Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Konsultacja urologiczna - informacje

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Gabinet zabiegowy w Bona Dea

Konsultacja urologiczna obejmuje wywiad oraz badanie fizykalne per rectum, niezawodne w przypadku rozpoznania choroby nowotworowej. Każdy, kto odwiedza urologa po raz pierwszy powinien ponadto mieć wykonaną diagnostykę obrazową (USG) oraz – według wskazań lekarskich – uroflowmetrię. W razie potrzeby pacjent dostaje również skierowanie na dodatkowe badania krwi i moczu.

Pokonać lęk przed urologiem

Pacjenci z Wrocławia chcący skonsultować problemy układu moczowo-płciowego mogą zdecydować się na wizytę w Poradni Urologicznej NZOZ Kopexmed, gdzie konsultacja urologiczna połączona jest z badaniem USG. Wywiad, badania oraz pełną diagnostykę przeprowadza dr n. med. Paweł Dębiński, specjalista urolog oraz członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego, który specjalizuje się m.in. w leczeniu takich schorzeń urologicznych, jak: choroby prostaty, nowotwory układu moczowo-płciowego czy zaburzenia erekcji. W ramach wizyty, według wskazań przeprowadzana jest również kwalifikacja do leczenia operacyjnego lub farmakologicznego.

Cennik Poradni Urologicznej w Chorzowie – NZOZ Szpital Śląskie Centrum Urologii prowadzony przez Urovita – obejmuje pełny zakres specjalistycznych konsultacji: od profesorskiej i ordynatorskiej, przez konsultację lekarzy specjalistów oraz w trakcie specjalizacji, aż po konsultację anestezjologiczną i onkologiczną. W ramach konsultacji przeprowadzana jest diagnostyka i leczenie chorób urologicznych, ze specjalistyczną endoskopią, badaniem USG, RTG oraz biochemią i bakteriologią. Ordynatorem Szpitala jest dr n. med. Andrzej Szurkowski, chirurg, specjalista urolog.

Badanie USG w ramach konsultacji urologicznej w Centrum Medycznym Igamed w Chrzanowie nie jest obligatoryjne i mogą to być dwie odrębne wizyty objęte oddzielnym cennikiem. Konsultacja, która kwalifikuje do dalszego leczenia, obejmuje m.in. stany zapalne nerek, pęcherza i cewki moczowej, zaburzenia płodności, stulejki oraz NTM. Kompleksowa diagnostyka obrazowa prostaty z oceną zalegającego moczu, badania laboratoryjne oraz mikrobiologiczne to dodatkowe procedury zlecane w trakcie wizyty. Konsultacje przeprowadza dr n.med. Wojciech Martula, specjalista urolog.

Na Oddziale Urologii Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock (OU ECZ) wraz z Kliniką Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, świadczone są konsultacje specjalistyczne oraz profesorskie, przy czym każda objęta jest odrębnym cennikiem. Z uwagi na kierunek działalności placówek, jakim jest urologia onkologiczna, konsultacje obejmują rozpoznanie i leczenie nowotworów narządów układu moczowego i nowotworów męskich narządów płciowych, głównie gruczołu krokowego. Klinika Urologii CMKP posiada m.in. prestiżową akredytację European Board of Urology (EBU). 

Konsultacje urologiczne w Poradni Centrum Medycznego Ameds w Grodzisku Mazowieckim obejmują diagnostykę i leczenie zaburzeń erekcji oraz nowotworów prostaty. Oprócz zwykłej wizyty, placówka świadczy również konsultację ordynatorską, jaką przeprowadza dr n. med. Marek Filipek, ekspert w dziedzinie urologii i chirurgii ogólnej, szef zespołu medycznego HIFU Clinic Centrum Leczenia Raka Prostaty oraz Ordynator Oddziału Urologii Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. 

Jak podkreślają twórcy Centrum Medycznego Consilius w Stargardzie Szczecińskim, nowoczesna medycyna to nie tylko diagnoza choroby i jej leczenie, ale również dialog z pacjentem. Zaburzenia i patologie układu moczowo-płciowego konsultuje tu dr n. med. Piotr Petrasz, specjalista urolog, starszy asystent w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego UM w Szczecinie, członek Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Według wskazań lekarza, konsultacja połączona jest z badaniem USG oraz uroflowmetrycznym, w zależności również od pakietu urologicznego z jakiego korzysta pacjent. 

Konsultacja urologiczna w Polsce i w Londynie – ceny

Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed

Koszt pierwszej konsultacji w London Urology Group na Harley Street wynosi 250-300 £ (1,400-1,680 zł). Za każdą następną zapłacimy już 180-200 £ (1,008-1,120 zł). Cena nie obejmuje badań laboratoryjnych oraz diagnostyki. To nieporównywalnie wyższe kwoty w stosunku do krajowej oferty.

Konsultacja urologiczna - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 120 zł do 300 zł
 • Warszawa od 110 zł do 250 zł
 • Łódź od 100 zł do 150 zł
 • Wrocław od 140 zł do 200 zł
 • Poznań od 100 zł do 200 zł
 • Gdynia od 120 zł do 200 zł
 • Katowice od 200 zł do 250 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł do 200 zł
 • Częstochowa od 120 zł do 180 zł
 • Gliwice od 150 zł
 • Gdańsk od 120 zł do 200 zł
 • Zielona Góra od 120 zł do 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa konsultacja urologiczna jest najczęściej wykonywana przez urologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska