Korekcja odstających uszu Poznań

Synonimy: operacja odstających uszu, plastyka odstających uszu, korekta odstających uszu, odstające uszy zabieg operacyjny

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Korekcja odstających uszu Poznań - informacje

Sala operacyjna w Mandala Clinic Sala operacyjna w Mandala Clinic

Chirurgiczna korekcja odstających uszu to zabieg z zakresu otoplastyki. Dziedzina ta obejmuje chirurgiczne i niechirurgiczne metody korygowania defektów i deformacji małżowiny usznej. W wielu przypadkach trudno jednoznacznie określić, czy uszy pacjenta są odstające, czy też nie, a decyzja o zabiegu w dużej mierze zależy od jego samopoczucia psychicznego. Korekcja odstających uszu polega na chirurgicznym wymodelowaniu chrząstki ucha. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie za małżowiną uszną, koryguje kształt chrząstki a następnie zakłada niewchłanialne szwy, usuwane po upływie siedmiu dni. Zabieg jest krótki, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Renomowane kliniki chirurgii plastycznej

Wśród poznańskich klinik, które w swojej ofercie mają zabiegi korekcji kształtu uszu jedną z najbardziej znanych jest  Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed. Placówka umiejscowiona jest w cichej, spokojnej okolicy, a zabiegi wykonywane są z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, w tym lasera frakcyjnego CO2. Operacje korekty odstających uszu oraz inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej w placówce wykonują dr n. med. Tomasz Dydymski, dr Joanna Kurmanow oraz dr n. med. Małgorzata Kuźlan.

Zabiegi korekcji odstających uszu ma w swojej ofercie także Zespół Medyczny Gromadziński. Kształt małżowin usznych w klinice poprawia dr Artur Gromadziński, specjalista w zakresie chirurgii plastycznej i onkologicznej. Dr Gromadziński jest jednym z nielicznych lekarzy nie tylko w Polsce, ale i w Europie, posiadającym jednocześnie specjalizację II stopnia z chirurgii plastycznej oraz specjalizację II stopnia w zakresie chirurgii onkologicznej.

Korekcja odstających uszu w Poznaniu

Pacjenci, pragnący poprawić kształt swoich uszu mogą udać się także do kliniki chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Med Korekta. Przeprowadzający zabiegi dr Wiesław Ratajczak jest doświadczonym specjalistą chirurgii plastycznej, członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Kolejną poznańską placówką, mającą w swojej ofercie zabiegi korekcji odstających uszu jest Klinika Grunwaldzka. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej przeprowadza dr Andrzej Bielecki i dr n. med. Grzegorz Kierzynka.

Pacjenci chętnie przychodzą też na zabiegi do Mandala Beauty Clinic, gdzie zabiegi chirurgii plastycznej wykonują dr Samir Ibrahim i dr Sławomir Stępniewski. Specjaliści z kliniki Mandala Beauty Clinic wielokrotnie udzielali konsultacji podczas powstawania artykułów w poczytnych polskich magazynach, takich jak „Newsweek", „Sukces" czy „Gazeta Wyborcza".

Warto polecić również Klinikę Kolasiński – Hair Clinic Poznań, która jest jedną z najbardziej znanych placówek tego typu w regionie. Procedury z zakresu chirurgii plastycznej w klinice przeprowadzają dr n. med. Jerzy Kolasiński oraz dr n. med. Małgorzata Kolenda, a pacjenci mogą się także poddać zabiegom korekcji powiek czy korekcie owalu twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.

Dużą popularnością wśród pacjentów z problemem odstających uszu cieszy się także dr Mikołaj Kubasik – specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej, który pacjentów przyjmuje w Centrum Medycznym oraz NSZOZ Med-Polonia. Dr Kubasik przeprowadza różnorodne zabiegi z zakresu chirurgii twarzy, w tym lifting twarzy i czoła, chirurgiczną korektę nosa oraz powiek.

Poznań przyciąga obcokrajowców ofertą chirurgii plastycznej

Sala operacyjna w Mandala Clinic Sala operacyjna w Mandala Clinic

W poznańskich klinikach ceny zabiegu korekcji uszu są znacznie niższe, niż ma to miejsce w placówkach zagranicznych: na przykład w Wielkiej Brytanii za zabieg trzeba zapłacić około 2000-3000£ (9000-13 500zł - takich cen należy się spodziewać w The Private Clinic Harley Street czy Surgicare w Londynie), podczas gdy w poznańskich klinikach koszt zabiegu to zazwyczaj około 2500-3000zł. Poznań stanowi też częsty cel turystów medycznych ze względu na bliskość lotniska: z portu lotniczego Poznań-Ławica łatwo i szybko dotrzeć można do poznańskich klinik. Wszystko to sprawia, że Niemcy, Brytyjczycy oraz Norwegowie, pragnący poprawić kształt swoich uszu, co raz częściej wybierają właśnie poznańskie kliniki, a czas spędzony w tym mieście przeznaczają również na zwiedzanie jego zabytków.

Korekcja odstających uszu - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 7 450 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 6 000 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 4 000 zł
 • Gdańsk od 2 860 zł do 5 300 zł
 • Gdynia od 2 100 zł do 3 600 zł
 • Bydgoszcz od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Lubin od 2 200 zł do 3 500 zł
 • Białystok od 2 500 zł do 4 920 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu korekcja odstających uszu także w miastach pobliżu Poznania, takich jak: Luboń.

Komentarze (1)

Mirek 4 miesięcy temu

Czy cena korekty uszu jest podawana za jedno ucho czy oba? Odpowiedz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.