Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Korony - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Korony protetyczne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają jeden lub więcej zniszczonych lub złamanych zębów. Wykonanie i założenie korony daje naturalny efekt, praktycznie nie da się jej na pierwszy rzut oka odróżnić od naturalnych zębów. W części przypadków koronę wykonuje się po to, aby stanowiła filar mostu protetycznego. Pierwszym etapem procedury jest oszlifowanie zęba i pobranie wycisku. W laboratorium wykonywana jest na jego podstawie korona, która jest zakładana podczas kolejnej wizyty. W czasie tworzenia korony stomatolog mocuje koronę tymczasową, w celu zabezpieczenia zęba pacjenta.

Gdzie w Polsce można wykonać koronę protetyczną zęba?

W warszawskiej Przychodni Stomatologicznej Anident, która w swojej ofercie ma korony protetyczne, do dyspozycji pacjentów oddano cztery gabinety stomatologiczne. Proces leczenia może być stale monitorowany dzięki zastosowaniu kamery wewnątrzustnej, która umożliwia obserwowanie wewnętrznej strony zębów w powiększeniu, w czasie rzeczywistym na monitorze LCD. Anident korzysta z usług laboratorium protetycznego położonego w sąsiedztwie, posiadającego skaner CAD/CAM systemu koron pełnoceramicznych LAVA. Kolor korony dobierany jest przez technika, który zajmuje się ich przygotowywaniem. W Przychodni istnieje możliwość wykonania zdjęć rentgenowskich oraz pantomograficznych.

Korony protetyczne są również wykonywane w Gabinecie Stomatologicznym Ortho-Clinic, który znajduje się w Jaśle. Pracuje tutaj kilkunastu stomatologów, specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii, dzięki czemu możliwa jest kompleksowa opieka nad uzębieniem pacjenta. W Gabinecie można przeprowadzić diagnostykę radiologiczną, a przebieg leczenia oraz uzyskane efekty można obserwować na ekranie dzięki wykorzystaniu kamery wewnątrzustnej. Z zakresu protetyki wykonywane są korony, jak również implanty oraz protezy.

Odbudowywaniem zębów przy pomocy koron w Głogowie zajmuje się specjalista protetyki stomatologicznej lek. dent. Paweł Kucharski. Uczestniczy w wielu kursach, takich jak "Advanced implant&esthetic dentistry" w Los Angeles, "Kurs protetyczny z systemu Ankylos" w Krakowie oraz "Leczenie protetyczno- periodontologiczne w chorobach przyzębia" w Krakowie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej.

Ile kosztuje odbudowa zęba koroną protetyczną?

Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna

Ceny koron zębowych znacznie się od siebie różnią, w zależności od materiału z jakiego są wykonane. W Polsce cena odbudowy zęba koroną stomatologiczną mieści się w przedziale od 500 do 1 800 zł. Cena porcelanowej korony zęba w Forest and Ray Dental Practice w Londynie zawiera się między 197 a 697 £ (około 1 090 - 3 850 zł).

Korony - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 100 zł do 2 500 zł
 • Kraków od 100 zł do 3 000 zł
 • Wrocław od 50 zł do 2 200 zł
 • Łódź od 60 zł do 1 700 zł
 • Poznań od 100 zł do 2 800 zł
 • Gdańsk od 100 zł do 2 000 zł
 • Katowice od 100 zł do 6 000 zł
 • Szczecin od 50 zł do 1 700 zł
 • Gliwice od 100 zł do 2 550 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł do 1 700 zł
 • Rzeszów od 100 zł do 1 800 zł
 • Lublin od 70 zł do 1 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa korony jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska