4,7 / 5  - 34 oceny »
Recepcja, poczekalnia Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica Zabieg, operacja Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica Aparatura, sprzęt zabiegowy Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica Zabieg, operacja Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica Aparatura, sprzęt zabiegowy Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica Krakowskie Centrum Okulistyki ZOOPTICA - logo

Informacje ogólne o Krakowskim Centrum Okulistyki ZOOPTICA

Krakowskie Centrum Okulistyki ZOOPTICA to specjalistyczna placówka zajmująca się diagnostyką i leczeniem wad wzroku. Od ponad dekady dbamy o poprawę jakości życia i zdrowia naszych pacjentów poprzez ulepszenie procesu widzenia. Jesteśmy kliniką podążającą z duchem czasu – w codziennej pracy wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania okulistyczne. Świadczymy usługi medyczne najwyższej jakości, a pracujący w naszym Centrum specjaliści są lekarzami z długoletnim doświadczeniem. To dzięki ich kwalifikacjom uzyskaliśmy renomę oraz zaufanie pacjentów.

Podczas leczenia wykorzystujemy zaawansowany sprzęt medyczny, między innymi laser do korekty wzroku. Wiedza oraz kwalifikacje naszych specjalistów umożliwiają znalezienie rozwiązania w każdym przypadku, z jakim zwraca się do nas pacjent.

Specjalizujemy się w operacyjnym leczeniu zaćmy. Choroba ta w 90% dotyka osób po 60. roku życia i jest związana z procesami starzenia się. Aby podwyższyć jakość widzenia osób starszych, przeprowadzamy zabiegi fakoemulsyfikacji zaćmy. Leczenie polega na rozbiciu i usunięciu rozbitych elementów zmętniałej soczewki, która zniekształca obraz widziany przez chore oko. Zaletą tej operacyjnej metody jest jej uniwersalność – zabieg można przeprowadzić w każdym etapie rozwoju choroby. Na miejsce usuniętej soczewki wstawiamy soczewkę wewnątrzgałkową. Naszym pacjentom oferujemy m.in. soczewki amerykańskiej firmy ALCON, będącej pionierem w produkcji soczewek wewnątrzgałkowych na świecie. W naszym ośrodku przeprowadzamy badania kwalifikacyjne do zabiegu.

Pacjentom, u których wykryto wadę wzroku w postaci nadwzroczności, krótkowzroczności bądź astygmatyzmu, proponujemy korektę wzroku. Laserowa korekcja wad wzroku dedykowana jest osobom, które pragną polepszyć ostrość i jakość widzenia. Jest to trwała metoda umożliwiająca wyeliminowanie konieczności używania okularów bądź soczewek kontaktowych. Dysponujemy szeregiem rozwiązań okulistycznych, a decyzja o konieczności zastosowania konkretnej metody zapada podczas konsultacji ze specjalistą. Wykonujemy m.in. korekcję wzroku metodami LASIK, LASEK i PRK.

Pacjentom z dużą krótkowzrocznością proponujemy soczewki fakijne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które podjęły decyzję o trwałej korekcie wzroku, a nie zostały zakwalifikowane do zabiegu chirurgicznego. Implantacja soczewki poprzedzona jest specjalistycznymi konsultacjami. Nasi lekarze wprowadzą Państwa w szczegóły zabiegu, dokładnie i rzetelnie poinformują o przebiegu leczenia. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa maksymalnie do kilkunastu minut. Co ważne, soczewka własna pacjenta pozostaje nienaruszona, a soczewkę fakijną implantuje się na tęczówce.

Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki. W tym celu wykonujemy takie badania jak USG gałki ocznej, panfundoskopia czy OCT (optyczna koherentna tomografia). Przeprowadzamy pełną diagnostykę AMD – groźnej choroby oczu, która może prowadzić do utraty wzroku. Wykonujemy iniekcje doszklistkowe preparatami Eylea oraz Lucentis, które mogą zatrzymać rozwój choroby.

Oferujemy badania umożliwiające wykrycie jaskry we wczesnym etapie rozwoju choroby, w tym gonioskopię, pachymetrię oraz OCT tarczy nerwu wzrokowego. Przeprowadzamy zabiegi laseroterapii przeciwjaskrowej. Zabieg irydomii polega na wykonaniu otworu w obwodowej części tęczówki w celu umożliwienia odpływu cieczy wodnistej z tylnej do przedniej komory oka. Laseroterapia skutecznie powstrzymuje rozwój choroby.

