Wczytaj więcej wyników

Konsultacja reumatologiczna - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Dziedziną medycyny, która zajmuje się rozpoznawaniem, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób reumatycznych (zwyrodnieniowych i zapalnych schorzeń kości, stawów oraz tkanki łącznej) jest reumatologia, a lekarzem specjalistą w tej dziedzinie - reumatolog. Najczęściej występującymi schorzeniami reumatologicznymi są: reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), artroza,  dna moczanowa oraz układowe zapalenie naczyń, do schorzeń reumatologicznych zalicza się także twardzina czy toczeń rumieniowaty – układowy. Konsultacja reumatologiczna przeprowadzana jest na zasadzie wywiadu lekarskiego, podczas którego reumatolog pyta pacjenta o szczegóły, które mogą pomóc mu w rozpoznaniu choroby. Często też lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych, takich jak OB, CRP, morfologia czy badanie moczu, lub badań bardziej zaawansowanych, takich jak RF – czynnik reumatoidalny, oraz zdjęcia radiologiczne.

Gdzie w Polsce można udać się na konsultację reumatologiczną?

Prof. dr hab. n. med. Jan Krzysztof Łącki jest specjalistą reumatologiem z Warszawy, do którego można udać się w celu odbycia konsultacji reumatologicznej. W swojej karierze zawodowej pełnił obowiązki Kierownika Kliniki Reumatologii i Immunologii Klinicznej na Akademii Medycznej w Poznaniu a także Kierownika oraz Ordynatora Oddziału Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Instytucie Reumatologii w Warszawie. Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu reumatologii, m.in. ”Skrobiawica-zagrażające życiu powikłanie u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów”, ”Rola cyklofosfamidu w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i jego powikłań” oraz „Przypadek chorego na reumatoidalne zapalenie stawów z pylicą płuc, mnogimi guzkami w płucach i amyloidozą. Kiedy można rozpoznać zespół Caplana?”.

Medyczne Centrum Hetmańska w Poznaniu jest placówką medyczną, specjalizującą się w diagnostyce oraz leczeniu chorób reumatycznych. W czasie trwania konsultacji specjalistycznej w klinice tej zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad lekarski, umożliwiający lekarzowi postawienie diagnozy. Oprócz tego w placówce możliwe jest wykonanie badań laboratoryjnych, USG reumatologicznego oraz densytometrii (pomiar gęstości minerałów tkanki kostnej; najczęściej wykonuje się badanie kręgosłupa lędźwiowego oraz kości udowej w okolicy stawu biodrowego).

W Krakowie konsultacje reumatologiczną można odbyć u lek. med. Moniki Krężelok. Jest ona lekarzem specjalistą reumatologii i chorób wewnętrznych oraz starszym asystentem Oddziału Reumatologii, Immunologii i Rehabilitacji Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie. Posiada Certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej narządu ruchu oraz Certyfikat EULAR (Europejska Liga do Walki z Reumatyzmem).

Ceny konsultacji reumatologicznej w Polsce i w Wielkiej Brytanii – porównanie

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

W klinice The London Rheumatology Clinic w Londynie cena konsultacji reumatologicznej wynosi 100 funtów (ok. 560 zł), natomiast w Polsce ta sama usługa kosztuje od ok. 100 – 200 zł.

Konsultacja reumatologiczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 150 zł do 200 zł
 • Kraków od 140 zł do 193 zł
 • Łódź od 120 zł do 180 zł
 • Szczecin od 130 zł do 160 zł
 • Gdańsk od 140 zł do 160 zł
 • Poznań od 170 zł
 • Wrocław od 130 zł do 150 zł
 • Białystok od 150 zł
 • Bydgoszcz od 140 zł
 • Lublin od 150 zł
 • Sosnowiec od 150 zł
 • Toruń od 200 zł
Konsultacja reumatologiczna cena »

Usługa konsultacja reumatologiczna jest najczęściej wykonywana przez reumatologa.