Korekcja odstających uszu Częstochowa

operacja odstających uszu, plastyka odstających uszu, korekta odstających uszu, odstające uszy zabieg operacyjny

Operacja odstających uszu w Częstochowie - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Otoplastyka, czyli plastyka odstających uszu, to zabieg zmniejszenia kąta ustawienia małżowiny usznej w stosunku do czaszki wraz z ewentualnym wymodelowaniem wskazanych elementów chrząstki i mocowanie ich we właściwym położeniu z użyciem szwów. Zabieg wymaga przestrzegania ścisłej procedury pooperacyjnej, która wiąże się z koniecznością noszenia specjalnej opaski na głowie w celu zabezpieczenie przed przypadkowym urazem. Efekt zabiegu jest trwały.

Kosmetyczna korekcja małżowin usznych w Częstochowie

Możliwości odtworzenia funkcji i wyglądu części ciała zdeformowanych urazem bądź korekty niewykształconych wskutek wad wrodzonych w ramach chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej oferuje Centrum Medyczne Suliga. Nowoczesne procedury przeprowadza specjalista chirurg plastyczny lek. med. Ryszard Suliga, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej, a ofertę najpopularniejszych, oprócz zabiegów rekonstrukcyjnych, stanowi chirurgia kosmetyczna i korekcje wad, m. in. odstających małżowin usznych, zwiotczałych powiek czy wyglądu i funkcji nosa. Poza chirurgią plastyczną, placówka specjalizuje się w zabiegach onkologicznych i ogólnych.

Prywatny Szpital Chirurgii Plastycznej Dr Olender to nowoczesny obiekt, zlokalizowany niespełna 40 km od Częstochowy - w Żarkach Letnisko, który w swojej ofercie także ma plastykę uszu. Placówka zapewnia całodobową opiekę pooperacyjną, obejmującą świadczenia pielęgniarskie oraz lekarskie. Wykonywana tu korekcja odstających uszu polega na przystawieniu ich do czaszki z linią szwów, która przebiega w bruździe między tylną powierzchnią ucha, a skórą głowy. Procedura trwa 40-60 minut, a po jej zakończeniu na głowę zakładany jest opatrunek uciskowy z bandaży elastycznych, które następnego dnia wymienia się na opaskę uciskową. Operacje plastyki uszu wykonywane są w placówce od 14 roku życia.

Godzinę drogi od Częstochowy, w Katowicach, operację niewłaściwego ukształtowania chrząstki małżowiny usznej przeprowadza lek. med. Bożena Jaklik, specjalista chirurg plastyk i specjalista chirurgii ogólnej. Stosunkowo prosty i małoinwazyjny zabieg przeprowadza się z reguły w znieczuleniu miejscowym, a korekcja polega na wymodelowaniu chrząstki lub jej częściowej redukcji, dzięki czemu zyskują ładniejszy wygląd. Miejsca po nacięciach, po całkowitym wygojeniu są niewidoczne. Po upływie około 4-5 dni znika bolesność i obrzęk – po tym okresie zdejmuje się również opatrunek, szwy natomiast po 10 dniach.

Otoplastka – ceny zabiegu w Częstochowie i w Wielkiej Brytanii 

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Zgodnie z danymi UKHealth Centre, korekcja uszu kosztuje na Wyspach 1 000 - 2 500 £ (5 700 - 14 250 zł), podczas gdy w Częstochowie za takli zabieg należy zapłacić około 2 500 zł.

Korekcja odstających uszu - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 2 000 zł do 3 300 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 7 450 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Łódź od 2 200 zł do 4 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 091 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 3 150 zł do 6 825 zł
 • Szczecin od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 567 zł do 4 200 zł
 • Tychy od 4 000 zł do 4 500 zł
 • Gdynia od 3 600 zł
Korekcja odstających uszu cena »

Usługa korekcja odstających uszu w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, laryngologa i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu korekcja odstających uszu w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor: