4,8 / 5  - 88 opinii
Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Gabinet KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej

KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej – informacje ogólne

Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej KORE wyróżnia się nowoczesnym, holistycznym podejściem do pacjenta. Zdobyliśmy zaufanie pacjentów dzięki połączeniu długoletniego doświadczenia klinicznego, wysokich kompetencji naszego interdyscyplinarnego zespołu, który nieustannie poszerza swoje umiejętności poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach oraz autorskich metod terapeutycznych. Bliska współpraca ze środowiskiem akademickim i udział w badaniach naukowych pozwalają nam zaproponować kompleksową terapię w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe. Dużą wagę przykładamy do skutecznej komunikacji z pacjentem – zawsze staramy się wytłumaczyć z czego wynikają dolegliwości pacjenta i uczymy technik autoterapeutycznych, gdyż naszym zdaniem zrozumienie problemu i zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny, pozwalają skrócić leczenie do niezbędnego minimum.

Przywiązujemy duże znaczenie do procesu diagnostycznego, gdyż stanowi on wstęp do skutecznego leczenia, z tego powodu na pierwszej wizycie dokładnie badamy pacjenta pod kątem funkcjonalnym – wykonujemy testy stawowe i mięśniowe, badanie neurologiczne oraz oceniamy wzorce ruchu i postawy. W diagnozie wspomagamy się badaniem USG – jako jeden z nielicznych gabinetów fizjoterapeutycznych w Wielkopolsce.

Mamy duże doświadczenie w leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia – również tych o nietypowym czy przewlekłym charakterze. Ponadto prowadzimy pacjentów po przebytych urazach i kontuzjach (w tym sportowych), operacjach ortopedycznych, z dolegliwościami o charakterze reumatologicznym i innych. Zgłaszają się do nas pacjenci z zespołami bólowymi narządu ruchu w tym: bólem kręgosłupa, barku, kolan, biodra oraz innych stawów.

W leczeniu stosujemy różne metody z zakresu terapii manualnej i osteopatii: mobilizację punktów spustowych, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, masaż głęboki, mobilizację i manipulację stawów (tzw. nastawianie), Metodę McKenzie, Metodę Mulligana, igłoterapię, kinesiotaping funkcjonalny, pinopresurę i cupping (praca bańką chińską) oraz osteopatię wisceralną i terapię czaszkowo-krzyżową. Zajmujemy się również specjalistyczną kinezyterapią (ćwiczenia lecznicze) i tu oferujemy: ćwiczenia proprioceptywne, poizometryczną relaksację i stretching mięśni, przywracamy równowagę mięśniową poprzez wzmacnianie mięśni osłabionych i rozciąganie mięśni skróconych. Oferta obejmuje także ćwiczenia dna miednicy, stosowane w nietrzymaniu moczu i u kobiet po porodzie. Nasza placówka wyposażona jest w najnowszą aparaturę do wykonywania fizykoterapii: laseroterapii, elektroterapii (wszystkie rodzaje prądów), magnetoterapii, ultradźwięków, krioterapii, masażu podciśnieniowego, pneumatycznego drenażu limfatycznego oraz fali uderzeniowej.

W ramach rehabilitacji pourazowej i leczenia bólu proponujemy terapię manualną i osteopatię. Priorytetem jest dla nas odnalezienie źródła problemu i jego wyeliminowanie. Leczymy nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczynę.

Zapraszamy na zabiegi z zakresu fizjoterapii stomatologicznej. Nasza propozycja skierowana jest do pacjentów z bólem stawów skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi głowy i zębów - których przyczyny nie udało się ustalić, borykających się z przeskakiwaniem i chrupaniem w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, zaburzeniami otwierania ust oraz z bruksizmem (zgrzytanie zębami). Prowadzimy pacjentów po lub w trakcie leczenia ortopedycznego, po ekstrakcji zębów, po zabiegach i urazach w obrębie twarzy i żuchwy, z zaburzeniami słyszenia i innymi problemami.

