Korekcja krzywej przegrody nosa u dziecka

zabieg korekcji przegrody nosa u dziecka, rynoplastyka u dzieci, operacja plastyczna przegrody nosa u dzieci więcej »

Korekcja krzywej przegrody nosa u dziecka - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana

Wśród głównych objawów skrzywionej przegrody nosa wymienia się zapalenie zatok, chrapanie, utrudnione oddychanie przez nosa oraz częste katary. Sprzyja ona także nawracającym infekcjom górnych dróg oddechowych. Do skrzywienia przegrody nosowej dojść może w okresie płodowym i okołoporodowym, jak i na skutek urazów nosa. Procedura korekcji krzywej przegrody nosowej (septoplastyka) zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych najczęściej przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 90 minut. Zwykle zabieg wykonywany jest metodą endoskopową, co znacząco zmniejsza dolegliwości bólowe oraz skraca czas rekonwalescencji. W jego trakcie dokonuje się niewielkich cięć w obrębie błony śluzowej przegrody, po czym koryguje się jej skrzywienie.

Korekcja przegrody nosa u dzieci w Polsce – gdzie można udać się na zabieg

W Szczecinie zabieg korekcyjny krzywej przegrody nosa u dziecka wykonać może lek. med. Aleksander Żmudziński, specjalista laryngolog. Doświadczenie zdobywał w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym z zakresu laryngologii u dzieci. Krzywą przegrodę nosową operuje przy zastosowaniu techniki endoskopowej. Jego oferta obejmuje również endoskopowe operacje zatok przynosowych (FESS) oraz usunięcie endoskopowe migdałka gardłowego. Jego oferta obejmuje także zarówno usunięcie, jak i przecięcie migdałków podniebiennych.

W Warszawie korekcja krzywej przegrody nosa u dziecka jest możliwa do przeprowadzenia w Centrum Medycznym MML. W placówce świadczona jest cała gama procedur z zakresu otolaryngologii dziecięcej: oprócz septoplastyki wykonać w niej można również korekcję małżowin nosowych dolnych oraz endoskopową operację zatok. Do ośrodka udać się można także na usunięcie trzeciego migdałka oraz zmniejszenie lub usunięcie migdałków podniebiennych. Oferta Centrum obejmuje ponadto podcięcie wędzidełka, tympanopunkcję i włożenie drenów w błony bębenkowe, usuwanie ciał obcych z górnych dróg oddechowych oraz zabieg koagulacji metodą Celon (w przypadku krwawień z nosa).

Na operację skrzywionej przegrody nosowej u dziecka w Chorzowie udać się można do Szpitala im. I. Mościckiego (Lecznica Dzieci i Dorosłych). W ośrodku u dzieci wykonać można usunięcie migdałków podniebiennych, usunięcie migdałka gardłowego oraz plastykę wędzidełka języka. Oferta Szpitala obejmuje również zabiegi łączone (np. usunięcie migdałków podniebiennych z usunięciem migdałka gardłowego, usunięcie migdałka gardłowego z plastyką wędzidełka języka).

Cena operacji krzywej przegrody nosowej u dzieci w Polsce i za granicą

Sprzęt medyczny w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Sprzęt medyczny w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych

W Polsce za zabieg korekcyjny krzywej przegrody nosa u dziecka zapłacić trzeba około 3 500 złotych, natomiast w Spire Gatwick Park Hospital w Horley (w Wielkiej Brytanii) cena takiego zabiegu zaczyna się od 2 390 funtów brytyjskich, czyli około 12 000 złotych.

Korekcja krzywej przegrody nosa u dziecka - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 4750 zł do 9500 zł
  • Częstochowa od 2000 zł do 2700 zł
  • Toruń od 2900 zł do 3500 zł
Korekcja krzywej przegrody nosa u dziecka cena »

Usługa korekcja krzywej przegrody nosa u dziecka jest najczęściej wykonywana przez laryngologa dziecięcego.