Konsultacja trychologiczna - informacje

Kadra w Kliniczne Centrum Medyczne Beauty & Medical Spa Kadra w Kliniczne Centrum Medyczne Beauty & Medical Spa

Włosy są nieodłącznym elementem wizerunku każdego człowieka. Wraz z upływem czasu mogą się jednak stawać coraz bardziej kruche i przerzedzone. Wiele chorób endokrynologicznych, grzybic lub zaburzeń odżywiania jest przyczyną gorszej kondycji włosów i zwiększonego ich wypadania. Zaobserwowanie u siebie powyższych objawów jest powinno nakłonić do wizyty u trychologa i zastosowania się do jego porad. Wdrożenie odpowiedniego leczenia może poprawić kondycję włosów i skóry głowy oraz utrzymanie pięknej fryzury na długi czas.

Gdzie w Polsce udać się na konsultację trychologiczną?

Po pomoc w zakresie trychologii można zwrócić się do jednej z Klinik Hair Medica, które znajdują się m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Konsultacja trychologiczna obejmuje tutaj badanie skóry głowy, mieszków i cebulek włosa oraz określenie charakterystyki faz wzrostu włosa. Istnieje możliwość wykonania trichoskopii oraz trichogramu. Klinika współpracuje z endokrynologami, dietetykami, psychologami oraz dermatologami, z którymi trycholodzy się konsultują, jeśli zachodzi taka potrzeba. W przypadku podejrzenia łysienia androgenowego, wykonywane jest badanie genetyczne określające predyspozycję pacjenta do jego wystąpienia. Pacjenci, którzy utracili włosy dawno, mogą wykonać zabieg przeszczepienia włosów w jednej z zaprzyjaźnionych klinik.

W Łodzi diagnostyką i leczeniem schorzeń włosów zajmuje się trycholog kosmetyczny Marta Rutkowska. Jej gabinet posiada autoryzację Polskiego Centrum Trychologii. Prowadzi szkolenia z zakresu trychologii. Współpracuje z laboratoriami, które zajmują się analizą pierwiastkową włosów oraz badaniem predyspozycji genetycznych do występowania zaburzeń wzrostu włosów. Regularnie uczestniczy w szkoleniach z zakresu trychologii. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Kraków jest miejscem, w którym można skorzystać z porady mgr Edyty Pawluś. Ukończyła kierunek kosmetologia w Krakowskiej Wyższe Szkole Promocji Zdrowia, biologię na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz studia podyplomowe z zakresu dietetyki, co pozwala jej na całościowe spojrzenie na problem pacjenta. Przeprowadza badanie włosów i skóry głowy oraz zabiegi kosmetologii trychologicznej dostosowane do potrzeb konkretnej osoby. Współpracuje z endokrynologiem oraz dermatologiem. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, którego jest współzałożycielem.

Jaka jest cena przeprowadzenia konsultacji trychologicznej w Polsce i w Wielkiej Brytanii?

Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak

Cena badania włosów i skóry głowy wraz z propozycją leczenia mieści się w Polsce w przedziale od 50 do 250 zł. Dla porównania, cena konsultacji trychologicznej w The Hale Clinic w Londynie wynosi 75 £ (około 400 zł).

Konsultacja trychologiczna - ceny w różnych miastach

 • Julianów od 100 zł
 • Warszawa od 80 zł do 250 zł
 • Lublin od 100 zł do 120 zł
 • Kraków od 80 zł do 200 zł
 • Gdańsk od 120 zł
 • Wrocław od 150 zł do 200 zł
 • Gdynia od 150 zł
 • Łódź od 100 zł do 120 zł
 • Katowice od 300 zł
 • Częstochowa od 150 zł
 • Bielsko-Biała od 100 zł do 200 zł
Konsultacja trychologiczna cena »

Usługa konsultacja trychologiczna jest najczęściej wykonywana przez trychologa.