Świadczymy usługi w zakresie fizjoterapii ciąży i połogu. Pomagamy pozbyć się dolegliwości bólowych towarzyszących kobiecie w ciąży. Łagodzimy takie objawy jak: obrzęki, żylaki, bóle kręgosłupa i stawów, w tym bóle miednicy i stawu biodrowego. Nasza oferta obejmuje masaż prenatalny, fizjoterapię w zastoju pokarmu czy terapię przeciwobrzękową. Zajmujemy się również pracą z blizną po cesarskim cięciu. Szczególną wagę przykładamy do ćwiczeń dna miednicy po porodzie, zajmujemy się doradztwem w zakresie gimnastyki poporodowej i bezpiecznego powrotu do aktywności fizycznej. Zapewniamy wsparcie laktacyjne oraz porady dietetyczne i żywieniowe.

Oferta obejmuje również rehabilitację niemowląt i dzieci. Zajmujemy się pracą z dziećmi z zaburzeniami rozwoju, z nadwrażliwością i zaburzeniami napięcia mięśniowego - w tym także u noworodków i wcześniaków. Diagnozujemy i leczymy zaburzenia snu, niepokój, nadruchliwość czy problemy z trawieniem (kolki niemowlęce). Mamy doświadczenie w pracy z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, schorzeniami nerwowo-mięśniowymi, deficytami neurologicznymi i chorobami genetycznym. U starszych dzieci prowadzimy rehabilitację w zakresie wad postawy, zaburzenia napięcia i koordynacji, problemy układu kostno-stawowego. Szczególną uwagę zwracamy na zaburzenia integracji sensorycznej.

Zajmujemy się fizjoterapią laryngologiczną i foniatryczną. Opracowaliśmy autorski program leczenia schorzeń czynnościowych gardła i krtani. Nasza oferta skierowana jest do nauczycieli, wokalistów i przedstawicieli innych zawodów, które wiążą się z częstym mówieniem. Prowadzimy rehabilitację dla osób męczących się podczas dłuższej rozmowy, czujących ścisk w gardle, jąkających się, z wadami wymowy i po leczeniu chorób głowy, szyi i tarczycy.

Prowadzimy rehabilitację osób po leczeniu onkologicznym. Oferta skierowana jest m.in. do kobiet po mastektomii, resekcji macicy i jajników, po chirurgicznym leczeniu raka prostaty i jądra. Ponadto opiekujemy się pacjentami po chirurgicznej resekcji nowotworu jamy brzusznej, po chirurgicznym leczeniu raka płuc, operacyjnym leczeniu nowotworów w obrębie głowy i szyi (rak krtani, wargi, języka, tarczycy).

Ważne miejsce wśród naszych propozycji zajmują świadczenia z zakresu fizjoterapii urologicznej. Leczymy nietrzymanie moczu, zaburzenia w obrębie dna miednicy, zaburzenia mikcji, zaburzenia erekcji, chorobę Peyroniego.

Zapraszamy do skorzystania z oferty centrum.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

  • Indywidualne podejście do pacjenta – każdy z przypadków traktujemy indywidualnie, angażując pacjenta w proces terapeutyczny

  • Bony podarunkowe – istnieje możliwość zakupu vouchera na oferowane w naszym Centrum usługi.

  • Pakiety – przygotowaliśmy atrakcyjne cenowo pakiety zabiegów.

  • Parking

  • Płatności bezgotówkowe

KORE Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej – osiągnięcia i certyfikaty

Specjaliści z Centrum KORE zostali uhonorowani wieloma wyróżnieniami, wśród których należy wymienić:

  • Certyfikat „Firma Godna Zaufania” – 2018

  • Wyróżnienie w plebiscycie „Orły Medycyny” – 2018r.

  • Certyfikat „Dobra Praktyka Fizjoterapeutyczna – jako jedyni w powiecie poznańskim – 2018r.

  • Wyróżnienie w konkursie Wielkopolski Hipokrates, w kategorii Masażysta Roku – 2018r.

  • Tytuł Lekarz Przyjazny Pacjentowi – wyróżnienie w plebiscycie portalu Znany Lekarz – 2016r. i 2017r.