Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Korony Kraków - informacje

Kadra w NOVA Stomatologia Kadra w NOVA Stomatologia

Korony należą do stałych uzupełnień protetycznych i stanowią jedną z najbardziej skutecznych metod poprawy funkcjonalności i estetyki zębów. Stosowane są do mocowań mostu, pokrycia implantu, zabezpieczenia zęba przed złamaniem oraz pokrycia zęba po leczeniu kanałowym. Dzieli się je na m.in. korony porcelanowe, akrylowe, metalowe oraz pełnoceramiczne.

Założenie korony zębowej w Krakowie

W Krakowie uzupełniania protetyczne za pomocą koron wykonuje lek. med. Marta Zinkow, stomatolog ogólny i protetyk stomatologiczny. Studia podyplomowe w zakresie implantologii stomatologicznej ukończyła na Uniwersytecie im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie, gdzie zdała końcowy egzamin z Curriculum Implantologicznego. Posiada certyfikat uczestnictwa w XIV Naukowo-Szkoleniowe Sympozjum Lekarzy Stomatologów pt. „Najnowsze technologie wytwarzania stałych uzupełnień zębowych i prezentacje klinicznych przypadków stosowania całoceramicznych wkładów, koron i mostów”. Ukończyła również "Kurs protetyki w praktyce – korony lane, licowane i porcelanowe". W swojej ofercie ma korony metalowe licowane porcelanowe, korony tytanowe licowane porcelanowe oraz korony cyrkonowe (wykonane z biozgodnego materiału, który nie powoduje żadnych uczuleń).

Do odbudowy brakującej ilości tkanki zęba korony wykorzystuje również dr n. med. Magdalena Osiewicz, specjalistka protetyki stomatologicznej i gnatologii. Studia specjalistyczne ukończyła na Wydziale Stomatologii w Amsterdamie. Prowadzi badania naukowe w dziedzinie protetyki. Specjalizuje się leczeniu protetycznym. Stosuje korony punktowe w moście porcelanowym, korony porcelanowe na implantach, korony pełnoceramiczne i korony na cyrkonie, a także korony metalowe-lane oraz korony ochronne. W swojej ofercie ma także ściąganie koron akrylowych i metalowych oraz osadzanie koron obcych.

Wykonanie uzupełnień za pomocą koron możliwe jest także u dr n. med. Grzegorza Chołocińskiego, specjalisty protetyki stomatologicznej oraz stomatologii ogólnej, który posiada doktorat z zakresu koron pełnoceramicznych. Jest on autorem i współautorem wielu publikacji z zakresu leczenia protetycznego, w tym „Korony ceramiczne bez udziału podbudowy metalowej” oraz „Wykonawstwo kliniczne i laboratoryjne koron jednolicie porcelanowych Procera”. W trakcie pracy stosuje korony pełnoceramiczne „Procera” (charakteryzują się wysoką wytrzymałością rdzenia na zginanie oraz złamanie oraz doskonałymi walorami estetycznymi i optycznymi - wyglądają jak naturalne zęby) oraz korony IPS Empress II oraz In-Cearm. W jego ofercie są także korony porcelanowe na metalu, korony porcelanowe na metalu ze stopniem ceramicznym, korony metalowe oraz akrylowe.

Cena uzupełnienia protetycznego za pomocą korony w Krakowie i w Barcelonie

Kadra w DENTestetica Kadra w DENTestetica

W Krakowie za koronę porcelanową zapłacić trzeba około 600 złotych. W Clínicas Propdenta w Barcelonie jej cena wynosi 261 euro, czyli prawie 1 100 złotych.

Korony - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 80 zł do 2 200 zł
 • Warszawa od 100 zł do 2 500 zł
 • Wrocław od 50 zł do 2 200 zł
 • Poznań od 100 zł do 2 800 zł
 • Łódź od 80 zł do 1 700 zł
 • Gdańsk od 100 zł do 2 000 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł do 2 000 zł
 • Gliwice od 100 zł do 3 500 zł
 • Katowice od 100 zł do 6 000 zł
 • Szczecin od 300 zł do 1 700 zł
 • Lublin od 70 zł do 1 200 zł
 • Rzeszów od 100 zł do 1 700 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu korony także w miastach pobliżu Krakowa, takich jak: Wieliczka.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.