres usług specjalisty obejmuje zarówno konsultację proktologiczną, jak i diagnostykę oraz leczenie, a także zabiegi z zakresu chirurgii jednego dnia, takie jak np. usuwanie hemoroidów metodami Barrona i Fergusona. W skład konsultacji w gabinecie doktora Lubikowskiego wchodzą zabiegi laparoskopowe oraz operacje guzów i nowotworów jelita grubego. Swoje doświadczenie z zakresu proktologii zdobywał w ośrodkach w Groningen, Leiden i Rotterdamie.

W klinice Asklepios w ramach konsultacji proktologicznej specjaliści wykonują m.in. rektoskopię oraz inne badania diagnostyczne np. USG Doppler. W placówce można wyleczyć przewlekłe zaparcia, wypadanie odbytu i odbytnicy oraz nowotwory dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Prócz tego w ofercie znajduje się leczenie przetoki i szczeliny odbytu metodami małoinwazyjnymi i operacyjnymi oraz przeprowadzą kolonoskopię i manometrię analną.

Cena wizyty u proktologa w Szczecinie

Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Cena konsultacji proktologicznej w szczecińskich klinikach to ok. 100 zł. Cena zmienia się w zależności od przeprowadzonej diagnostyki bądź zastosowanych zabiegów ambulatoryjnych. W zagranicznych klinikach za podobną usługę trzeba zapłacić zdecydowanie więcej. W tunezyjskiej Polyclinique L'Excellence cena konsultacji proktologicznej wynosi 250 euro (ok. 1 094 zł), a w Niemieckim HELIOS Hospital Berlin-Zehlendorf aż 382 euro (ok. 1 672 zł).

Konsultacja proktologiczna - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 170 zł do 200 zł
 • Warszawa od 140 zł do 250 zł
 • Kraków od 120 zł do 250 zł
 • Wrocław od 150 zł do 300 zł
 • Łódź od 120 zł do 300 zł
 • Poznań od 150 zł do 240 zł
 • Częstochowa od 130 zł do 200 zł
 • Lublin od 100 zł do 150 zł
 • Toruń od 180 zł do 300 zł
 • Katowice od 200 zł do 240 zł
 • Białystok od 180 zł do 240 zł
 • Gdańsk od 150 zł do 240 zł
Konsultacja proktologiczna cena »

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja proktologiczna w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.