Nowością w naszej ofercie są zabiegi chirurgicznej korekcji powiek. Zabieg plastyki powiek przeznaczony jest dla pacjentów, którzy pragną poprawić ich wygląd oraz odmłodzić swoje spojrzenie. Względy estetyczne nie są jedynym wskazaniem do wykonania zabiegu. Z wiekiem skóra na powiekach traci swoją jędrność, staje się zwiotczała. Opadanie powiek zaburza ich funkcję i utrudnia prawidłowe widzenie. Zabiegi korekcji powiek są więc konieczne dla polepszenia funkcji powiek. 

Przeprowadzamy również drobne zabiegi okulistyczne typu płukanie kanalików łzowych, usunięcie zmian powiekowych oraz usunięcie ciała obcego z oka. Naszym pacjentom oferujemy komputerowe badanie wady wzroku, komputerowe badanie pola widzenia, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego i wiele innych badań specjalistycznych.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego Centrum.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Podczas zabiegów mikrochirurgii oka stosujemy sprzęt, który umożliwia niezwykle precyzyjne przeprowadzenie leczenia. Do wyposażenia naszego Centrum Okulistyki należą urządzenia takie jak:

  • laser YAG – system wykorzystywany podczas zabiegów laseroterapii przeciwjaskrowej. Wywołuje fotodysrupcję tkanek (ich przecięcie, rozerwanie). Podczas zabiegi irydomii lekarz prowadzący leczenie wykonuje niewielki otwór w części tęczówki, co pozwala na prawidłowy przepływ cieczy w tylnej komorze oka. Wykorzystanie lasera YAG w okulistyce umożliwia powstrzymanie rozwoju choroby.
  • laser excimerowy ALLEGRETTO WAVE 200 Hz model 1009 – wysokiej jakości laser medyczny wyprodukowany przez niemiecką firmę WaveLight Laser Technologie AG. To jedno z najbardziej zaawansowanych tego typu urządzeń na świecie. Umożliwia przeprowadzenie zabiegów trwałej korekcji wzroku. Pozwala szybko oraz bezpiecznie wykonać zabieg – korekta wzroku o jedną dioptrię trwa około 4 sekundy.

Udogodnienia dla pacjentów

Krakowskie Centrum Okulistyki ZOOPTICA jest ośrodkiem przyjaznym pacjentowi. W trosce o Państwa komfort i wygodę wybraliśmy rozwiązania, które mają za zadanie służyć pacjentom.

  • Miła atmosfera – nasz personel jest zawsze uśmiechnięty, a powrót do zdrowia przebiega w przyjemnej atmosferze.
  • Rzetelne informacje – zawsze w rzetelny sposób informujemy pacjenta o szczegółach proponowanego leczenia oraz rokowaniach na powrót do zdrowia.
  • Podjazd dla inwalidów – nasz ośrodek jest przygotowany do spełnienia specjalnych potrzeb osób niepełnosprawnych.
  • Klimatyzowane, przestronne wnętrza – zabiegi wykonujemy w komfortowych, doskonale wyposażonych gabinetach. Obiekt jest klimatyzowany.
  • Dogodna lokalizacja – dogodna lokalizacja oznacza łatwy dojazd. Niezmotoryzowani pacjenci łatwo trafią do nas autobusami linii 124, 125, 128, 152, 184, 188, 502, oraz 521.

Osiągnięcia i certyfikaty Krakowskiego Centrum Okulistyki ZOOPTICA

Specjaliści naszego Centrum Okulistyki współpracują z najbardziej cenionymi ośrodkami okulistycznymi w Polsce. Przyczyniają się do rozwoju polskiej okulistyki, wydając prace naukowe i przeprowadzając specjalistyczne badania. ZOOPTICA umożliwia im pracę na zaawansowanym technologicznie sprzęcie.

Jako jedyni w Małopolsce oferujemy zabieg wszczepienia soczewek fakijnych. Należący do naszego zespołu dr n. med. Krzysztof Ochalik jest autorem opublikowanego w „Gazecie Krakowskiej” artykułu poświęconemu tej procedurze.